Get Adobe Flash player

Via Carpathia coraz bliżej

Opublikowano: 12  Lipca  2017
fot.Freepik.com

Już wiadomo, że 18 firm i konsorcjów ubiega się o realizację 75-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów-Barwinek, stanowiącego część szlaku Via Carpathia. - To decydujący odcinek z punktu widzenia Rzeszowa i całego Podkarpacia, które dzięki temu realnie otworzy się na południe Europy - mówi Tomasz Poręba.

S19 ma być częścią szlaku komunikacyjnego od północy do południa Europy. Ma łączyć ze sobą Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym i Śródziemnym. Przetarg na wykonanie odcinka S19 Rzeszów-Barwinek ogłoszono w maju. Teraz otwarto oferty i dopiero po ocenie ofert i dokumentacji dowiemy się, kto zajmie się realizacją inwestycji. - Via Carpathia przyspiesza coraz bardziej i nie mam wątpliwości, że po niedawnej decyzji rządu o przyznaniu 21 mld zł na budowę tego szlaku w Polsce inwestycja nabierze jeszcze większego tempa- mówi Tomasz Poręba. I przypomina, że ruszył II etap przetargu na obwodnicę Stalowej Woli i Niska oraz na odcinek Lasy Janowskie-Nisko. Zostały rozpisane także wszystkie przetargi na budowę drogi w kierunki Lublina.

Przypomnijmy, że przetarg na realizację odcinka S19 Rzeszów-Barwinek dotyczy wykonania koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym budowy drogi ekspresowej S19 wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. W ramach zamówienia wykonawca ma przygotować koncepcję programową, obejmującą m.in. analizę i prognozę ruchu, opracowania ekonomiczno-finansowe, organizację i bezpieczeństwo ruchu, dokumentację geologiczno-hydrologiczną i opinię geotechniczną. Przetarg został podzielony na cztery zadania: Babica - Domaradz (23 km), Domaradz - Miejsce Piastowe (22 km), Miejsce Piastowe - Dukla (10 km) i Dukla - Barwinek (18 km). Na całej długości tej części S19 planowana jest budowa 3 tuneli, 42 estakad o łącznej długości ponad 15 km i przejścia dla zwierząt.

Przeprowadzenie przetargu było możliwe dzięki przyznaniu 70 mln zł na przygotowanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S19 od Rzeszowa do Barwinka. Wcześniej udało się uzyskać pozytywną decyzję środowiskową dla budowy tego odcinka.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~VIVO
Z via Carpatia jest jak z wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. Kaczyński co miesiąc mówi, że są już coraz bliżej, kontynuują marsz do prawdy, jeszcze chwilę cierpliwości i wszystko będzie jasne. Tak samo jest z via Carpatia. Już prawie jest, wstęga przecięte, teraz będzie przecinanie wstęgi nad otwartą kopertą z przetargu, później nad wyborem oferty, nad pierwszą łopatą na budowie itd... żal, bo co innego napisać. 2050 droga będzie.
Dodano: 14  Lipca  2017  15:47:05
~kibic
Przetarg na opracowanie koncepcji programowej to już ma rozstrzygniętych 90% planowanych nowych tras w Polsce, od tego miejsca do startu budowy może minąć nawet 10 lat więc się nie podniecajcie
Dodano: 14  Lipca  2017  08:25:47
~Aga
Ludzie chyba trochę przesadzacie, pokażcie takie osiągnięcia Złodziejskiej Po, lepiej zapytajmy kiedy ruszy obwodnica stalowej woli, inne mniejsze miejscowości już maja, a my dokadmamy czekać.P rży Poniatowskiego nie da się mieszkać , jak skończy się remont.
Dodano: 13  Lipca  2017  17:59:49
mix
Uroczyste przecien Wstengi odbylo sie w ubieglym roku przez Nadbereznego i nic .Ale dzięki nowej opłacie paliwowej to ruszy miejmy nadzieje? Tylko co lawina podwyżek ? Dziekujemy dobrej zmianie.
Dodano: 12  Lipca  2017  21:43:26
~lol
jeszcze 100 takich artykułów i będzie całkiem blisko
Dodano: 12  Lipca  2017  18:31:00
~123rt
pis chce wproawdzi opłate do paliwa 25 gr ( z vat)
poseł weber jest za tym nawet dzisiaj w sejmie to potwiredził
ludzie co oni z nas robia
pis stal sie drugim PO masakra
Dodano: 12  Lipca  2017  14:59:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe