W gminie Pysznica prężnie idą prace

Opublikowano: 12  Lipca  2017
fot. Gmina Pysznica

Trwają prace przy budowie pętli, zatok autobusowych, wiat przystankowych w Kłyżowie, Pysznicy i Brandwicy. To część większej inwestycji związanej z wdrożeniem niskoemisyjnego transportu nie tylko w gminie Pysznica, ale także w Nisku, Stalowej Woli i Zaleszanach.

Prace prężnie idą w gminie Pysznica. W Kłyżowie przy ul. Błońskiej remontowana jest nawierzchnia drogi. Tutaj powstaje zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową. W Pysznicy przy ul. Krętej powstaną dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi a w Brandwicy przy ul. Kochanowskiego trwa budowa pętli autobusowej z wiatą przystankową. Roboty wykonuje firma Paweł Lach z Jarocina. Czas na zakończenie inwestycji ma do 4 września. - Z dnia na dzień widzę, że prace idą jak burza. Robotnicy naprawdę się uwijają. Cieszę się, że niedługo będziemy mieć tu nową zatoczkę autobusową – wyjaśnia pan Jan, mieszkaniec Pysznicy.

Inwestycje powstają w ramach tzw. Mobilnych MOF-ów Stalowa Wola i mają na celu poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu. W ramach tego poza budową (lub przebudową) nowych zatok, pętli czy wiat przystankowych zostaną kupione niskoemisyjne autobusy miejskie, będzie wdrożony system dynamicznej informacji pasażerskiej, będą utworzone centra przesiadkowe., ścieżki rowerowe czy parkingi tzw. "Park&Ride"/"Bike&Ride".

Miejski Obszar Funkcjonalny stworzyły wspólnie gminy: Stalowa Wola, Nisko, Pysznica i Zaleszany. Wartość całego projektu to ponad 50 mln zł.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~brandy
a w barandwicy są drogi które trzeba troszkę utwardzić aby ludziom żyło się lepiej. Mogliby to załatwić, prawda?
Dodano: 13  Lipca  2017  19:48:29
GRZ
Czy jest gdzieś dostępna mapka z przystankami MZK ?
Dodano: 13  Lipca  2017  11:52:27
~123rt
pis chce podniesc cene paliwa o 25 gr na litrze( z vat)
posel weber popiera to podwyzeke opłaty na paliwie
ale jak widze cenzura wraca
Dodano: 13  Lipca  2017  09:29:25
~Marek
Apel do AM nr 2 prowadzącej osiedle Mlodynie; kiedy będzie przyciety zywoplot na tym osiedlu? wychodzi sie z klatki i ma się wrazenie ze to jakiś busz z krzakami. Wstyd mi było przed odwiedzającymi nas dziecmi gdzie w ich miescie zywoplot będzie regulowany już drugi raz. To osiedle to jakiś koszmar nie skończone chodniki, jest kawalek chodnika nowego a reszta to wykruszone plyty z przed 30 lat. Oddano nowe bloki na tym osiedlu ale chodnik w tym rejonie już olany, przechodzi się w kierunku hali i można się nie raz potknąć. Jasnie panujący ulozyl sobie chodnik w swoim rejonie a chodnik od strony Gorki wzdłuż ul.Okulickiego od pawilonow przemyslowych jest fatalny. Nastawiano durnych dużych donic na tym osiedlu gdzie pijaki się z nimi mocuja zamiast przeznaczyć forse na chodniki. Po co ta administracja? po to aby damy przechadzaly się majestatycznie w ramach spaceru i pytam jaki z tego wniosek? Może urzedasy glownej SM przespacerują się na to osiedle chyba i zobaczą jak to osiedle wygląda.Chwalicie Pysznice bo jest dobry gospodarz dbający tez o ludzi.
Dodano: 13  Lipca  2017  09:04:43
~ASAS
TAAAA SUPER ZAPRASZM, JESZCZE DO GMINY RADOMYŚL NA DROGI POBOCZNE, KTÓRE ZAWSZE SA OMIJANE BAARDZO SZEROKIM ŁUKIEM!!! PANIE WÓJCIE, SZYKOWNY Z CAŁĄ RESZTĄ ELITY, COŚ W KOŃCU I U NAS RUSZY?
Dodano: 13  Lipca  2017  08:37:15
~jola
A kiedy wreszcie ruszy remont ulicy na Brandwicy podobno projekty już są,niedługo TIR y do końca ją rozjeżdżą panie wójcie ?
Dodano: 13  Lipca  2017  08:20:48
~jola
A kiedy wreszcie ruszy remont ulicy na Brandwicy podobno projekty już są,niedługo TIR y do końca ją rozjeżdżą panie wójcie ?
Dodano: 13  Lipca  2017  08:20:46
Do mieszkańca...
Serio uważasz że ci co piszą komentarze to są jacy kosmici?
Piszesz że zgrzytaja ząbki bo zatokę robią.. weź się ogarnij... Gminna wieś wygląda jak za 5/24 A ty się cieszysz z zatoki. A jak postawią słupek z tabliczka to będziesz co... całował ja?
Dodano: 12  Lipca  2017  21:49:44
~Ewa
Początek i koniec zatoczki - zbyt wysokie krawężniki. Dość niebezpiecznie bedzie wieczorem.....
Dodano: 12  Lipca  2017  21:47:53
~Mieszkaniec
Oj, zgrzytają ząbki, że idzie do przodu...
Dodano: 12  Lipca  2017  21:34:14
Żałosne....
Mieszkaniec cieszy się z nowej zatoki autobusowej...
1. A że starej nie jest zadowolony? Dla czego... skoro cieszy się z nowej... no tam jej nie ma...
2. A co z przystankiem przy sklepach... Stary słup telefoniczny... tabliczki brak..
3. Serio się pytacie ludzi o takie bzdury i wam odpowiadają.. 😁😂🤣
Dodano: 12  Lipca  2017  20:13:18
~Franky
Prace prężnie idą w gminie Pysznica. Robotnicy prężą muskuły. W Kłyżowie przy ul. Błońskiej remontowana jest nawierzchnia drogi. Tutaj powstaje już zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową.

Pikny styl :-)
Dodano: 12  Lipca  2017  17:09:44
~Walenty Gręda
No fajnie, a co z tak długo obiecywanym remontem dróg w Sudołach?? Dlaczego Pysznica traktuje po macoszemu ten przysiółek i dlaczego miejscowy radny jest taki bezradny??
Dodano: 12  Lipca  2017  17:09:30
~Czesław
Czy to jakaś rodzina Jatollacha?
Dodano: 12  Lipca  2017  15:40:19
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe