Podwyżki paliwa. Czy będzie protest?

Opublikowano: 17  Lipca  2017

W poniedziałek, przed biurem posła Rafała Webera, miał odbyć się protest podkarpackiej Endecji i zwolenników Pawła Kukiza przeciwko nowemu podatkowi, tzw. "opłacie paliwowej"…

O takim proteście, który miał być zorganizowany przy ulicy Wolności w Stalowej Woli, czyli tam, gdzie mieści się biuro posła Rafała Webera poinformowali media jego organizatorzy. Protest jednak odwołano z powodu nieobecności stalowowolskiego posła PiS. W budynku nie było tego dnia również dyrektora biura, bo od dziś przebywa na urlopie. Przedstawiciele podkarpackiej Endecji i zwolennicy Pawła Kukiza akcję zdecydowali się przełożyć na inny termin.

Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość zmieniło decyzję w sprawie opłaty paliwowej.

- Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli- powiedział prezes PiS dla Polskiej Agencji Prasowej.

Decyzja o podniesieniu cen paliwa o 20 groszy na litrze (wliczając podatek VAT nawet o 25 gr.) spowodowała oburzenie Polaków. W kraju, gdzie większość ledwo wiąże koniec z końcem taki skok cenowy to burza w budżetach domowych. Jeśli benzyna kosztowałaby więcej, automatycznie więcej kosztowałoby wszystko: i żywność, i leki, i materiały budowlane, i ubrania, i usługi, i opłaty. Nic więc dziwnego, że szykowały się protesty, a projekt ustawy ostro krytykowano. Wprawdzie tłumaczono, że powołanie Funduszu Dróg Samorządowych to nie jest wprowadzanie nowego podatku, ale jak to inaczej nazwać? I choć tłumaczono, że więcej pieniędzy na drogi to poprawa jakości podróżowania, bezpieczeństwo obywateli, nikogo to nie przekonało, bo po kieszeni uderzyłoby to wszystkich. Na szczęście sprawę „odkręcono”.

Zgodnie z decyzją posłów projekt dotyczący opłaty drogowej trafił do dalszych prac w sejmowych komisjach, ale szef PiS poinformował dziś o wycofaniu się z pomysłu. Czy to sukces opozycji? Czy w tej sytuacji protestowanie ma sens?

 


Komentarze
1 2 3 4 5 »

Strona: 1/5 Wyświetlaj po:

~mieszkaniec
do psychola , prowokatorze po twoich wypocinach upewniłeś mnie że to ty jesteś czubkiem i powinien się leczyć w przychodni na WYSZYŃSKIEGO. Nie dam się sprowokować żadnemu lemingowi nie do rozwiniętemu umysłowo.
Dodano: 21  Lipca  2017  13:11:57
~roman
do taka prawda, trollu ojczyznę wolną to POLACY śpiewali przez 8 lat nierządu peło podczas miesięcznic w WARSZAWIE. A teraz POLACY śpiewają ojczyznę wolną pobłogosław PANIE i wiem że PAN BÓG wysluchał POLAKÓW bo dał naszemu PIS władzę samodzielną. Dzięki temu nikt nie będzie podkopywał najlepszy rząd polski w historii POLSKI.W roku 2005 do 2007 i samoobrona i ROMEK GIERTYCH spiskowali przeciwko PIS. Ale komu ja to tłumaczę jak żaden troll nie ma pojęcia o niczym.
Dodano: 21  Lipca  2017  13:05:53
~henio
do ale jaja , buraku według wyliczeń urzędu miasta w WARSZAWIE było tam 4i pół tysiąca ludzi otumanionych przez nie polskie media [komercyjne]. Nie pajacuj bo ty głowy nie masz a powtarzanie nie polskiej propagandy to twoje pośmiewisko.
Dodano: 21  Lipca  2017  12:54:57
~SokzBuraka
„Kompletnie upolityczniacie sądy. Wyprowadzacie nas na Bałkany. Będziecie tracili wpływy, pieniądze i Polaków. Robicie to wszystko po to, by zamykać ludzi. Możecie robić sobie zdjęcia z Trumpem, księciem Williamem, ale nikt w Europie po takiej hucpie nie będzie was poważnie traktować”
Dodano: 20  Lipca  2017  23:19:19
~apel
-Oczekujemy od Pana Prezydencie politycznej mądrości Lecha Kaczyńskiego, a nie dyktatury Jarosława Kaczyńskiego. Ma Pan w rękach nasze życie – albo spędzimy je w rodzinie i na codziennej pracy, albo na walce o wolność, jak przez wieki naszej historii. Lewa strona często mówiła – „Nie oddam za ojczyznę jednej kropli krwi”. Ja byłam po stronie tych, którzy mówili, że czasem trzeba poświęcić życie dla kraju. Prawa strona biła mi wtedy brawo. Potwierdzam. Teraz też jestem gotowa poświęcić życie dla zagrożonej wolności. Bo jest zagrożona, a klimat policyjnego państwa na ulicach naszych miast, potwierdza to codziennie./apel Joanny Szczepkowskiej do prezydenta/
Dodano: 20  Lipca  2017  23:11:25
~młodzieży!
Tylko sąd może nakazać odłączenie internetu! To nie żart. W Turcji już nie ma FACEBOOKA, TWITTERA, YOUTUBE, SNAPA I MOMIO. NIE MA TEŻ KOMUNIKATORÓW.
NIECH SIĘ MŁODZIEŻ ODZWYCZAJA.
Dodano: 20  Lipca  2017  23:00:40
~piskownica
WSZYSCY SKANDOWALI "CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM". Czy Weber organizuje jakiś autokar?
Dodano: 20  Lipca  2017  22:58:16
~ale jaja
200 tys. ludzi na Krakowskim Przedmieściu. Policja powie że było 2, 5 tys. W CAŁEJ POLSCE SĄ TŁUMY W OBRONIE WOLNOŚCI.
TYLKO WIELKĄ SIŁĄ, SIŁĄ TŁUMÓW, MASOWYCH PROTESTÓW, MOŻEMY URATOWAĆ WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ W POLSCE. We wszystkich dużych miastach ale nawet Sandomierz, Nowy Sącz...
Dodano: 20  Lipca  2017  22:54:26
~taka prawda
Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie...
Dodano: 20  Lipca  2017  22:50:11
~koryto+
TEN, KTO ŁAMIE KONSTYTUCJĘ, NISZCZY TRÓJPODZIAŁ WŁADZY, NISZCZY DEMOKRACJĘ - TRACI MANDAT NA RZĄDZENIE POLSKĄ.
KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ NIE POZOSTAWIŁ ZŁUDZEŃ.
PiS DZIŚ STRACIŁ MANDAT WŁADZY.
Dodano: 20  Lipca  2017  22:47:36
~Danka
To są podwyżki patriotyczne, propolskie, nasze. A nie, jak za PO, antypolskie, proniemieckie.. Tak jak za PO były ordynarne, antypolskie i proniemieckie zamykanie kopalń a teraz jest patriotyczne, eleganckie, propolskie wygaszanie. Ciemny lud i kopidoły się cieszą i wiwatują taboretowemu duce.
Dodano: 20  Lipca  2017  22:39:15
~gaz+
Ceny gazu w Polsce wzrosną, nawet o kilka procent. Prezydent podpisał ustawę, przyjętą w bardzo szybkim trybie, pomimo wątpliwości zgłaszanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Regulacji Energetyki. Stracą konsumenci i polskie firmy prywatne, zyska państwowy koncern PGNiG.
Dodano: 20  Lipca  2017  22:24:36
~Broszydło
Szydło wygłosiła "orędzie"! No już jak papież wygłasza orędzia! Szydło! Przestań opowiadać bzdury i okłamywać ciemny lud. Jesteś gorszą pijawką od sędziów. Ich tyłków na razie nie wożą kawalkady limuzyn i specjalne samoloty tylko po to, aby przewieźć jedną babę do rodzinnej wsi na kolację. Te nowe sądy zrobią wszystko co zażyczą sobie "najważniejsze osoby w państwie". Przykład Przyłędzkiej potwierdził to w 100 %. I o to i tylko o to wam chodzi. Reszta jest opowiadaniem bajeczek, zresztą w fatalnym stylu jak to "orędzie"...
Dodano: 20  Lipca  2017  22:21:17
~SZACUN!
Już PiSdupki odstawiają na boczne tory Łukasza Rzepeckiego. Został odwołany z komisji ds. UE. Ten chłopak choć w porównaniu do pierdzielów z PIS jest bardzo młody, wie na czym polega wykonywanie mandatu posła ! Nawet jak Go wywalą z PIS to kręgosłupa mu nie przetrącą bo to już jest prawdziwy mąż stanu. Panie pośle, pana wyborcy i pana rodzice na pewno są z pana dumni. PIS to nie moja bajka ale mam dla pana bardzo duże uznanie ! O tym cały czas Polacy myślą by mieć takich godnych przedstawicieli w Sejmie i to w każdej partii !
Dodano: 20  Lipca  2017  22:16:50
~do psychola
Nie piszcie do tego psychola podpisującego się "mieszkańcy" bo widzicie że tak pojebany mówi za wszystkich chociaż dopiero w piątek wraca do pracy i będzie mógł walić w klawiaturę służbową zamiast w swój debilny czerep bez szarych komórek. Podobno już zgłoszono tego osobnika odpowiednim służbom.
Dodano: 20  Lipca  2017  19:56:59
~@mieszkancy
Czemu nie zaprowadzisz tego swojego ,,męża,, do dobrego lekarza? Przecież to jest psychoza paranoidalna. Karczewski mu nie pomoże.
Dodano: 20  Lipca  2017  16:26:43
~@mieszkańcy
Znowu kolejnym nockiem się posługujesz ale jak piszesz o jakimś mężu to jako żona czy kochanka. A może męska qrwa?
Dodano: 20  Lipca  2017  15:54:49
~sraszydło
~mieszkańcy
"Co tam panie w polityce?" Zaczyna się robić coraz śmieszniej. Oto Anna Kamińska, żona byłego posła PiS Mariusza Antoniego Kamińskiego zaprezentowała projekt ustawy, zakazującej bycia posłem kawalerom oraz tym parlamentarzystom, którzy zostali złapani na zdradzie małżeńskiej. Z jednym wyjątkiem, mąż stanu Jarosław Kaczyński nie zostanie wykluczony.
Dodano: 20  Lipca  2017  14:41:13
~sraszydło
~mieszkańcy
Działaczka PiS proponuje, by w parlamencie mogli być tylko ludzie po ślubie. No i prezes, bo on jest "mężem stanu"
Dodano: 20  Lipca  2017  14:39:33
~mieszkańcy
Trolle lemingi prowokują mnie abym im dowalił wypisując idiotyzmy o TWORKACH przy okazji obrażając największego męża STANU, PANA PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. Lemingi zejdźcie z tej drogi bo ja was traktuję jak mrówki a do mrówki nie trzeba wyciągać armaty , mrówkę wystarczy nadepnąć. Ale przed wyborami nawet armaty będą wyciągnięte i wtedy trolle dowiecie się gdzie jest wasze miejsce.
Dodano: 20  Lipca  2017  13:06:52
~@Buc
Bucuś tyś głupszy od Pawłowicz i Suskiego razem wziętych, i całkiem ci się pomyliło, bo to co piszesz to było na miesiączce kurdupla przecież.
Dodano: 20  Lipca  2017  12:16:52
~Buc
Jak radzą sobie UBywatele rp podczas wielotysięcznych manifestacji.
Jeden pyta drugiego, co protestował przed nim.
- panie, czemu się pan tak kręci?
- sikać mi się chce.
- to nalej pan do kieszeni, temu który przed panem protestuje.
- coś pan, poczuje.
- a pan poczuł?Dodano: 20  Lipca  2017  05:20:57
~@mieszkańcy
Zmień nocka lepiej na ,,pacjenci,, a raczej pacjent z Tworek i będziesz wielki. Jak kaczor.
Dodano: 19  Lipca  2017  20:31:00
~neurolog
Starej kaczce całkiem już puściły nerwy.
Dodano: 19  Lipca  2017  20:25:20
~O oo o
Ale wredne kitajce, nawet oni rzucają kłody pod nogi dobrej zmianie 😂
Dodano: 19  Lipca  2017  15:20:31
~ plus
Tak się zachowuje pis
www.youtube.com/watch?v=OnvI2PzfrsM
Dodano: 19  Lipca  2017  14:45:56
~ktoś
do mieszkańcy. pisowski czopku zacytuję ciebie "trollu nie mów nigdy nic w imieniu innych POLAKÓW" a ty w liczbie mnogiej możesz a innym zabraniasz??? taka podwójna moralność pisowca??? on krowę może ukraść ale jemu nie wolno??? chyba, że masz niewidzialnego przyjaciela, z którym rozmawiasz ale od tego jest lekarz którego widocznie dobrze znasz z Wyszyńskiego. umiech
Dodano: 19  Lipca  2017  14:27:11
@aktywista partyjny używający nazwy "mieszkańcy"

Paliwo zdrożało o kilkanaście groszy, masło kosztuje już prawie 6 zł za kostkę. Koszty ubezpieczenia czy prowadzenia konta poszybowały w górę. Tyle dobrego partia zrobiła. Stołek już dostałeś, czy jeszcze musisz dopisać komentarzy?
Dodano: 19  Lipca  2017  14:14:35
~mieszkańcy
do my naród, po pierwsze lemingu trollu nie mów nigdy nic w imieniu innych POLAKÓW bo wszyscy POLACY bardzo się cieszą że te sądy nareszcie będą normalne. My mieszkańcy POLSKI mamy dużo wyższą inteligencję od lemingów ze śmiesznej opozycji i popieramy PIS we wszystkim co robi. W nastepnych wyborach wszyscy zagłosujemy na PIS tak żeby można było zmienić konstytucję i zrobić nareszcie porządek w naszym kraju, masz to zagwarantowane lemingu jak pies budę.Ciebie jako leminga jedyne co martwi to to że już nie będzie można kraść miliardów i za to nie odpowiadać przed sądami sprawiedliwymi.
Dodano: 19  Lipca  2017  13:56:23
~mieszkańcy
do karolina, trollu lemingu nie rób za idiotę na tym portalu bo właśnie partia PIS nareszcie doprowadzi te sądy tak jak działają w całej UNII EUROPEJSKIEJ.Tu nie chodzi o PIS tu chodzi o to żeby te sądy były w miarę sprawiedliwe bo to co dzieje się teraz z tymi sądami to woła o pomstę do nieba. Już niebawem politycy PEŁO, SLD czy PSL będą w portki srać ze strachu bo już nie będzie sędziów na telefon.To jak to z tym wyprowadzaniem POLSKI z UNII E. skoro u nas sądy będą działać na tej samej zasadzie co w innych krajach UNIJNYCH. Ponad 95 procent wszystkich POLAKÓW jest za jak najszybszym zreformowaniem sądów. Po co idioto wypociłeś takie kretynizmy cała STALOWA WOLA się z ciebie czubku śmieje. Nie słuchaj tych nie polskich stacji telewizyjnych bo zrobili z ciebie idiotę ,niewolnika i ofiarę losu. Wszyscy mądrzy POLACY bardzo się cieszą ze PIS nareszcie zrobi porządek z tymi sądami[lemingu gdybyś choć raz w życiu był w sądzie to byś wiedział o czym komentuję.
Dodano: 19  Lipca  2017  13:48:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe