Get Adobe Flash player

Ochrona taksówek -gdzie nakorzystniejsza

Opublikowano: 19  Lipca  2017

Rodzajem niestandardowego ubezpieczenia są polisy dedykowane pojazdom zabytkowym, rajdowym oraz taksówkom. Poszukując korzystnego ubezpieczenia dla pojazdu, którego właściciel trudzi się przewozem osób za pieniądze, można bardzo szybko spotkać się z rozczarowaniem. Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe patrzą wilkiem na taksówkarzy i widzą w nich czysty zarobek. Uważają, że nie opłaca się ich ubezpieczać na warunkach oferowanych zwykłym uczestnikom ruchu drogowego, dlatego żądają od nich dużo wyższych składek ubezpieczeniowych. Dlaczego tak się dzieje?

Stanowcze NIE dla kierowców TAXI

Nie da się ukryć, że wartość niektórych taksówek nie jest zbyt wysoka, przez co ich właściciele nie są skorzy do płacenia horrendalnych kwot za ubezpieczenie. Skąd w ogóle przekonanie, że taksówkarze muszą płacić więcej? Wystarczy zapoznać się z treścią umowy, jaką trzeba podpisać w momencie zakupu ubezpieczenia, by się o tym przekonać. Można znaleźć tam adnotację, że owe ubezpieczenie nie obejmuje taksówek. Ubezpieczyciel oczywiście może zrezygnować z zawarcia tego punktu w umowie, jednak żąda za to wysokiej opłaty. Właściciele taksówek wciąż zadają sobie pytanie – dlaczego? Ano dlatego, że naszym rodzimym towarzystwom ubezpieczeniowym nie opłaca się ubezpieczać taksówek z racji tego, że pozostają one ciągle w ruchu, przez co są znacznie bardziej narażone na wypadki, stłuczki i inne uszkodzenia. W przypadku ich zajścia asekurator zbyt często musiałby wypłacać rekompensaty finansowe, co mogłoby narazić go na straty. Jeśli chodzi o „zwykłe” samochody to prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku z ich udziałem jest dużo mniejsze, dlatego można ubezpieczać je po stosunkowo niskiej stawce.

Gdzie szukać pomocy?

Najgorsze co możemy zrobić to całkowicie zrezygnować z ubezpieczenia. Jesteś kierowcą taksówki? Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za siebie, pojazd który kierujesz, ale też życie i zdrowie przewożonej osoby. W razie nieszczęśliwego wypadku, które będzie miał nieodwracalne w skutkach konsekwencje, to Ty zostaniesz obciążony całą winą i na Tobie będzie ciążyć obowiązek pokrycia kosztów usunięcia szkód i wystosowania odszkodowania dla pokrzywdzonego. Nie narażaj się na straty finansowe i już dziś wykup Taxi Insurance. Ubezpieczyciel z zagranicy dostosował polisę do specyfiki pracy taksówkarzy, przez co w pełni odpowiada ona na ich potrzeby i zagrożenia, jakie wiążą się z ich działalnością.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe