„Napędzeni Wisłą” wyruszą w rejs

Opublikowano: 27  Lipca  2017

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. To dobry czas, aby zaangażować samorządowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych do szerzenia idei korzystania z uroków najpiękniejszej z polskich rzek.

Wychodząc naprzeciw pomysłom, których realizację rozpoczęliśmy w minionym roku, zamierzamy w nowopowstałym partnerstwie „Napędzani Wisłą” dać również cząstkę siebie w roku bieżącym, podejmując się realizacji spływu Wisłą z Sandomierza do Warszawy, który rozpoczniemy 29 lipca 2017 r., a którego finał odbędzie się 1 sierpnia 2017 r. uroczystym rejsem w godzinę „W”. Nasze partnerstwo włączy się w promowanie Roku Rzeki Wisły, jak również weźmie udział w uroczystych obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Partnerami i realizatorami wyprawy są następujące organizacje i osoby: Fundacja Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kotowej Woli, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaleszanach, Ochotnicza Straż Pożarna w Zbydniowie Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeczycy Długiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Dymitrowie Małym, Chorągiew Ziemi Sandomierskiej, Koło na 19 PZW w Zaleszanach, Gościniec Koćmierzów, Marek Bażant, Grzegorz Korona.

Partnerami wspierającymi a jednocześnie współuczestnikami przedsięwzięcia są również następujące samorządy: Stalowa Wola, Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Zaleszany.

Tegoroczny spływ stanowi niemałe wyzwanie, gdyż weźmie w nim udział 15 jednostek z 70 uczestnikami – członkami załóg. Będzie to jedno z większych wydarzeń na Wiśle w Jej rocznicowym Roku. Trasę spływu, wraz z planowanymi postojami noclegowymi obrazuje załączona mapka. Bieżąco nasze poczynania będzie można śledzić na stronie www.facebook.com/FFLSMK

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe