Nadpłata z PIT wypłacona

Opublikowano: 7  Sierpnia  2017

Urzędy skarbowe z woj. podkarpackiego zakończyły zwroty nadpłat z zeznań rocznych PIT za 2016 r. Łączna kwota zwróconych nadpłat wyniosła ponad 580 mln zł.

Jednym z podstawowych obowiązków podatników jest złożenie zeznania podatkowego za rok poprzedni do 30 kwietnia. Zeznania roczne za 2016 rok należało złożyć, ze względu na dzień ustawowo wolny od pracy, do 2 maja 2017 roku. Można to było zrobić w urzędzie skarbowym lub wysłać za pośrednictwem poczty, bądź też oszczędzając czas przesłać przez Internet. Nowością w tym roku była możliwość przygotowania przez urząd skarbowy rocznego rozliczenia, po złożeniu przez podatnika wniosku PIT-WZ.

W woj. podkarpackim do urzędów skarbowych wpłynęło prawie 800 tys. zeznań rocznych za 2016 r., w tym m.in. z wykazaną nadpłatą podatku do zwrotu. Nadpłata podatku występuje, gdy łączna wartość zaliczek na podatek, pobranych przez płatnika lub zapłaconych przez podatnika, jest wyższa niż podatek obliczony za dany rok podatkowy. Sporządzając zeznanie roczne, nie trzeba składać dodatkowego wniosku o zwrot nadpłaty, wystarczy w zeznaniu wskazać, że zaliczki na podatek przekraczają wartość należnego podatku. Termin ustawowy na zwrot nadpłaty wynosi 3 miesiące od dnia złożenia zeznania, jednak urzędy skarbowe starają się dokonać zwrotu w jak najkrótszym czasie. Realizacja zwrotów nadpłat z zeznań może przebiegać szybciej w przypadku złożenia zeznania PIT przez Internet. Również złożenie zeznania rocznego w pierwszych miesiącach roku np. luty, marzec pozwala podatnikom szybciej odzyskać nadpłacony podatek.

Urzędy skarbowe z woj. podkarpackiego zakończyły zwroty nadpłat z zeznań rocznych PIT za 2016 r. Łączna kwota zwróconych nadpłat wyniosła ponad 580 mln zł, w tym:

z zeznań PIT-37 prawie 414 mln zł,

z zeznań PIT-36 ponad 120 mln zł,

z zeznań PIT-36L niespełna 44 mln zł,

z zeznań PIT-28 ponad 2,6 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ona 26
zakonczyly? ja skladalam korekty to fakt ale nadal nie otrzymalam zwrotu !!
Dodano: 10  Sierpnia  2017  15:47:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe