Zaloguj się !

Mieszkanie Plus w St. Woli

Opublikowano: 17  Lipca  2017

Radni miejscy wyrazili zgodę na podjęcie czynności zmierzających do wdrożenie na terenie Gminy Stalowa Wola programu „Mieszkanie Plus”…

W związku z planowanym wdrożeniem programu „Mieszkanie Plus” na terenie Gminy Stalowa Wola, w oparciu o uchwałę nr 115/2016 Rady Ministrów z dnia 27 września 2016 r. w sprawie Narodowego Programu Mieszkaniowego podjęto uchwałę intencyjną, która informuje, wyznacza kierunki i wskazuje na przyszłe tworzenie podmiotu do realizacji z udziałem mienia gminnego.

Po przyjęciu tej uchwały Prezydent Miasta Stalowej Woli podejmie właściwe czynności organizacyjne. Ostateczną decyzję o przystąpieniu Gminy Stalowa Wola do podmiotu realizującego budowę mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus” podejmuje Rada Miasta w oparciu o odrębny projekt uchwały.

Podczas sesji Rady Miasta radny Mariusz Kunysz zapytał o szczegóły realizacji projektu. Jak to wszystko będzie wyglądać w rzeczywistości.

Jak powiedział prezydent już w tym tygodniu będzie ogłoszony konkurs, dzięki któremu zostanie wyłoniony partner realizujący tę inwestycję przy ul. Leśnej.

- Z punktu widzenia obowiązków, które będą przewidziane w trybie konkursowym zaangażowanie miasta pod względem wkładu jest to wniesienie aportem do spółki celowej działek, nieruchomości, na których zostaną wybudowane bloki. Kwestia finansowania inwestycji jest po stronie partnera, który będzie większościowym udziałowcem spółki celowej i to ta spółka celowa będzie realizować całość inwestycji. To ona wcześniej przedstawi i zaproponuje rozwiązania architektoniczne, wskaże intensywność zabudowy, zagospodarowanie tej działki. Z mojego rozeznania wynika, że dla najlepszego efektu finansowego tej inwestycji będą maksymalnie wykorzystane zapisy planu miejscowego- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach ogłoszenia, które ukaże się na BIP-ie inwestor będzie udostępniał informacje o wynajmie tych mieszkań z opcją dojścia do własności. Kwestie przydziału lokali i realizacji inwestycji, finansowania będą po stronie partnera.

Po przekazaniu działki miasto będzie musiało wpłacić wkład na zasadzie spłaty finansowej wartości nieruchomości lub też otrzyma (będzie to majątek miasta) określoną ilości mieszkań, które będą odpowiadały wysokości wniesionego wkładu. Wyłonienie partnera i podpisanie wstępnej umowy powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Inwestycja powinna być rozpoczęta już w przyszłym roku.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~DRAGON
Dlaczego ktoś usunął mój niewygodny wpis na temat przyznawania mieszkań dla zlicytowanych byłych właścicieli. Czego boicie się urzędasy w tym mieście.... Mamy dowód na to że cenzura działa.
Dodano: 21  Lipca  2017  12:11:07
~XXA
Naprawdę opozycja jeśli nie ma nic do zaproponowania tylko wieczne narzekanie? To już nudne i żenujące jest, trola wynajeli...
Dodano: 20  Lipca  2017  08:02:08
~Mieszkaniec
Cool i znów w stalowej woli wzrośnie dług
Już 14 mln wzięli na budowę bloków dla nie biednych tak nie biednych bo kogo będzie stać na czynsz po 800 czy 1000 zł skoro nie stać ich już teraz na opłaty za socjalne i komunalne średnio 300zl ?
Dodano: 19  Lipca  2017  18:46:38
@cool
Do tej pory dla kogo powstawało? Dla zwierząt?
Dodano: 19  Lipca  2017  13:04:16
~abepe
dlaczgo niska zabudowa ma być jak tam można po 15 pięter stawiać????
Dodano: 19  Lipca  2017  07:47:46
~Cool
I elegancko, znowu coś w Stalowej Woli powstanie dla ludzi...
Dodano: 19  Lipca  2017  05:37:14
~@ Magda
W urzędzie, a gdzie?
Dodano: 18  Lipca  2017  22:25:30
~Magda
Gdzie mozna skladac wnioski o przydzial takiego M?
Dodano: 18  Lipca  2017  16:01:51
~wiemy
do piseł, lemingu nikt żadnych inwestorów w strefie ekonomicznej nie zapowiadał bo jak zmusić kogokolwiek żeby inwestował pieniądze w mieście w którym jest najniższe bezrobocie w POLSCE. Jeżeli chodzi o stadion na ulicy HUTNICZEJ to już od września będzie budowany stadion , którego cała POLSKA będzie nam zazdrościć.Co do tunelu pod torami w okolicy ulicy GRABSKIEGO to na 100 procent PAN PREZYDENT L.N. zrobi ten tunel w następnej kadencji, masz to zagwarantowane jak pies budę. - OSOBIŚCIE?Następny medal zasłużonego górnika .Pod koniec kadencji nasz prezydent będzie wyglądał jak awers Breżniewa do potęgi trzeciej.
Dodano: 18  Lipca  2017  12:26:41
@wiemy i reszta dyżurnych aktywistów partyjnych
Najniższe bezrobocie jest w Poznaniu,bo tam od lat kwitnie przedsiębiorczość. W Stalowej ludzie mieli dość marazmu i złych warunków, więc wyjechali za granicę. No ale przecież nie można powiedzieć tego głośno, bo to byłoby sprzeczne z wytycznymi partii, czyż nie? ;)

Wszystko JUŻ będzie budowane. No już prawie. Jeszcze jedna konferencja prasowa, bo od dwóch tygodni nie widziano Nadbereżnego przy kolorowych obrazkach. Jeszcze jeden kredyt. Jeszcze tylko jedna podwyżka podatków i prawie będzie nas stać na projekt. Potem kilkanaście miesięcy zleci na projktowaniu, drugie tyle na przetarg i kadencja zleci. A ciemny lud niech głosuje, bo nowy dom sam się nie zbuduje...
Dodano: 18  Lipca  2017  12:25:15
~wiemy
do piseł, lemingu nikt żadnych inwestorów w strefie ekonomicznej nie zapowiadał bo jak zmusić kogokolwiek żeby inwestował pieniądze w mieście w którym jest najniższe bezrobocie w POLSCE. Jeżeli chodzi o stadion na ulicy HUTNICZEJ to już od września będzie budowany stadion , którego cała POLSKA będzie nam zazdrościć.Co do tunelu pod torami w okolicy ulicy GRABSKIEGO to na 100 procent PAN PREZYDENT L.N. zrobi ten tunel w następnej kadencji, masz to zagwarantowane jak pies budę.
Dodano: 18  Lipca  2017  12:11:26
~wiemy
do 12365, co trollu brakło ci już nicków że się numerem podpisałeś, widać gołym okiem że to już koniec lemingów. Co do inwestorów to do naszego miasta żaden inwestor nie przyjdzie bo u nas brakuje rąk do pracy [pracują UKRAINCY].
Dodano: 18  Lipca  2017  11:58:42
~XOXO
Oj szczekają pieski, bo jednak wychodzi, bo się udaje...
Dodano: 18  Lipca  2017  08:14:11
~12365
A może by tak INWESTYCJE+, MIEJSCA PRACY+ ??????????????
Dodano: 18  Lipca  2017  07:38:34
~#fff
Kto wie, gdzie można składać wniosek o mieszkanie plus?
Dodano: 18  Lipca  2017  06:17:55
~Chopin
  Niezły przekręt. Jaki inwestor będzie w stanie przygotować i złożyć ofertę w ciągu tygodnia? Żaden. A ten kto złoży, znał szczegóły wcześniej. Skąd i za ile?
  Dodano: 17  Lipca  2017  23:09:10
  mix
  Gdzie ci nowi inwestorzy?
  Dodano: 17  Lipca  2017  21:54:11
  ~KODZIARZ
  Trzeba będzie jakiś protest zrobić smiech2 Tylko jaki?
  Sadzenie drzewka w 3 osoby było...
  Kanisterek w 7 osób był...
  Dodano: 17  Lipca  2017  19:09:43
  ~WOLNA
  Mag z Pl. Niebiańskiego Spokoju znowu jest na fali marzeń, znowu snuje utopijne wizje i co gorsza udowodni, że wzięcie w br. zapowiadanych czterdziestu milionów PLN na uzupełnienie budżetu to nie żaden kredyt to tylko w dalszym ciągu będzie tylko 4 mln długu! Państwu to nie przypomina wyciagania królika z kapelusza, czy też apaszki z laseczki, czy wypuszczania pawika z... rękawa? Taki to talent zawiaduje naszymi podatkami. Wielu się zastanawia jak on to robi? Oto jest pytanie...?
  Dodano: 17  Lipca  2017  17:59:03
  ~dodam
  ... a dlaczego nie wykupiono(miasto) dotychczas udziału w budynku w parku w Charzewicach(dawny biurowiec dyrekcji PGR)? DLACZEGO z planu wojewódzkiego marszałka zjechała inwestycja budowy mostu na Sanie(przedłużenie wiaduktu przy ekonomiku) aż zatrzymała się w Mielcu? Kiedy będą poważni inwestorzy na terenie miasta? Kiedy młodzi ludzie będa mogli zakładać rodziny i nie liczyć tylko na umowy śmieciowe(umowa zlecenia)w magistracie? Czy do końca kadencji będziemy mieli tylko "LANS, GLANS O FAJANS"?
  Dodano: 17  Lipca  2017  17:13:04
  ~piseł
  gdzie te wszystkie inwestycje zapowiadane prze pisowców, tunele, stadiony, nowi inwestorzy w strefie itd, itp, czyli sielanka
  Dodano: 17  Lipca  2017  15:51:56
   

  Pogoda:
  Stalowa Wola
  Sport
  Edukacja
  Pozostałe