Będzie remont budynku byłego sądu

Opublikowano: 11  Lipca  2017

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadzi modernizację i remont konserwatorski zabytkowego budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli na potrzeby Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego.

Inwestycja obejmuje również zakup wyposażenia multimedialnego i sprzętu umożliwiającego prowadzenie bogatej działalności kulturalnej i edukacyjnej. W gmachu planowane jest urządzenie pierwszej w Polsce galerii malarstwa Alfonsa Karpińskiego, w nowoczesny sposób prezentującej jedną z najlepszych kolekcji poświęconych temu twórcy. Rozwadów jest miejscem, gdzie Alfons Karpiński, malarz, jeden z czołowych twórców okresu Młodej Polski, przyszedł na świat i spędził pierwsze lata życia. Fakt ten zdecydował o tym, że Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przez lata tworzyło kolekcję prac artysty oraz opracowało projekt poświęconej mu galerii w gmachu dawnego sądu. Warto zaznaczyć, że w budynku tym pracował ojciec Karpińskiego, który był w Rozwadowie sędzią powiatowym. Na umiejscowienie galerii artysty wybrano poddasze gmachu, chętnie adaptowane przez artystów na pracownie, co organizatorzy postanowili podkreślić, tworząc nie tyle wystawę „ku pamięci” twórcy, ale miejsce pełne twórczej energii, „żywą galerię” połączoną z pracownią, gdzie każdy będzie mógł doświadczyć procesu tworzenia, rozwinąć kreatywność, dosłownie poczuć sztukę i stać się artystą. Muzeum otrzymało na tę inwestycję wsparcie z UE w wysokości 2 817 522,67 zł. Koszt całkowity projektu to ponad 4 mln zł. Realizacja projektu potrwa do końca 2018 roku. Projekt złożony przez Muzeum uzyskał największą ilość punktów – 95 na 100 możliwych.

Projekt „Rewaloryzacja zabytkowego budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli na potrzeby Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego” realizowany jest w ramach IV osi priorytetowej „Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego” Działanie 4.4 „Kultura” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~eskoBarczyk
Po tym co wydarzyło się w polskim Sejmie 12.07.2017 oraz dalszych planach PIS w sprawie Sądu Najwyższego naszym obowiązkiem jest, jako Obywateli przeciwstawienie się zmianie ustroju naszego Państwa. 27 lat polskiej demokracji nie możemy wyrzucić na śmietnik historii. Chcą nas wyrzucić z
europejskiej cywilizacji
Dodano: 14  Lipca  2017  17:26:30
~co następne?
Do Sejmu trafił projekt ustawy wprowadzającej nowy składnik rachunków za energię elektryczną. Opłata za dostęp do mocy będzie kosztować odbiorców niemal 4 mld zł roczne, ale rząd przekonuje, że to dobra inwestycja. Problem w tym, że jeszcze nie wiadomo w co.
Dodano: 13  Lipca  2017  17:51:48
~brawo łukaszu
Łukaszu - dla mnie jest Pan Posłem - nie bezmyślną, bezwolną maszynką do głosowania. Podziwiam i gratuluję zachowania. W tym stadzie baranów - może Pan spokojnie spoglądać w lustro. Takich Posłów nam potrzeba - niech ten stary wyliniały, bezwolny "dwór" się uczy i być może opamięta. Jest Pan WIELKI!
Dodano: 13  Lipca  2017  17:46:18
~ot co...
Problem w tym, że droga, którą wyremontowano za publiczne pieniądze i która od ponad 20 lat ma status drogi publicznej nie jest dostępna dla kierowców.
Dodano: 13  Lipca  2017  17:43:09
~@OBŁUDA
Są w Polsce takie trasy, których nawierzchnia odzyskała blask bez potrzeby podwyższania podatku. Mowa tu o prywatnym dojeździe do posesji Beaty Szydło we wsi Przecieszyn (woj. małopolskie), którą naprawiono za pieniądze podatników w kwocie 140 tys. zł.
Dodano: 13  Lipca  2017  17:39:18
~OBŁUDA!
Szydło ma czelność mówić o jakichś drogach robionych niby tam, gdzie mieszkają działacze PO??? Przecież to do jej domu zrobili asfaltową drogę!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 13  Lipca  2017  17:37:04
~robiznajrobi
Młody poseł Łukasz Rzepecki ma jaja i powiedział co mu się nie podoba , reszta pseudo posłów trzyma się gaci prezesa aby ich nie pozbawił dochodów i będą robili co im będzie kazał .
Dodano: 13  Lipca  2017  17:35:07
~co następne?
Rząd szykuje kolejny podatek - galeryjny.
Równowartość pół procenta wartości swojej nieruchomości będą musieli co roku oddawać właściciele galerii handlowych rządowi - wynika z nowego projektu Ministerstwa Finansów. Danina ta, jak już tłumaczył kilka dni temu wiceminister finansów Maciej Żukowski, ma być od "hipotetycznego przychodu z najmu". - Stawiamy tezę, że inwestycja w nieruchomość komercyjną co do zasady wszędzie na świecie przynosi określony zysk z wynajmu - mówił Żukowski.
Przecież i tak skumuluje się to na kliencie, który będzie musiał zapłacić wyższą cenę. Jeśli oni stawiają takie tezy, to ja stawiam tezę, że rządzenie ogłupia i należy ten rząd odsunąć od władzy. Skoro stawianie tezy jest podstawą do działań politycznych to życzę sobie, by ten rząd podał się do dymisji.
Dodano: 13  Lipca  2017  17:31:01
~łeber
Co się tak bulwersujecie z tą podwyżką o 25 gr.Przecież macie alternatywne źródła energi.Kupcie sobie auta na prąd,nad morze można płynąć sanem i wisłą kajakiem lub tratwą,do pracy rowerem a my posłowie mamy paliwo od was za darmo hahahahahhahaaha ćwoki i tak mnie wybierzecie bo kłamczyński będzie liczył głosy hahhahahahaha
Dodano: 13  Lipca  2017  09:02:57
~SokzBuraka
Departament ds. Wojskowych Prokuratury Krajowej na wniosek samego szefa resortu obrony narodowej podjął postępowanie w sprawie książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Dziennikarz opisuje w niej dziwne, łagodnie mówiąc, jak na osobę odpowiadającą za bezpieczeństwo państwa i kreującą się na nieprzejednanego patriotę znajomości bohatera: chociażby w środowiskach mogących mieć powiązania z rosyjskimi służbami specjalnymi.
Wojskowi prokuratorzy biorą się za Tomasza Piątka
Oczywiście publikacja taka powinna zainteresować stosowne organy państwa – lecz przedmiotem ich dochodzeń powinno być sprawdzenie Macierewicza, a nie Piątka. Jeśli zaś polityk uważa, że dziennikarz kłamie, to powinien wezwać oszczercę przed sąd – tyle że cywilny, by nie dawać nawet śladu podstaw do sugestii, że chce wykorzystać aparat ścigania państwa do ochrony swej czci i swojej szczególnej, było nie było, pozycji.
Dodano: 12  Lipca  2017  23:33:23
~niszczą Sady
Dzisiaj w Sejmie mieliśmy przykład jak demokratycznie zdobyta władza niszczy demokrację w świetle jupiterów i przy rechocie ogłupiałego tłumu.
Dodano: 12  Lipca  2017  23:24:28
~33rt
zastanawiam sie jak teraz pan weber bedzie patrzył ludziom w oczy
hanba panie posle mój głos pan stracił
Dodano: 12  Lipca  2017  15:58:22
~123rt
ogłaszam koniec posła webera w stalowej woli gosc ktory jest za podnoszeniem podatków nie ma parwa byc naszym reprezentantem
Dodano: 12  Lipca  2017  15:14:51
~lilkol
byli tacy co wieszczyli koniec Po sa teraz tacy co wieszcza koniec PIS aja wam powiem ze jak by nie bylo smród zostaje na dlugo
ciekawe co powie pan weber
zachował sie jak trzeba???
moze posłowi weber obiecali miejsce do brukseli??
niewiem jak było i jak jest ale jak dla mniejak nie wycofaja sie ztych podwyzek czy to polaiwa cy wody czy tez opłaty weglowej to mojego glosu nie maja
Dodano: 12  Lipca  2017  15:13:39
~60latPRL
no to mamy nowe wybory
co na to kod i inne organizacje
po co to wam było
pis sam siebie zalatwil i to jak szybko
ciekawe na kogo zaglosujecie wypisujcie
ja na kukiz
dl amnie PO i PIS to teraz to samo
Dodano: 12  Lipca  2017  14:49:46
~rafal77
sami siebie załatwili na amen
i do tego wyłom czyli nowe wybory
pycha kroczy przed upadkiem
panie weber pan nie masz po co wracac do miasta jestes pan tak samo skonczony jak ci z PO
niczym sie nie róznicie PIS to to samo co PO dla mnie
dotarło do was
były wasz wyborca
Dodano: 12  Lipca  2017  14:10:08
~onogi
To było do przewidzenia, że wcześniej czy później potkną się o własne nogi. I dobrze bo wybory samorządowe tuż tuż. Trzeba bedzie zacząć zmiany od lokalnego podwórka, to i krajowe później się posprząta.
Dodano: 12  Lipca  2017  12:26:18
~123rt
jak widac w sejmie jednak sie nie wycofali
tak ze w tym momecie to bedzie koniec pisu a napewno koniec mojego poparcio adal tej partii
Dodano: 12  Lipca  2017  11:19:39
~edek
widziałem i ja na niego glosowałem
masakra jakas czekam na to co zrobia w sejmie
a swoja droga widziałem dzisiaj zarzecznego jak paradował kolo poniatowskiego i patrzyl jak asfalt leja
mam anadzieje ze mu ludzie wprost w oczy powiedza co sadza o tym pomysle paliwowym
Dodano: 12  Lipca  2017  10:27:57
~123rt
własnie nasz posełek weber gledzi w tv ze trzeba podnosic
no to my wyborcy mówimy dowidzenia złuz pan mandat i zejdz ze sceny
koniec z poparcie dla pis
Dodano: 12  Lipca  2017  10:15:42
~benzyna plus
Mam przyjemność poinformować, że składamy poselski projekt ustawy o funduszu dróg samorządowych - ogłosił niedawno poseł PiS Rafał Weber na konferencji w Sejmie.

Według jego zapewnień podwyżka akcyzy o 25 gr na litrze ma służyć "mocno niedoinwestowanym" drogom
Dodano: 12  Lipca  2017  10:05:08
~facetw bieli
ja narazie zkomentarzem sie wstrzymuje czekam na decyzje w sejmie
oceniam fakty a nie propozycje i pomysły
przegłosuja koniec z poparciem bo dla mnie to bedzie to samo co PO , czyli takiew samo bagno
Dodano: 12  Lipca  2017  09:47:22
~60latPRL
ifilitar
serio 19%
no albo sie naucza i juz wiecej nic takiego nie beda robic albo kaplica jednak wyborcy pis to nie wyborcy PO czyli za wszelka cene
jak pluja to gadaja ze deszcz pada
Dodano: 12  Lipca  2017  09:45:53
~porcelana
ponoc dzisiaj pan lucek bocznym drzwiami do urzedu wchodzil??
ktos to moze potwierdzic ??
pis zeby sie utrzymac u władzy musi szybko wycofac sie ze wszytkich pomysłow podnoszenia opłat itp i przygladac sie poczynaniom pana nadbereznego do pana zarzecznego narazie nie ma zastrzezen ale i tak dostanie rykoszetem za to paliwo
Dodano: 12  Lipca  2017  09:44:07
~ifilitar
z dobrych zródeł wiem ze sie wycofaja i teraz tylko mysla jak to zrobic
podobno sondaz zrobili i zjechało im na 19 % i siedza i trzesa porami
jak ktos to napisał i w sumie ma racje
sami siebie zaorali zbedne były kody i inne pochody strajki czarne czy zielone
Dodano: 12  Lipca  2017  09:41:09
~60latPRL
ja powiem krótko do pisu i albo sobie to wezma do serca albo niech zwijaja sztandary

PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM
Dodano: 12  Lipca  2017  09:39:23
~gregorpik
ten budynke sad mozna komus wynajac w zamian z uczciwa oplate plus remont i tylko zagladac czy ktos robi to do czego sie zobowiazał a nie pachac sie znowu w koszta utrzymania
biznes ma sie krecic
panie nadberezny zacznij pan myslec bo jak widac władza panu rozum zaczela odbierac koryt swieci w oczach jestes pan inny czlwiek niz przed wyborami cos poszlo nie tak i ja to panu mówie panski wyborca( jeszcze)
Dodano: 12  Lipca  2017  09:30:42
~marlej
Robciooo
opanuj sie
to samo zrobila by PO jak by rzadziła teraz tylko czekamy co jansie panujaca partia zrobi
czy sie cofnie i przeprosi i zaprzestanie wprowadzania opłat czy oleje polaków i zadba o swoje koryto
jesli poslucha polaków to bede sie jeszcze zastanawial nad głosowanie ( ale pan Weber za podpisanie tego projektu sie u mnie skonczony na zawsze)a jak nie cofna to zero głosów odemnie i moejej rodziny
dla scisłosci powiem ze PO ani nowoczesna tez nie dostana tych głosów bo to taki sam smród i dziadostwo
Dodano: 12  Lipca  2017  09:28:09
~Robciooo
PRECZ Z PiS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 12  Lipca  2017  08:58:39
~Kama
Ty Zumba myślisz że to będzie 0,25 gr? Podwyżka cen paliwa wiąże się z podnoszeniem cen wszystkich towarów! Nooo ale budynek byłego sądu będzie wyremontowany i to jest najważniejsze umiech
Dodano: 12  Lipca  2017  08:55:44
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe