Zaloguj się !

Samolotowe Mistrzostwa Polski w Turbi

Opublikowano: 8  Lipca  2017

Dziś odbyły się ostatnie konkurencje Samolotowych Mistrzostw Polski, zorganizowanych między innymi przez Aeroklub Stalowowolski. Zarówno treningi jak i zawody miały miejsce na lotnisku w Turbi.

Przez pięć dni 29 zawodników z całej Polski rywalizowało w sporcie samolotowym. Uczestnicy zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: naziemna próba obliczeniowa, trasy nawigacyjne wraz z próbę obserwacji specjalnej oraz lądowania precyzyjne: normalne, znad bramki, bez gazu oraz bez gazu i bez możliwości użycia klap. Ostatnia konkurencja czyli precyzyjne lądowanie odbyła się w sobotę, ostatniego oficjalnego dnia zawodów.

Organizacja zawodów przebiegła bardzo sprawnie. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie zaplanowane trasy powiodły się.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~BUT
Do "gutek stw" Nie tylko obiecywał ale rzec można zaklinał, że lotnisko będzie oknem na świat(gdyby tu poszperać to znalazł by się nie jeden artykuł "zaklinaczy") a wtórowali mu wójt GARDY I MARSZAŁEK ORTYL. Nawet sobie zrobili spacer pod niebem na wildze po czym odjechali każdy w swoją stronę i tyle ich widziano. Lotnisko pozostało w uśpieniu aż do końca kadencji. W roku wyborczym znowu sie obudzą i coś obiecają zrobić. O tym, ze prezydent ma wybiórczą pamięć niech zaświadczy okoliczność bez precedensu, w styczniu tego roku Stowarzyszenie Aeroklub Stalowa Wola obchodził jubileusz 60 lecia istnienia. Nie zdobył się na najmniejszy chociażby gest złożenia gratulacji czy życzeń dalszej owocnej pracy na rzecz dobra wspólnego, szkolenia kadr lotniczych i sportów awionistyki. Po prostu jubileusz był milczący. Nie zatroszczył się także o uhonorowanie działaczy tego stowarzyszenia czego nie można powiedzieć o nim samym. Sam otrzymał zbyt wysokie odznaczenie jak na pierwszy raz o czym raczył wszystkim to oznajmić. Zapamiętajmy ten przypadek bo za rok bedzie zabiegał o... wsparcie nas na kolejna kadencję. Nigdy więcej pyszałka Nadbereżnego na stanowisku prezydenta.
Dodano: 12  Lipca  2017  10:46:47
~gutek stw
To ty się podszywasz podemnie srako.Chętnie pójdę pogadać z tobą,podaj namiary gdzie mam przyjść na pogawędke.
Dodano: 11  Lipca  2017  06:04:03
~gutek młd
gutek stw co sie kurczaczku podszywasz chodz pogadadamy smiech2 czy sraka haha umiech
Dodano: 11  Lipca  2017  01:30:44
~......
Tym razem nikt sie nie rozbil
Dodano: 9  Lipca  2017  20:15:13
~......
Tym razem nikt sie nie rozbil
Dodano: 9  Lipca  2017  20:15:06
~jakość
Jaki patronat taka i impreza. Nadbereżnemu chyba było głupio i łyso się zjawić bo ten krzyż złoty powinien dostać nie on a jedyny z żyjących założyciel AEROKLUBU p. Tadeusz R. Ponadto nic a nic nie uczynił w sprawie lotniska co w sumie przeklada się na... patronat! Podobnie zachował się p. Gardy obydwaj są siebie warci. Pełne gęby sloganów i pustosłowia. Obydwaj nawet nie zająknęli się gdy w styczniu br stowarzyszenie obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia. Nabrali wody w usta i tak oby do wyborów. Potem znowu się pobajeruje gawiedź i spoko...
Dodano: 9  Lipca  2017  19:00:14
~gutek stw
A czy nadbereżny nie obiecywał cudów w Tuorbi?O ile dobrze pamiętam to lotnisko wraz z klubem też miało rozsławiać nasze miasto.N o cóż każdy argument jest dobry aby uzyć w walce o koryto a jak jest impreza ogólnopolska to nawet się nie pojawił.
Dodano: 9  Lipca  2017  16:42:14
~Kosmonauta
To chyba mistrzostwa "GMINY" od początku nic tam się nie dzieje ,nie tylko dzisiaj . Zero organizacji dla osób które by przyszły popatrzyc na te imprezę .
Coś zarząd lotniska z prezesem słabo się starają .
Nie warto tracić czas na dojazd i powrót.
Organizacyjne dno
Dodano: 9  Lipca  2017  13:53:01
~Zybi71
Nareszcie sobie polecą, bo mam już dość tego ich warkotu, mieszkam w Pilchowie i dokładnie nad moją nieruchomością ciągle się wznosiły lub podchodziły do lądowania.
Dodano: 9  Lipca  2017  10:25:13
~juska
bo niby skąd mają tam się znależć ludzie skoro na tym portalu wszystko jest opisywane w czasie przeszłym.a wystarczyło by napisać parę dni wcześniej czy też rozplakatować.
Dodano: 9  Lipca  2017  10:02:31
~Darka
Byłem z rodziną 8,07 o 15:20 powiem tyle szkoda było jechać ludzi to było z 10 osób co to za zawody zero atrakcji zawody wieśniaków w turbi.Dzisaj to Grębów tam Napewno będzie dużo więcej atrakcji niż jakieś wiejskie bo Napewno nie są to Mistrzostwa Polski panowie to nie ten poziom do tego to jeszcze ze 20 lat wam potrzeba
Dodano: 9  Lipca  2017  07:52:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe