KUL otrzymał dotacje na sprzęt

Opublikowano: 1  Sierpnia  2017

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Stalowej Woli, jako jedna z 6 podkarpackich uczelni wyższych, otrzymał dotacje na inwestycje, które mają podnieść jakość kształcenia.

Dla 6 podkarpackich uczelni przewidziano dotację o łącznej wartości 1 mln zł. Pieniądze trafią do takich placówek jak: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli, PWSW w Przemyślu, PWSZ w Tarnobrzegu i PWST-E w Jarosławiu. Środki te pozwolą m.in. na zakup samolotu szkoleniowego, aparatury badawczej czy multimedialnej strzelnicy.

Do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli) trafiła dotacja w wysokości 140 tys. zł. Uczelnia planuje zakup DSC – różnicowego kalorymetru skaningowego. Sprzęt ten jest jednym z podstawowych narzędzi niezbędnych do analizy właściwości fizykochemicznych materiałów polimerowych, kompozytów, metali, stopów i innych. Znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle wytwórczym czy analizie procesów spożywczych. Zakup tego urządzenia jest szczególnie istotny w kontekście kształcenia studentów inżynierii materiałowej, pozwalając im zapoznać się z obsługą takiego sprzętu, projektować prace eksperymentalne i interpretować uzyskane wyniki.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Stalowej Woli prowadzi rekrutację na studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) i II stopnia oraz jednolite magisterskie. W ofercie uczelni jest (Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie): Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Środowiska, Pedagogika, Praca socjalna, Prawo, Socjologia, Ekonomia.

Rekrutacja trwa także na Politechnice Rzeszowskiej, która oferuje studia inżynierskie I stopnia stacjonarne i niestacjonarne (Wydział Mechaniczno- Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli): Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Warto wspomnieć, że każdy student kierunków technicznych, zarówno Politechniki Rzeszowskiej, jak i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł Stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci kierunków technicznych, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł stypendium, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Oprócz tego każda uczelnia ma własne stypendia i naukowe, i socjalne.

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej studiów wyższych w Stalowej Woli można znaleźć tutaj: http://studiujwstalowej.pl/


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~obserwator
Jest to niegospodarność , wydawanie naszych pieniędzy ,takie urządzenie jest za płotem KULu niewykorzystany ( w inkubatorze) a kupuje się następne . Pytam po co . Lepiej by kupili krzyż i powiesili w wejściu , inwestycja prawdopodobnie tańsza.
Dodano: 1  Sierpnia  2017  18:51:16
~jasio
pozwalając im zapoznać się z obsługą takiego sprzętu a ja myslalem ze sprzet jest po to aby sprzatac
Dodano: 1  Sierpnia  2017  14:50:11
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe