Rośnie sala gimnastyczna w Zarzeczu

Opublikowano: 7  Sierpnia  2017

Trwa budowa sali gimnastycznej i infrastruktury okołosportowej przy Zespole Szkół w Zarzeczu. Pod koniec listopada sala zostanie przekazana na użytek uczniów.

Inwestycja od dawna była wyczekiwana przez mieszkańców Zarzecza, szczególnie przez uczniów i środowisko nauczycieli. Do tej pory dzieci korzystały z niewielkiej i nieco archaicznej w wyposażenie sali przy szkole. Teraz to się zmieni, bo do dyspozycji będą miały pełnowymiarową halę sportową z niezbędną infrastrukturą.

– Obiekt będzie służył dzieciom i młodzieży. Sala będzie duża i wreszcie zabezpieczy wszystkie potrzeby tego środowiska. Jest ładny stadion, boiska, część rekreacyjna, będzie sala gimnastyczna. Zarzecze praktycznie ma już wszystko co jest niezbędne do funkcjonowania kultury fizycznej, uprawiania sportu – mówi Julian Ozimek, burmistrz Niska.

sala 2Zakres robót obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i nawierzchniami utwardzonymi. Mury obiektu już stoją. Obecnie trwają prace dociepleniowe i tynkarskie.

Sala gimnastyczna składać się będzie z boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Pojawi się wyposażenie takie jak trybuny, kotara grodząca, tablica elektryczna, drabinki gimnastyczne. Ponadto wybudowane zostaną pomieszczenia socjalne, sala wielofunkcyjna i korekcyjna. Standardowo firma wykona nawierzchnie utwardzone, drogę przeciwpożarową wraz z placem manewrowym, przyłącza wody, kanalizacji sanitarnej i przyłącze przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę wraz z hydrantem zewnętrznym. Będą również przeprowadzone roboty budowlane w starej, istniejącej sali gimnastycznej w zakresie przebudowy szatni i sanitariatów z wykonaniem instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, oraz wentylacji grawitacyjnej nawiewno-wywiewnej. Ponadto zakupione zostanie nowoczesne wyposażenie do szkolnej pracowni matematyczno-przyrodniczej.

Realizacja zadania będzie kosztować około 3 mln zł, przy czym na inwestycję Gmina pozyskała dofinansowanie z RPO WP na lata 2014-2020 w wysokości 1 mln zł oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki również w kwocie 1 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jasio
no wlasnie nikt nie myśli o przedszkolakach bo gdyby mój dziadek misial się łobowiazkowo pomigdalic z jakas babcia w przystosowanym do tego budynku to w końcu mialbym spokoj i trochę czasu i wolnosci
Dodano: 7  Sierpnia  2017  16:03:07
~IWO27
Szkoda ze nikt nie mysli o najmlodszych w Zarzeczu mam namysli o przedszkolu.
Dodano: 7  Sierpnia  2017  15:20:57
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe