PO – nie chcemy podwyżek cen paliw
Opublikowano: 14  Lipca  2017

W czwartek 13 lipca lokalni przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz przedsiębiorcy zorganizowali spotkanie, podczas którego jednogłośnie zapowiedzieli, że nie zgadzają się na podwyżkę cen paliw. Spotkanie odbyło się na stacji benzynowej Orlen przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej.

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych 13 lipca br. został przyjęty w pierwszym czytaniu. Za tym projektem stoją posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on, wzrost cen paliw o 20 gr na litrze, a wliczając podatek VAT nawet o 25 gr. Uzyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone po połowie do Krajowego Funduszu Drogowego oraz nowo utworzonego Funduszu Dróg Samorządowych, z którego finansowane będą remonty dróg gminnych i powiatowych, a także mostów na drogach wojewódzkich.

Z tym pomysłem nie zgadzają się między innymi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, którzy twierdzą, że jest to nic innego jak haracz. Na konferencji prasowej zwołanej w Stalowej Woli lokalni przedstawiciele PO uważają, że wzrost cen paliwa spowoduje jednocześnie podwyżkę transportu miejskiego, żywności czy artykułów gospodarstwa domowego. Renata Butryn, była posłanka, uważa, że projekt przyczyni się do zmniejszenia pieniędzy w portfelach obywateli, a 500 plus, które dziś ma wartość 300 plus będzie miało wartość być może 0 plus.

Z kolei obecny na konferencji były radny miejski Dariusz Przytuła przypomniał o tym jak 10 lat temu razem z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym protestowali przeciwko podwyżkom cen paliwa. Namawia również mieszkańców do składania zażaleń w biurze posła Rafała Webera, który jego zdaniem przyczynił się do tego projektu. Głos zabrał również stalowowolski przedsiębiorca Antoni Kłosowski, który zwrócił uwagę na to, że wzrost cen paliwa niesie za sobą wyższe koszty utrzymania firm. To z kolei spowoduje mniejsze wynagrodzenie dla pracowników.

Podczas konferencji Renata Butryn poruszyła również sytuację polskiego sądownictwa. Jej zdaniem w tej dziedzinie również nastał czarny ale i niebezpieczny okres.


 


Komentarze
« 1 2 3 4 5 ... » »»

Strona: 2/20 Wyświetlaj po:

~emi
Ha ha hi śmietanką stalowowolska umiech Pora zająć sie praca a nie protestami albo sądzeniem drzew smieszne...i nudne pora na polityczna emeryture PO umiechumiech
Dodano: 18  Lipca  2017  23:29:25
~Cieka(f)ski
Ciekawe ile wzięli za reklamę tej stacji na ul. KEN.
Dodano: 18  Lipca  2017  23:26:09
~Buhaha
A tak tym ze zdjęcia, tak dobrze z oczu patrzy...
Dodano: 18  Lipca  2017  23:22:57
~taka prawda
ciemny lud wszystko kupi, to co "proponuje" prezydent to kosmetyka ustawy niezgodnej z konstytucją, kolejne zagranie aby odwrócić uwagę od sedna sprawy, tak samo jak bylo z ustawą paliwową, dużo szumu, aby jaśniepan Kaczyński stwierdził ze nie będą zabierać pieniędzy z kieszeni podatnika, ble, ble, ble. Im więcej szumu tym łatwiej przepchnąć najgorszy szwindel i tak działa PiS. Komisja Amber gold, a nie ma komisji w sprawie przekazania milinów z kasy podatnika dla ojca rydzyka, nie dajcie się manipulować
Dodano: 18  Lipca  2017  23:20:19
~weto dudusia
Kolejna manipulacja dzisiaj w sprawie sądów! Zwykła ustawka Kaczyńskiego i Dudy. - Skrócenie niekonstytucyjnego sposobu wyboru wydaje się jak najbardziej logicznym i wyczekiwanym - stwierdził Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, komentując przegłosowane przez Sejm zmiany w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Na pytanie, czy Andrzej Duda zawetuje nowelizację, odparł, że "tutaj by się nie spodziewał" weta prezydenta.
I co się stało takiego, że zmienił nagle zdanie."złagodził" niekonstytucyjną ustawę. Pisi dogadają się z Kukizem i "niezależnymi", wybiorą swój KRS, a Adrian i tak podpisze ustawę demolującą Sąd Najwyższy. A pseudoopozycja jeszcze bije brawo a ludek głupi wierzy.
Dodano: 18  Lipca  2017  23:17:26
~nopio
Przerażenie ogarnia jakich debili ziemia stalowowolska nosi, zaraz znajdzie się propagandzista który będzie tłumaczył jak to się stało, że nie będą paliwa droższe, wręcz on to przewidział. Otóż w moim odczuciu rząd jest typową marionetką w ręku jednego niewielkiego faceta. To nie rząd się wystraszył suwerena a sam lękliwy prezes, który oglosił, że podwyżki cen paliw nie będzie. Dlaczego ta sprawa jak i inne są wyłączną prerogatywą (nad)premiera a nie szefa rządu? Dlaczego poseł Weber głosował za podwyższeniem ceny paliw? Czy tłumaczu z polskiego na nasze chcesz powiedzieć tytułem usprawiedliwienia go, że sobie zrobił jaja z głosowania? Czy demolowanie ustroju państwa to także domena prezesa dyktatora i wspierającego jego poczynania naszego parlamentarzysty? Przecież nie takich wielkich historia już rozliczyła i z wami też sobie poradzi. Dlaczego koniecznie chcecie się okryć hańbą?
Dodano: 18  Lipca  2017  16:54:03
~To prawda
Towarzysz I sekretarz KC PiS wezwał rząd RP na konsultacje umiech)) i łaskawie kazał wycofać opłatę paliwową, co znalazło zrozumienie u towarzyszki Beaty. Bardzo ci dziękuję - partia z narodem, naród z partią !
Cały czas myślę ile miłości i troski otrzymujemy od naszego przywódcy. Niech żyje!
Dodano: 18  Lipca  2017  16:52:04
~@pytanie
Jak już wam w Tworkach włączyli znowu internet to poszperaj i zobacz jakie osobistości do Polski przyjeżdżały. Może coś cię oświeci chociaż zbyt wiele po takich tłumokach nie ma się co spodziewać.
Dodano: 18  Lipca  2017  16:50:48
~@Kate
A w przypadku Piotrowicza nazwa się nie zmieniła tylko przynależność. Z PZPR-u do PiSlamu!
Dodano: 18  Lipca  2017  16:47:09
~prawica
pis to sbecka i pezetperowska, ormowska partia jednego złapali, ale jedna jaskółka was nie ratuje zgnili towarzysze
Dodano: 18  Lipca  2017  14:41:34
~emeryt
Brawo opozycja !! Platforma Obywatelska i Nowoczesna.
Dodano: 18  Lipca  2017  14:35:53
~janek
Te wypociny pod tym artykułem to największa klęska tego koczkodana przytuły. Jedno jest pewne po tym pogromie biedak długo się nie pozbiera, która to już klęska tego leminga? Na własne życzenie stał się pośmiewiskiem całego naszego miasta, dostał to czego się dorobił.
Dodano: 18  Lipca  2017  13:44:19
~Kate
Wcześniej funkcjonariusze posterunku MO a teraz oPOzycja to jest to samo tyko nazwa się zmieniła.
Dodano: 18  Lipca  2017  13:43:05
~wiem
Największy pogrom lemingów w historii naszego miasta wypocili blisko 500 wypocin kiedy ja wszystkich informowałem że żadnej podwyżki podatków od paliwa nie będzie. W przyszłości nie czytajcie wypocin lemingów bo oni nie mają zielonego pojęcia o niczym.
Dodano: 18  Lipca  2017  13:30:33
~pytanie
do qqq, lemingu nie masz pojęcia o czym wypociłeś dzięki wizycie PANA PREZYDENTA TRAMP bĘDZIEMY mieli najnowocześniejszy sprzęt wojskowy do obrony POLSKI. Tak że to jest nasz interes a nie STANÓW ZJEDNOCZONYCH bo bez najnowoczesniejszej broni nie mamy żadnych szans z wrogami POLSKI.
Dodano: 18  Lipca  2017  13:22:23
~qqq
~pytanie
jełopie zastanów się po co para książęca przyjechała,tak samo jak Trump.To jest ich interes a nie nasz.Naprawdę mają nas w doopie.
Mimo wszystko fajnie,że przyjechali
Dodano: 18  Lipca  2017  12:26:44
~pytanie
A ja chciałem poinformować wszystkich forumowiczów że do POLSKI przyjechała para książęca z ANGLII razem z dziećmi . Tak obecnie kiedy rządzi PIS jest szanowana POLSKA i POLACY.Dlaczego jak peło było przy korycie nikt poważny nie chciał do POLSKI przyjechać, nikt wtedy POLAKÓW nie szanował.
Dodano: 18  Lipca  2017  12:17:48
~sraszydło
To wszystko dzięki pis.Dzięki postawieniu 120 pomników 'poległego męczennika' na terenie RP wpłynęło na niższą cenę baryłki ropy na rynkach światowych
Dodano: 18  Lipca  2017  12:09:42
~walek
Po tym artykule i wpisach pod tym artykułem to peło ma już z głowy politykowanie w POLSCE nie mówiąc o naszym mieście. Ani do sejmu ani do senatu żaden leming się nie dostanie.
Dodano: 18  Lipca  2017  11:54:40
~DDSDSD
8 lat okradana Polska była, koniec z tym!
Dodano: 18  Lipca  2017  09:01:55
~NieDlaPiS
RAFAŁ WEBER - dalej wchodź prezesowi w pośladki aby się podlizać. Nie chcemy takiego posła bez kręgosłupa, który podpisuje projekty ustaw bez czytania ?? kolejna ustawa podpisana przez Webera, która została wycofana bo szkodzi Polką i Polakom. Teraz zobaczcie jakiego reprezentanta wybrała sobie Stalowa Wola. WSTYD.
Dodano: 18  Lipca  2017  08:17:35
~PRAWDA
Rzeczywistość wg. TVN:
TVN24 pokazywał zdjęcia z powitania Trumpa jako zdjęcia z manifestacji opozycji, tej co to sztechter od Sk***synów wyzywał ludzi.
Takie rzeczy powinny być karalne.
TVN 24 usunął wpis po godzinie, ale internauta zrobił screeny.

Oburzeni czytelnicy pisali, że sprawą powinna zająć się KRRiT.
Dodano: 18  Lipca  2017  08:17:23
Ciasteczka się wysypały :-)
Dodano: 18  Lipca  2017  00:14:01
~członekPiS
Towarzysz I sekretarz KC PiS wezwał rząd RP na konsultacje umiech)) i łaskawie kazał wycofać opłatę paliwową, co znalazło zrozumienie u towarzyszki Beaty. Bardzo ci dziękuję - partia z narodem, naród z partią !
Cały czas myślę ile miłości i troski otrzymujemy od naszego przywódcy. Niech żyje!
Dodano: 17  Lipca  2017  23:47:34
~bravissi
Brawo opozycja!
Brawo stalowowolska.Nowoczesna i Platforma!
Dodano: 17  Lipca  2017  23:25:19
~źle im będzie
Diety, kilometrówki, opłacane przez podatników bilety kolejowe czy lotnicze. Lista poselskich przywilejów jest długa. W bieżącej kadencji posłom powodzi się coraz lepiej. W styczniu informowaliśmy, że ryczałt na biura poselskie wzrósł do 14,2 tys. zł, co było już drugą podwyżką w tej kadencji Sejmu. W listopadzie 2015 roku zaczynali z ryczałtem na poziomie 12 150 zł. Jednak to nie wszystko. Posłowie w każdej kadencji mogą dostać niskooprocentowaną pożyczkę na cele remontowe. Jak informuje "Super Express", są tacy, którzy kredyt na remont z sejmowej kasy biorą w ciągu trzech kadencji z rzędu.
Taka pożyczka może wynosić do 25 tysięcy złotych, a jedynym warunkiem jej zaciągnięcia jest spłacenie poprzednich. Oprocentowanie jest śmiesznie niskie -1 lub 2 proc. w skali roku. Szukanie tak atrakcyjnej oferty na rynku jest z góry skazane na niepowodzenie. Pożyczki są udzielane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Dodano: 17  Lipca  2017  23:24:14
~Kryśka
Oni w tym pisie wszyscy mają coś nie tak na punkcie zamachów . Jakichkolwiek! Nawet awarię Emitela pod to podciągają ustami pewnej ohydnej baby szkalującej wszystko i wszystkich z którą pis ma pod górkę.
Dodano: 17  Lipca  2017  23:19:09
~Niech żyje!
To jak z pigułką dzień po umiech PISekta wie lepiej od ciebie.... Po co czytać i oglądać ? poco samodzielnie myśleć?
Dodano: 17  Lipca  2017  23:15:30
~wolne media?
Kontrola niezawisłych sądów powstrzymywała dotąd KRRiT przed cofaniem koncesji mediów komercyjnych takich jak TVN24 TVN POLSAT RMF FM Radio TOK FM Radio ZET i in. To się teraz może zmienić, bo ochoty do zniszczenia prywatnych mediów w PiS nie brakuje a sędziowie Ziobry już takich decyzji nie podważą. Nie wierzycie? Zobaczycie - pisze Krzysztof Luft.
Dodano: 17  Lipca  2017  23:11:22
~"obatel"
Ależ ludzie są naiwni. Oni od początku nie zamierzali wprowadzać tej ustawy. Wypuścili ostatnio kilka ważniejszych i przynajmniej jedną z nich przepchną - tą na której im najbardziej zależy, czyli kontrolę nad sądami. Do reszty wrócą później jak już będą mieli władzę absolutną i nikt bez wideł ich nie ruszy.
Dodano: 17  Lipca  2017  23:00:06
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe