Coraz bliżej wybrania wykonawcy

Opublikowano: 4  Sierpnia  2017

Nastąpiło właśnie otwarcie ofert w ramach przetargu na rewitalizację terenu położonego wzdłuż osiedla Skarpa w Stalowej Woli. Do magistratu wpłynęły dwie oferty...

W ramach rewitalizacji Skarpa zostanie zabezpieczona przed osuwaniem się. Teren ten będzie odpowiadał oczekiwaniom mieszkańcom. Powstanie plac zabaw, altany wypoczynku, platforma i punkty widokowe.

W planach jest również budowa nowych ciągów komunikacyjnych, ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca zajmie się usunięciem drzew i krzewów kolidujących z nowym ukształtowaniem terenu, a także renowacją terenów zielonych. Pojawią się elementy małej architektury takie jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, stojaki rowerowe, budki lęgowe.

Finał prac rewitalizacyjnych powinien nastąpić pod koniec września 2018 roku.

– Oprócz celów rekreacyjnych i sportowych dla mieszkańców sąsiednich osiedli, teren Skarpy ma w przyszłości tworzyć piękny wizerunek Stalowej Woli, ponieważ kolorowe nasadzenia w tej przestrzeni będą bardzo dobrze widoczne z przebiegającej nieopodal obwodnicy Stalowej Woli i Niska– mówił prezydent miasta podczas konferencji prasowej w kwietniu.

Miasto na początku lipca ogłosiło przetarg dotyczący tej inwestycji. Właśnie nastąpiło otwarcie ofert. Najtaniej zająć się naszymi terenami chce konsorcjum firm z Jarosławia i Wiązownicy, które wyceniło swe usługi na około 1,45 mln zł (oferuje również 7- letni okres gwarancji i rękojmi na wykonane zadanie). Oferta drugiego przedsiębiorstwa ze Staszowa opiewa na kwotę ponad 1,7 mln zł (firma oferuje miastu 5- letnią gwarancję). Obie firmy podały taki sam termin wykonania prac.

Na poczet tej inwestycji zabezpieczono w budżecie miasta około 1,47 mln zł. Komisja konkursowa przy ocenie ofert będzie brała pod uwagę w 60% cenę, w 20% termin wykonania, w 20% gwarancję i rękojmię.

 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~medyk
Włosi otwierają rynek aptek, który Polska właśnie zamyka. "Takie przepisy wszędzie powodują wzrost cen leków". Ustawa o usprawnieniu konkurencji na rynku aptecznym zmienia dotychczasowe zasady działania na włoskim rynku. Tymczasem polscy zwolennicy ustawy "apteka dla aptekarza" często podawali właśnie przykład z tego kraju jako istotny argument za ograniczeniami. Teraz odchodzą od nich Włosi, po 5 latach zrezygnowali z nich Irlandczycy, a nam ile to zajmie? - CHYBA JAK DURNY NARÓD ZMĄDRZEJE I SUWEREN WYBIERZE MĄDRZEJSZYCH DO RZĄDZENIA.
Dodano: 9  Sierpnia  2017  22:48:00
~Cytaty PO
Radosław Sikorski: Zegarek za 10 tysięcy euro? To jak za darmo!
Dodano: 9  Sierpnia  2017  09:10:45
~@pytam
Ja kupiłam na Allegro
Dodano: 9  Sierpnia  2017  00:47:33
~pytam
czy ktoś wie gdzie jeszcze można kupić książkę Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice”. Rozchodzi się szybciej niż ciepłe bułeczki.
Dodano: 9  Sierpnia  2017  00:16:40
~z internetu
wpisz do wyszukiwarki "akcja buś" to się ciekawych rzeczy dowiesz
Dodano: 8  Sierpnia  2017  23:57:32
~@obatel
Zgadzam sie, los 38 milionow Polakow zalezy od niedojdy zyciowego, nie dosc, ze nie ma zony, a nawet meza....to jeszcze poglad na swiat z poczatku poprzedniej epoki. Ten oderwany od wspolczenej rzeczywistosci czlowieczek, jest zacofanym niedojda, ktory bez pomagierow nie bylby w stanie zrobic zakupow....
Dodano: 8  Sierpnia  2017  23:45:59
~obatel
Jak sie zastanowić to jak to sie stało ,że polacy wydaje sie tak bardzo europejscy wybrali stratega który jest anty europejski ,prymitywnie nie nowoczesny (brak konta bankowego) czy też brak wyjazdów turystycznych po świecie . Naprawde chcemy żeby taki człowiek decydował o naszej przyszłości . Ja jestem juz na emeryturze i to nie o mojej przyszłości mowa ale naszych dzieci . Lubię popatrzec jak bardzo nowocześnie młodzi ludzie podchodza do życia do kariery zawodowej do odpoczynku do wychowywania dzieci a taki przywódca ni jak nie pasuje do tej młodziezy. Mam nadzieje ,ze oni to widzą i już przy najbliższych wyborach to zmienią.
Dodano: 8  Sierpnia  2017  23:34:21
~ja bez trybu
Sądzę że takie pierdoly jak kaczor,szyszka,jurgiel i kryska powinny sobie założyć klub spokojnej starości w Brzeszczach i nie kompromitować już. Polski. Bo to są właśnie korniki na drodze do nowoczesnej Europy i świata. Jesteście zgnusnialymi i żałosnymi starcami i zawalidrogami do naszej przyszłości...
Dodano: 8  Sierpnia  2017  17:03:44
~gutek młd
27:1 dzięki za słowa wsparcia właśnie taką pisowską mam legitymacje czyli i wielkie szanse przedemną.Brawo ty i brawo ja.
Dodano: 8  Sierpnia  2017  16:42:58
~Mieszkańcy
"Biznes › Wiadomości › Nieruchomości
PAP
26 minut temu
BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków w ramach MdM na 2017 r.

Dodatkowe środki na finansowanie programu Mieszkanie dla Młodych w 2017 r. uruchomione we wtorek zostały wyczerpane - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego. Od środy BGK wstrzyma przyjmowanie wniosków w ramach MdM w 2017 r.'

Proszę bardzo jak działa program , który wdrożyła PO.
Dlaczego go się likwiduje? Czy "niedorobiony" i z wadami program Mieszkanie+ nie może być drugim programem. ?Musicie wszystko zaorać w imię "świętej wojny"!Mądry kontynuje to co się sprawdza, a głupi odkrywa Amerykę.
Dodano: 8  Sierpnia  2017  16:13:43
~smutna
Do Ekolog - to takie kompleksy mentalnych wieśniaków. Jeszcze trochę a będziemy chodzić z butlami tlenowymi na plecach .
Dodano: 8  Sierpnia  2017  09:59:28
~27:1
~gutek młd . Jaki (to taki pseudo minister) zaczynał jak ty od "trollowania" więc i dla ciebie jest nadzieja . Ale tylko w pisie
Dodano: 8  Sierpnia  2017  09:43:37
~córka leśnika
Rżną drzewa, na których są gniazda...
rżną piękne stuletnie dęby...
rozjeżdżają puszczę...
potem szyszko wymorduje 3/4 dzikich zwierząt jak zamierza...
oto ‘najbardziej antypolska demoniczna zmiana"
Serce krwawi za drzewami i zwierzakami...
Dodano: 8  Sierpnia  2017  00:17:37
~ja bez trybu
Czy ktoś ma cos do powiedzenia w sprawie osmiorniczek? Pani Szydło lata samolotem wojskowym na weekendy, gdzie godzina lotu kosztuje 10 tysięcy złotych. Przypominam, że samoloty zawsze lecą dwa. To już miliony sie z tego zrobiły. Czy może ktoś by chciał opowiedzieć jak był oburzony, jak Tusk latał do domu samolotami rejsowymi? Kłamcy nami rządzą, miało być zupełnie inaczej jest po stokroć gorzej, drożej i mają to gdzieś.
Dodano: 7  Sierpnia  2017  23:44:29
Panie Nadbereżny, to są wszystko pańskie wydumane dobre chęci, nic pan nie zrealizuje w tej swojej kadencji. Nie będzie zagospodarowania skarpy, nie będzie terenów rekreacyjnych nad Sanem, nie będzie przedszkola przy KEN i wreszcie nie będzie mieszkania +. Zrealizuje pan drobne bzdury, brakuje panu pieniędzy już, a pan planuje jeszcze, to kompletny brak orientacji budżetowej miasta, chce pan przenieść planowane długi na przyszłych włodarzy, a to jest draństwo.
Dodano: 7  Sierpnia  2017  09:35:27
~Stalówek
Ukazała się informacja o rozbudowie ogólnie mówiąc zakładzie PRZETWÓRSTWA DREWNA firmy IKEA na terenach huty.Pamiętam jak były prezydent obiecywał że w przyszłości ten zakład będzie rozbudowany a obecny temu ostro to negował...Gdzie tu logika pana Nadbereżnego?Z mojej perspektywy(jak również pana Szlęzaka)postąpił dobrze bo powstaną nowe miejsca pracy ale w sumie to sam sobie obecny włodarz zaprzeczył.Tylko po co?Chciałbym jeszcze żeby ludzie pamiętali kto rozbudował i stworzył infrastrukturę pod inwestorów na hucie.Jak ta strefa wyglądała przed 2002 i jak wygląda teraz.Sztuką jest coś stworzyć praktycznie samemu z garstką ludzi, nie mając pleców,poparcia u góry.Na obecna chwilę,patrząc na to kto rządzi w kraju, lepszego prezydenta nie mogliśmy wybrać.Wszystko co złoży,projekty,wnioski uzyskują aprobatę.Stalowa Wola wykorzystuje ten moment.
Dodano: 7  Sierpnia  2017  09:20:59
~zatrskany
Fajne miejsce wypoczynku....Owszem.
W tle pozostaje pytanie jakim kosztem? za jaki kredyt. moze troche ograniczyc tę jednoczesnosc wszystkich inwestycji i uszeregowac, ktore wazne, ktore wazniejsze ktore najwazniejsze i jakis porzadek i opamietanie w wydawaniu naszych wspolnych pieniedzy
Dodano: 7  Sierpnia  2017  09:17:57
~Fabub
Będziemy mieli fajne miejsce do wypoczynku... Super!
Dodano: 7  Sierpnia  2017  06:18:29
~Ekolog
Mi się błonia podobają takie jakie są w tej chwili, naturalne. Po co wszędzie lać asfalt, czy układać kostkę, ustawiać jakieś dyzajnerskie laweczki i inne duperele. Czy nie można się cieszyć naturą taką jaka jest?
Dodano: 7  Sierpnia  2017  01:48:01
~Ekolog
Mi się błonia podobają takie jakie są w tej chwili, naturalne. Po co wszędzie lać asfalt, czy układać kostkę, ustawiać jakieś dyzajnerskie laweczki i inne duperele. Czy nie można się cieszyć naturą taką jaka jest?
Dodano: 7  Sierpnia  2017  01:47:59
~Ekolog
Mi się błonia podobają takie jakie są w tej chwili, naturalne. Po co wszędzie lać asfalt, czy układać kostkę, ustawiać jakieś dyzajnerskie laweczki i inne duperele. Czy nie można się cieszyć naturą taką jaka jest?
Dodano: 7  Sierpnia  2017  01:45:43
~ja bez trybu
hasło "Polska w ruinie" to nie była diagnoza stanu państwa, tylko obietnica wyborcza.
Dodano: 7  Sierpnia  2017  00:26:42
~ja bez trybu
Tak sobie wracam po weekendzie, wchodzę na neta, a tu sama PiSowska trollownia sącząca browara za 500+ na komentarzach...
Dodano: 6  Sierpnia  2017  23:36:44
~@taki los
Znowu w Tworkach włączyli internet?
Dodano: 6  Sierpnia  2017  23:35:16
~taki los
jestescie opsrani bo wiecie kto na was czeka hahasmiech2 jeb. szerszeni z PO I kodu smiech2
Dodano: 6  Sierpnia  2017  23:21:00
~oooo
@Góra,dlaczego nie ma nagrań posłów z pisu?Ponieważ to kaczor zlecił podsłuchy i nie wszystko od razu ujawnił.Teraz co jakiś czas a zwłaszcza przed wyborami ujawni więcej nagrań.Mam nadzieję,że ktoś teraz nagrywa PIS i posłuchamy jeszcze ciekawsze tematy.
Dodano: 6  Sierpnia  2017  22:12:00
~hehe
Pieknie sie nam Lusjusz rozbudowuje, tylko kredyty i zadluzenie wzrasta
Dodano: 6  Sierpnia  2017  21:48:25
~gutek młd
Piszcie dalej pajace jak wam płacą ulica swoje hehe a ja według umowy wypłacę kasę za hejt tak jak się umawialiśmy 10 zł.za wpis.Wypłata w tym samym miejscu co zawsze dobrze znanym zleceniobiorcą.Proszę o więcejwpisów bo nasze słoneczko L.N.potrzebuje ich coraz więcej jak ryba wody.
Dodano: 6  Sierpnia  2017  21:39:42
~Góra
Kolejne nagrania z "sowa i przyjaciele" wyciekły... Trolle darujcie sobie. Titanic PO tonie.
Dodano: 6  Sierpnia  2017  21:06:09
~Wyborca
Glosowalem i czekalem na normalnosc a doczekalem kolejnych nienormalnych.
Dodano: 6  Sierpnia  2017  19:53:25
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe