Get Adobe Flash player

PO – nie chcemy podwyżek cen paliw
Opublikowano: 14  Lipca  2017

W czwartek 13 lipca lokalni przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz przedsiębiorcy zorganizowali spotkanie, podczas którego jednogłośnie zapowiedzieli, że nie zgadzają się na podwyżkę cen paliw. Spotkanie odbyło się na stacji benzynowej Orlen przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej.

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych 13 lipca br. został przyjęty w pierwszym czytaniu. Za tym projektem stoją posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on, wzrost cen paliw o 20 gr na litrze, a wliczając podatek VAT nawet o 25 gr. Uzyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone po połowie do Krajowego Funduszu Drogowego oraz nowo utworzonego Funduszu Dróg Samorządowych, z którego finansowane będą remonty dróg gminnych i powiatowych, a także mostów na drogach wojewódzkich.

Z tym pomysłem nie zgadzają się między innymi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, którzy twierdzą, że jest to nic innego jak haracz. Na konferencji prasowej zwołanej w Stalowej Woli lokalni przedstawiciele PO uważają, że wzrost cen paliwa spowoduje jednocześnie podwyżkę transportu miejskiego, żywności czy artykułów gospodarstwa domowego. Renata Butryn, była posłanka, uważa, że projekt przyczyni się do zmniejszenia pieniędzy w portfelach obywateli, a 500 plus, które dziś ma wartość 300 plus będzie miało wartość być może 0 plus.

Z kolei obecny na konferencji były radny miejski Dariusz Przytuła przypomniał o tym jak 10 lat temu razem z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym protestowali przeciwko podwyżkom cen paliwa. Namawia również mieszkańców do składania zażaleń w biurze posła Rafała Webera, który jego zdaniem przyczynił się do tego projektu. Głos zabrał również stalowowolski przedsiębiorca Antoni Kłosowski, który zwrócił uwagę na to, że wzrost cen paliwa niesie za sobą wyższe koszty utrzymania firm. To z kolei spowoduje mniejsze wynagrodzenie dla pracowników.

Podczas konferencji Renata Butryn poruszyła również sytuację polskiego sądownictwa. Jej zdaniem w tej dziedzinie również nastał czarny ale i niebezpieczny okres.


 


Komentarze
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»

Strona: 3/19 Wyświetlaj po:

~Bartosz
Jakim prawem, o decyzji rządu zawiadamia szeregowy poseł, w dodatku ten najniższego sortu?
Dodano: 17  Lipca  2017  22:58:48
~Jankry89
Bóg jest w Trzech Osobach, Kaczyński nad Bogiem, prezydent, premier, TK, sędzią i katem, jak pozwolicie temu szaleńcowi, to Kaczyński jak będzie grał, tak Polacy będą tańczyć, będzie drożeć a Polacy NIC, gaz, prąd, czynsz, papierosy, alkohol, podatek od posiadłości prywatnej, kwestia czasu podatek od własnościowych mieszkań, i ceny w górę żywności, będziecie płakać i płacić, Pis zagarnie wszystkie resorty i cenzura w mediach, jak w Korei Północnej, Polacy to będą oglądać i słuchać co partia Pis przekazywać będzie i jeszcze będziecie za to płacić abonament
Dodano: 17  Lipca  2017  22:56:25
~Balbina
dlaczego PiS chciał podnieść podatki, skoro chwali się budżetem w doskonałej kondycji? Wystarczy opór społeczny i wizja utraty władzy a pękają jak zużyta gumka. Czy to znaczy że to myto nie było potrzebne na drogi ale do innych celów......?
Dodano: 17  Lipca  2017  22:54:16
~i oto chodzi
A co jest powodem wizyty książęcej w Polsce? Przyjechali to przyjechali. Niczego od nas nie chcą. Nie chcą pohandlować jak Trump. Chcą tylko uspokoić ludzi i to im się chwali, bo mogli robić swoje i olać prawie milion imigrantów polskich którzy są w W. Brytanii. Powtarzam: prawie MILION POLSKICH IMIGRANTÓW !
Dodano: 17  Lipca  2017  22:40:39
gdyby ludzie się nie oburzyli to podwyżka przeszła by bez mydła. podobnie jak podwyżki dla posłów na samym początku kadencji. liczy się koryto jak za po. mimo, że zrezygnowali z tej opłaty to udowodnili, że po=pis. weber znów się zbłaźnił i tu widać jak dba o nasze interesy. ale jemu podziękujemy przy okazji wyborów. umiech
Dodano: 17  Lipca  2017  22:24:14
~PRL bis
Tow. I Sekretarz KC PiS zadecydował że nie będzie podwyżki chociaż planował przecież by była.
Dodano: 17  Lipca  2017  22:04:43
Głodzie ty najgorszy doradco :-)
Tak sie dac podejść umiech
Dodano: 17  Lipca  2017  21:57:10
~@emil
Znowu ci w Tworkach podłączyli internet?
Dodano: 17  Lipca  2017  21:56:24
Tyle skomlenia na darmo.
Dodano: 17  Lipca  2017  21:40:37
~WyborcaPO
Mój 500 komentarz poświęcę pOsłowi RAFAŁOWI WEBERZE. to drugi projekt ustawy, który podpisał i który jest wycofany, bo szkodzi wszystkim mieszkańcom Polski !! To świadczy o tym pośle ze Stalowej Woli, że to POSEŁ BEZ PRZYGOTOWANIA MERYTORYCZNEGO, to taki długopis, który aby wejść do du...y prezesa zrobi wszystko.
Dodano: 17  Lipca  2017  20:44:18
~sraszydło
Przecież od początku ta podwyżka miała nie przejść,bo to tylko zasłona na obalenie SĄDÓW,ale o tym wiedział tylko jaro
Dodano: 17  Lipca  2017  20:41:37
~Wolf Pławo
Popierajmy opozycję i Jerzego Florka z Nowoczesnej Stalowa Wola zapewniam że spełni pokładane w nim nadzieje. Stoi przed nim wielkie wyzwanie, ja to wiem że mu podoła. Popieram go i wspieram bo to fajny gość.
Dodano: 17  Lipca  2017  20:41:25
~Buc
Mozeta jeździć po żwirowej drodze a Bareła z familja obowiązkowo bez siodełka hehe
Dodano: 17  Lipca  2017  20:16:04
~Adam
Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Projekt zakładał m.in. wprowadzenie nowej opłaty paliwowej.

Dodano: 17  Lipca  2017  20:14:14
~WyborcaPO
do tego wiernego pozbawionego mózgu elektoratu PiS. Tak broniliście tych podwyżek. Sam poseł Kaczyński stwierdził, że NIE, co przeprosicie te osoby, ze zdjęć, że tak ich obrażaliście, wyzywali, oskarżali ? Prawo Platforma Obywatelska i Nowoczesna ! w grupie siła.
Dodano: 17  Lipca  2017  20:10:40
~emil
zrozumcie barany,sory lemingi ze był to tylko projekt kilku posłow.ale lemingi i tak wszystko zapisza na karb jarka.ale jak by co to demokracja i tak jest zagrozona tyle zostanie POsrancom
Dodano: 17  Lipca  2017  19:36:10
Warto nagłaśniać sprawę. PiS zrezygnował z opłaty paliwowej. Co z opłatą mocową? czekam z niecierpliwością.
Dodano: 17  Lipca  2017  19:34:37
~Qra domowa
PiS kapituluje. Dobry car zadecydował że nie będzie podwyżki cen paliw.
Dodano: 17  Lipca  2017  19:24:42
Tyle ci płacą na skupie ile jest kaucji. Pare centów.
Dodano: 17  Lipca  2017  19:12:42
~moon
Zumba-tak na całym świecie i we wszechświecie nawet na marsie i księżycu.
W UK nie spotkałem od 2006 roku i 2 tygodnie temu w hiszpani też nie widziałem.We francji i niemczech dawno nie byłem
Dodano: 17  Lipca  2017  19:04:50
Kaucja za opakowania wtórne, tj. butelki, plastiki i aluminium jest na całym świecie . Obciach poziomu opozycji w stalowej.

Na parę książęca przyszło więcej gapiów niż na występ Nowoczesnych KODerastow Razem z PO. umiech
Dodano: 17  Lipca  2017  18:44:06
~rgeg
widac ze kaczysnki sie wkurr... na tych swoich
zaczeli robci takie głupoty ze by mu partie zwineli w miesiac

jaki jest taki jest nie kazdy moze go lubic i ok ale jak trzeba to czysci równo a co do sadów to niech to wprowadza bo takjak jest to nie moze byc
mam nadzieje ze nauczka w las nie idzie drogi pis smród długo bedzie sie unosił
ale mam nadzieje ze Po to nigdy do władzy nie wróci
Dodano: 17  Lipca  2017  18:42:00
~123rt
opłata podatek paliwowy nie aktualny prezes prezesów pan wszytkiego sie wnerwił na swoich wybranców i zapewne wyczyscil im flaki za to ze zaczeli myslec o korycie a nie ludziach
to dobrze
jeszcze niech im wyczysci flaki za nowe parwo wodne ( mimo wsyztko jest potrzebne ) ale nie z kaimi opłatami
i niech im powie ze zadnych oplat itpo jak za kaucja za buteli plastikowe ( cos podobnego jest w niemczech- tyle ze pensja niemca a polaka to dwa rózne swiaty)
panie posle weber i co teraz
byłes pan za promowałes ten podatek i co
no nie ma i nie bedzie tego podatku a pan wyszedłes na czlowieka bez honoru
Dodano: 17  Lipca  2017  18:39:20
~123rt
opłata podatek paliwowy nie aktualny prezes prezesów pan wszytkiego sie wnerwił na swoich wybranców i zapewne wyczyscil im flaki za to ze zaczeli myslec o korycie a nie ludziach
to dobrze
jeszcze niech im wyczysci flaki za nowe parwo wodne ( mimo wsyztko jest potrzebne ) ale nie z kaimi opłatami
i niech im powie ze zadnych oplat itpo jak za kaucja za buteli plastikowe ( cos podobnego jest w niemczech- tyle ze pensja niemca a polaka to dwa rózne swiaty)
panie posle weber i co teraz
byłes pan za promowałes ten podatek i co
no nie ma i nie bedzie tego podatku a pan wyszedłes na czlowieka bez honoru
Dodano: 17  Lipca  2017  18:39:18
~co następne?
Szykuj się na nową opłatę za... plastikowe butelki. Ministerstwo ma plan
Nie chcą jej producenci, sklepy się zastanawiają, a Ministerstwo Środowiska już ma koncepcję nowej opłaty. Podobnie do butelek szklanych zapłacić będziemy musieli kaucję za opakowania plastikowe.
Dodano: 17  Lipca  2017  17:24:49
~kot napłakał
Szczodra ręka PiS. Ojciec Rydzyk dostał kolejne pieniądze
Poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak podał na Twitterze odpowiedź na interpelację, którą przekazał do wszystkich ministerstw pod rządami PiS. Polityk pytał o pieniądze przekazane podmiotom związanym z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Samo ministerstwo Jarosława Gowina wypłaciło ojcu dyrektorowi 500 tys. zł. Poszperaj w internecie zobaczysz ile inne ministerstwa wpłacały. - To jest tyle ile kot napłakał - mówi Rydzyk!
Dodano: 17  Lipca  2017  17:23:12
~córka leśnika
Jestem załamana...ogladam tv czytam newsy i płacze. Dlateczego obywatele nie chodza na wybory.
Dlaczego...dopuszczono tych ludzi do władzy.
Oni nie maja 35% poparcia narodu. Tylko tego ułamka który stawił sie na wyborach 2015.
Dodano: 17  Lipca  2017  17:20:14
~Karolina
Po doświadczeniach Konstytucji 3 Maja, zaborach, faszyzmie, komunizmie, Solidarności... Polacy wybierają konsumpcję ponad demokrację.
To jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń mojego dorosłego życia. Rozczarowanie, zawód, niedowierzanie, smutek, żal, ale też otrzeźwienie.
Nie nauczyliśmy się szacunku do wolności, samodecydowania. Nie uczyliśmy też tego młodszych pokoleń. Ciągle wolimy żeby dokonywano wyborów za nas.
Pora uwolnić się więc spod dyktatu małych ludzi.
Dodano: 17  Lipca  2017  17:13:09
~dodi
Broszka dużo tylko krzyczała, że najuboższym emerytom podniesie emerytury do 1 tys. zlotych. Mój bliski emeryt łudził się, że z dotychczasowej 750 złotych emerytury dostanie 250 złotych podwyżki, dostał 25 złotych. Warto by zapytać dlaczego matka księdza klamie?
Dodano: 17  Lipca  2017  17:02:01
~pipis
Przypiszmy konkretną zasługę Szanownemu Panu Prezydentowi(jak to wazeliniarze zwykli tytułować) ławeczka dla zakochanych w parku obok szkoły muzycznej za ok 60 tys. złotych - j e d n a !!! oraz trzy kiczowate, plastikowe donice przy ul. Wojska Polskiego. Tyle?
Dodano: 17  Lipca  2017  16:56:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe