Zaloguj się !

Wiceminister sportu w St. Woli

Opublikowano: 27  Lipca  2017

W czwartek 27 lipca 2017 roku miało miejsce podpisanie umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie rozbudowy hali sportowej przy ZSO nr 2 i remont sali gimnastycznej przy ZSO nr 1.

Podpisanie umowy z ministerstwem, które reprezentowane było w osobie wiceministra Jarosława Stawiarskiego odbyło się w obecności prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, posła na sejm Rafała Webera, przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja, dyrektora szkoły ZSO nr 2 Marka Czopora.

- Wartość inwestycji to jest około 3 mln zł. W jej ramach zostanie dokonana rozbudowa hali ZSO nr 2- koszt tj. 2 mln 600 tys. zł. Druga część umowy polega na modernizacji sali gimnastycznej w ZSO nr 1 przy ulicy Energetyków, w PSP nr 5. Bardzo zniszczona, od lat wymagającej remontu sala gimnastyczna, przejdzie całkowitą modernizację za kwotę blisko 320 tys. zł. Realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie z ministerstwa sportu. Dzięki przychylności ministra Witolda Bańki i obecnego tu ministra Jarosława Stawiarskiego otrzymaliśmy kolejne, gigantyczne dofinansowanie w wysokości miliona złotych. Chciałbym podkreślić, że Stalowa Wola, od początku kadencji tego samorządu, od 2015 roku, z ministerstwa sportu otrzymała ponad 3 mln zł dofinansowania na modernizację infrastruktury przyszkolnej, sportowej, a łącznie z wielkim zadaniem, budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, to jest 18 mln zł. Stalowa Wola nigdy wcześniej nie korzystała z tak olbrzymiego rządowego wsparcia finansowego - mówił Lucjusz Nadbereżny.

Dyskusja o potrzebie powstania hali na Wojska Polskiego trwała 8 lat. Dopiero teraz udało się pozyskać środki i rozpocząć realizację tę tak oczekiwanej przez dzieci i młodzież inwestycji. Projekt jest już w pełni zabezpieczony. Miasto na zadanie przeznaczyło 2 mln zł. Teraz, po podpisaniu umowy, będzie przygotowywany przetarg tak, by prace mogły rozpocząć się jeszcze jesienią tego roku i ukończyć dokładnie rok później.

Pochodzący z Kraśnika wiceminister Jarosław Stawiarski w naszym mieście jest już nie pierwszy raz. Jak podkreślił, ministerstwo dotuje tylko te inwestycje, które są dobrze przygotowane i rokują na przyszłość. A właśnie takie wnioski płyną ze Stalowej Woli do Warszawy.

- Władze Stalowej Woli w osobie pana prezydenta Lucjusza Nadbereżnego są takim jednym z najlepszych samorządów w Polsce. Ten projekt, który pan prezydent realizuje jest to projekt w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”. Jest to pilotażowy projekt realizowany w ramach ministerstwa i ma zastąpić „Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej”, który dzielili marszałkowie województw. My uznaliśmy, że marszałkowie mają bardzo wiele innych zadań i postanowiliśmy już od tego roku nie dawać pieniędzy- mówił wiceminister Jarosław Stawiarski.

O dofinansowanie z „Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej” ubiegało się wiele podmiotów. Do ministerstwa wpłynęło 516 wniosków, z tego do realizacji przeznaczono 185, w tym jeden ze Stalowej Woli. Minister pogratulował samorządowi pomysłów chwaląc gospodarza za to, że potrafi sięgać po pieniądze ministerialne na lokalne zadania.

- My widzimy to, co się tutaj dzieje, że tutaj rodzą się wspaniałe pomysły i będziemy pomagać, bo my dotujemy dobre i sprawdzone pomysły, by tutaj można było powiedzieć za parę lat, że ta część Polski- Polski B, C- jak nazywali Lubelszczyznę, Podlasie, Podkarpacie, niczym się nie różni od dużych ośrodków, które do tej pory były bardziej zauważalne przez ostatnich 8 lat i gdzie kumulowano środki i różnego rodzaju inwestycje- od drogowych, po sportowe- mówił wiceminister.

Lucjusz Nadbereżny podziękował ministrowi za to, że teraz daje się możliwość rozwoju mniejszym ośrodkom, miastom i miasteczkom, podziękował też naszym parlamentarzystom Janinie Sagatowskiej i Rafałowi Weberowi.

- Budżet Miasta Stalowej Woli w roku 2017 to 111 mln zł na inwestycje- przypomniał Rafał Weber, poseł na Sejm RP.- Na inwestycje, głównie drogowe, na budowę nowych ciągów komunikacyjnych, albo na remonty już istniejących. Cieszę się, że duża część tego budżetu inwestycyjnego pójdzie na rozbudowę infrastruktury szkolno- sportowej, na rozbudowę hali przy tej szkole i na modernizację sali sportowej szkoły przy ul. Energetyków. Cieszę się, ponieważ i miasto, i dyrekcja szkoły powinni zapewnić odpowiednie warunki do nauki młodzieży i w szkołach podstawowych, i ponadpodstawowych, nie tylko do nauki teoretycznej tworząc nie tylko sale dydaktyczne, ale i sale sportowe, gdzie młodzi ludzie ćwiczą i mogą bezpiecznie uprawiać sport- mówił poseł Rafał Weber.

Poseł wspomniał także o innych gminach, które także już skorzystały z dofinansowania ministerialnego na rozwój infrastruktury sportowej: Gminie Zaleszany, Gminie Nisko, Gminie Ulanów. Również dotację otrzymały w I połowie tego roku 3 kluby sportowe (po 10 tys. zł), w zeszłym roku z takiego dofinansowania do działalności skorzystało aż 6 klubów.

Ze zmian, które będą się dokonywać teraz w dwóch naszych szkołach cieszą się zwłaszcza uczniowie i kadra nauczycielska. Mówił o tym dyrektor ZSO nr 2 Marek Czopor, dla którego podpisanie umowy to lepsze warunki dla uczniów, to rozwoju sportu w placówce. Dyrektor jest nauczycielem wychowania fizycznego, tym bardziej więc inwestycje w rozwój infrastruktury sportowej w jego szkole, to powód do radości.

Po przemówieniach wiceminister Jarosław Stawiarski i Lucjusz Nadbereżny podpisali umowę na realizacji dwóch inwestycji sportowych…


 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~artem
A przewodniczący to jaki ma wykształcenie ? Chyba pierwszy raz w takie szkole mógł przebywać?
Dodano: 8  Sierpnia  2017  10:24:06
~@janek
Oczywiście masz rację przecież 1 sierpnia jest rocznica jak wojska sowieckie weszły (od dzisiejszej ul. Siedlanowskiego) i wyzwoliły go od hitlerowców. Ale dopiero Prawdziwie wyzwolicielem był Jarosław który z brygadą kotów i Antosia misiewiczami pokonali sowietów i niemcow.
Dodano: 31  Lipca  2017  18:21:39
~obserwatorka
A ta pani kierownik referatu to może nazywała się Paterek(po mężu pewnie inaczej). Jeśli to ona to chodziłam z nią do liceum. Strasznie zazdrosna i zawistna osoba. Wieczna cierpielnica. A tak na marginesie totalne bezguście.
Dodano: 31  Lipca  2017  17:57:31
~Zombi
Sama prawda mieszkaniec
Dodano: 31  Lipca  2017  17:30:31
~janek
do mieszkaniec, trollu co ty wiesz o budowie naszego miasta, kto budował nasze miasto łopatami.Nie odwracaj kota ogonem bo to ty najwięcej obrażasz naszego miasta.
Dodano: 31  Lipca  2017  14:45:44
~mieszkaniec
Do janek. Jestś zbyt prymitywnym człowieczkiem aby zrozumieć ten przekaz. A tak przy okazji to ludzie łopatami zbudowali to miasto więc ich nie obrażaj miernoto. Jak byś choć raz miał łopatę w ręce to może inaczej byś patrzył na świat ty wypacykowany gogusiu o gładkich rączkach.
Dodano: 31  Lipca  2017  13:21:27
~janek
do mieszkaniec, trollu analfabeto ja na twoim miejscu z twoim poziomem intelektualnym zająłbym się kopaniem dołów bo tylko do tego się nadajesz. Dlaczego lemingu obrażasz kobiety w naszym mieście kanalio kto ci pozwolił obrażać najlepszych mieszkańców naszego miasta. Do cezariusz, analfabeto jak się nie wstydzisz takie idiotyzmy wypocić.
Dodano: 31  Lipca  2017  12:32:57
~mieszkaniec
A gdzie czarny koń naszego płezydenta. Rozmemłana kierownicka referatu funduszy w czarnych, babkowatych klapeczkach od Rumunów. Starej babce lansik już nie potrzebny. Czas na emeryturę.
Dodano: 31  Lipca  2017  12:18:45
~Cezariusz
Jest coraz gorzej płezydęcie, kiedyś to sam naczelnik, le pen i brocha przyjezdzali. A teraz tylko jakis marny wice minister. Jak tu sie lansowac? Kto wogole wie kto to jest ten wice? No dłamat, nie bedzie tego nawet jak wstawic do błoszułki na jubileusz trzylatki "rzadow". Za niedlugo zostaniecie tylko we trojke z Jasia i Rafciem a tych zdjec mamy juz dostatek. Moze by zrobic dla gawiedzi mistrzostwa ŚWIATA kotów? Przyjechałby wtedy Alik ze swoim panem to chociaż przy okazji odbierania złotego medalu jakieś zdjęcie by się złobiło 😂
Dodano: 31  Lipca  2017  08:56:10
~BOGU DZIĘKI
W najnowszym sondażu nie ma dobrych wieści dla partii rządzącej, której liderem jest Jarosław Kaczyński. Wyniki sondażu wyglądają następująco:

Zjednoczona Opozycja (PO, Nowoczesna i PSL): 36%
Prawo i Sprawiedliwość: 32%
Kukiz'15: 14%
Zjednoczona Lewica (SLD, Razem, Zieloni): 7%.
Wolność: 3%
Dodano: 30  Lipca  2017  15:47:10
~Biedaczek
Radio Maryja Tadeusza Rydzyka, straciło właśnie potężnego sponsora. Sponsor zapowiedział, że kończy finansować radiostację z Torunia.
Jan Kobylański, polonijny z Urugwaju biznesmen, przez lata wspierający rozgłośnie należącą do ojca Tadeusza Rydzyka. Powodem zaprzestania finansowania radiostacji są kłopoty zdrowotne biznesmena, ma on 94 lata.
Nie dawno Rydzyk narzekał że od naszego rządu dostaje tyle co kropla w morzu (a poszły tam wielkie miliony) to teraz Kaczor będzie musiał powielić te krople by mu Rzydzo bardziej podjudzał sektę!
Dodano: 30  Lipca  2017  15:26:31
~PanyMająLoty
Przez półtora roku pięciu czołowych ministrów rządu PiS ponad stukrotnie korzystało z lotów wojskowymi samolotami typu CASA C-295. Wylatali kilkaset godzin, za co z pieniędzy podatników poszło grubo ponad 8 mln zł. Ponad połowa tej kwoty przypada na podróże krajowe i zagraniczne Antoniego Macierewicza.
Odpowiadając na interpelację poseł Małgorzaty Niemczyk z PO w sprawie przelotów wojskową CASĄ, Bartosz Kownacki, sekretarz stanu w MON, opublikował na stronach sejmowych szczegółowe dane na temat podróży premier Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Antoniego Macierewicza, Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych, a także Jana Szyszki - ministra środowiska.
Okazuje się, że tylko ta piątka ministrów od października 2015 r. do końca marca 2017 r. skorzystała w sumie 109 razy z przelotu wojskową CASĄ. Jak podkreśla Bartosz Kownacki, wszystkie loty były wykonywane zgodnie z przepisami, które w specjalnych sytuacjach dają takie możliwości.
Pytanie tylko, czy zawsze jest to konieczne? Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, był czas, że premier Beata Szydło praktycznie co tydzień wykorzystywała samoloty, żeby wrócić do domu.
Dodano: 30  Lipca  2017  15:18:04
~sowa
Panie Marku , co Pan robi wśród tych lanserów i ludzi ze wzrokiem w pogoni za rozumem?
Dodano: 30  Lipca  2017  11:39:43
~@piskownica
i juz wiadomo czemu go nie internowali ! Był wtedy u internisty ale wg niego to prawie to samo..... )
Dodano: 30  Lipca  2017  01:50:16
~piskownica
Krzysztof Łoziński, legendarny działacz pierwszej Solidarności, a obecnie szef KOD w rozmowie w Radio Zet powiedział, że Jarosław Kaczyński nie był, jak sam twierdzi, członkiem związku. Te słowa burzą dotychczasowy obraz opozycyjnej przeszłości prezesa PiS.
Słowa padły w programie Radia Zet. Łoziński uderzył w prezesa twierdząc, że był jedynie pracownikiem biurowym.
– Trzeba to jasno, otwarcie mówić. Kaczyński się nie zapisał do „Solidarności”, był pracownikiem biurowym u nas, w Mazowszu.
Swoje zdanie szef KOD-u wspiera słowami Macieja Jankowskiego, ówczesnego szefa Solidarności na Uniwersytecie Warszawskim. Kaczyński mógł zapisać się tylko tam, gdyż pracował wtedy na uczelni, a jak dowiedział się Łaziński – nigdy tego nie zrobił

Od lat w mediach pojawiają się zdania, że Jarosław Kaczyński nie odegrał nigdy wielkiej roli w opozycji antyrządowej okresu komunistycznego, ale to stanowisko rzuca całkowicie nowe światło na historię jego działalności opozycyjnej w tamtym czasie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest wściekły na to stanowisko Łozińskiego, a jego ludzie muszą go uspokajać.
Dodano: 30  Lipca  2017  01:35:29
~Qńbysieuśmioł
Kaczyński w radiu Maryja:
Ojcze dyrektorze, obronimy Polskę! Traktujemy to jak naszą misję
Dodano: 30  Lipca  2017  01:19:52
~a WIĘC WOJNA
- A więc wojna!
List do Ministra Obrony Narodowej.

Szanowny Panie Ministrze!
W dniu wczorajszym w stacji TVN wysłuchałem wystąpienia pana Ministra na Konferencji w Monachium, w którym stwierdził Pan, że pomiędzy agresjami rosyjskimi na Gruzję i Ukrainę nastąpił rosyjski akt agresji na Polskę poprzez zamach smoleński, gdzie poległo dwóch polskich prezydentów. Pomyślałem sobie od razu: a więc wojna! Skoro minister obrony narodowej kraju NATO, na publicznej konferencji, gdzie uczestniczą głowy różnych państw, szefowie rządów etc. oświadcza, że Polska stała się obiektem agresji takiej jak Gruzja i Ukraina to mamy wojnę światową. Od razu się domyśliłem, że widocznie eksperyment z pędzącą na samochodzie brzozą uderzającą w Tu-154 musiał się udać i że pana podkomisja doszła wreszcie do prawdy. Wstałem więc rano i włączyłem wiadomości. I jakież panie Antoni było moje zdumienie, gdy w BBC nie powiedziano żadnego słowa o wojnie. Przełączyłem sobie na CNN myśląc: pewnie amerykańskie wojska jądrowe zostaną postawione w stan gotowości. A tam nic. O jakiejś głupiej burzy w Kalifornii mówili, ale o Pana oświadczeniu ani słowa. RAI1 też nic, o jakiś emigrantach gadali. Wreszcie włączyłem rosyjskie stacje. I tam też ani słowa. (Wiem, wiem podpadłem, że rozumiem rosyjski, ale nic nie poradzę, że za komuny zmuszono mnie do rozpoczęcia nauki rosyjskiego.) No to przełączyłem na polskie stacje. I co? Zero. Nikt, dosłownie nikt nie uznał za istotne bić na alarm, gdy polski minister obrony narodowej informuje publicznie, że nas zaatakowano i że kraje NATO mają obowiązek zareagować na agresję na sojusznika. Przerażony taką sytuacją zacząłem się zastanawiać jak panu pomóc, aby jednak pana słowa brano na poważnie. Bo przecież kiedyś może się zdarzyć (nie daj Boże!), że coś poważnego będzie pan musiał ogłosić. Otóż kochany panie Antku, jak to mówią w służbach: po pierwsze diagnoza sytuacji. I tu nasunęła mi się straszliwa myśl: a co jeżeli przyczyną tej sytuacji jest to, że powszechnie, wśród wszystkich tych przywódców zachodu oraz w ważniejszych mediach uchodzi pan za wariata? To tłumaczyłoby brak zainteresowania ogłaszaną przez pana wojną. Byłoby też smutne dla całej Polski. I zaraz mój giętki – wyćwiczony już w doradztwie dla Pana (gdzie byłby dziś pan, panie Antoni, gdyby nie moje porady w sprawie ucieczki z miejsca wypadku , mistrali i Misiewicza!) – umysł wpadł na genialny pomysł. A gdyby tak poddać pana badaniu lekarskiemu i udowodnić sceptykom, że jest pan normalny! Że może być trudno? Dlatego postanowiłem panie Ministrze przeznaczyć aż 10 tysięcy złotych i sfinansować opinię psychiatryczną dla pana (myślę, że gdybyśmy zbiórkę ogłosili to i milion ludzie wpłaciliby). Jeżeli się Pan zgodzi to weźmiemy pięciu profesorów i niech deliberują co tutaj w pana przypadku napisać. Jak się nie uda, to nie ogłosimy wyników (może tylko ja na fb wywieszę kopię, żeby pokazać że się staraliśmy). A jak się uda i wyjdzie, żeś pan zdrowy? Co za radość będzie! I zaraz z tą opinią będzie Pan mógł na konferencję prasową pobiec i przed ogłoszeniem kolejnej wojny światowej z dumą ją zaprezentować! Może wtedy Pana ktoś poważnie potraktuje? I już żaden polityk, czy dziennikarz nie zdezawuuje pana wystąpienia pogardliwym: wariat, czy świr.
Roman Giertych
PS Mój Boże! Czy długo jeszcze naszą kochaną Polskę będą reprezentować ludzie, których się codziennie wstydzimy? - napisał Roman Giertych na swoim facebookowym profilu
Dodano: 30  Lipca  2017  00:50:23
~quo vadis
"Pewien karakan, wstretny gosc,
Uparcie lazl po wladze.
Lecz naród, konsekwentnie dosc
W ryj dawal tej lamadze.
Wiec sie karakan w norze skryl
Slyszac narodu gwizdy
I zamiast siebie (sprytny byl)
Wzial dwie, posluszne glizdy.
Lecz gdy oslizgla para glizd
Wygrala juz wybory,
Gdy ucichl juz narodu gwizd,
Karakan wypelzl z nory!
I rzadzic zaczal niby car
A glizdy wielbiac pana,
Dziekujac mu za wladzy dar
Wspieraly karakana.
Tak wiec narodzie glupi mój
Robale twoim panem!
Dwie glizdy cie zrobily w ch..
Do spólki z karakanemumiech)"
Dodano: 30  Lipca  2017  00:25:57
~taka prawda
DROŻEJE PALIWO!
Prawda jest taka , że wycofali sie tylko na mównicach, a w rzeczywistości zaczynaja podnosić ceny . Zauważyli, że Polacy sie burzą więc teraz nic nie mówią tylko swoje robią. Nie pierwszy raz już tak jest !!!!
Dodano: 30  Lipca  2017  00:15:55
~@Baśka
Ale cię już całkiem porąbało. Menopauza? Podobno baby głupieją przy tej przypadłości...
Dodano: 30  Lipca  2017  00:01:25
~Baska
Super! Szkoda tylko że takiego sprawnego prezydenta zabierze nam Warszawa. Myślę że lepszego już nie będzie ale oby wskazał dobrego następcę lub może dobrą następczynie na prezydenta.
Dodano: 29  Lipca  2017  23:40:15
~głupi ludek
Projekt ustawy antyterrorystycznej zakłada, że szef ABW za pisemną zgodą Prokuratora Generalnego, czyli ministra Zbigniewa Ziobry, może blokować dowolne strony internetowe. Nie potrzebuje nawet zgody sądu. - Tylko ci dwaj panowie będą o tym decydować
Dodano: 29  Lipca  2017  23:30:17
~dziwię się...
...temu Luckowi, że ma taki ograniczony pogląd na rzeczywistość. Chyba że kieruje nim czysty egoizm a nie dobro kraju.
Dodano: 29  Lipca  2017  20:54:04
~pytanko
Tato, jak się nazywa ktoś, kto "jest za a nawet przeciw"? Czy to Lech Wałęsa?

- Jarosław Gowin, synku.
Dodano: 29  Lipca  2017  17:55:52
~RANNE ZORZE
NAJNOWSZY Ranking braku zaufania do polityków:

Macierewicz 67,1%
Kaczyński 63,1%
Ziobro 57,9%
Szydło 55,2%
Dodano: 29  Lipca  2017  17:54:00
~suweren
BOSKIE - PO PROSTU BOSKIE:
Uważam, że rząd powinien zrobić także porządek z lekarzami. Nie może być dłużej tak, że o tym kto zostaje lekarzem decydują lekarze a nie demokratycznie wybrany sejm. Mało tego dziś lekarze sami decydują o przebiegu leczenia pacjenta bez jakiejkolwiek demokratycznej kontroli parlamentarnej. Nie wspomnę już, że większość z nich została wykształcona za PRL lub jest dziećmi wykształconych za PRL lekarzy i nigdy nie dokonano żadnego oczyszczenia tego środowiska po 1989 roku!
Dodano: 29  Lipca  2017  17:45:00
~Juhas
Bacę pasącego o wce zaczepia turysta i pyta:
- Baco a jak zgadnę ile macie owiec w kierdlu to dacie mi jedną?
- A dom, cegus by nie...
- A to macie 63, zgadłem?
_Zgadłeś panocku i weźmijcie se jednom.
Turysta bierze zwierze pod pachę i odchodzi. A baca woła za nim:
- Panocku, a jak ja zgadnym co wy jesteście łoddacie mi łowieckę?
- A oddam, czemu nie...
- To wyście pewnikie ekspert łod Macierewica?
- Zgadza się z skąd to wiecie?
- A boście mi psa zabrali!
Dodano: 29  Lipca  2017  17:23:03
~ja świnia...
... i koryta nie oddam. 8 lat czekałam i teraz nażrę aż pęknę!!!
Dodano: 29  Lipca  2017  17:12:54
~jestemzdrajcą
KTO NIE JEST Z PiSEM, JEST WROGIEM I ZDRAJCĄ POLSKI"
Dodano: 29  Lipca  2017  17:08:51
~kleryk
Oj, zapłaci Kościół potężną cenę za tę koalicję z PiS.
Te rządy się kiedyś skończą,
PiS przegra a Kościół Katolicki razem z nim.
Dodano: 29  Lipca  2017  17:06:24
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe