Zaloguj się !

PO piętnuje niespełnione obietnice PiS-u

Opublikowano: 8  Lipca  2017

Nieudolnie realizowane inwestycje, działanie przeciwko starszemu pokoleniu czy problem z dostępnością do mieszkań – tak między innymi działalność obecnego rządu podsumowują przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Te inne zarzuty przedstawiono na konferencji prasowej europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej, która miała miejsce 8 lipca w Stalowej Woli.

W spotkaniu zorganizowanym w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców udział wzięli również: Małgorzata Czwarno, przewodnicząca struktur miejskich PO, Renata Butryn, była posłanka i szefowa struktur powiatowych PO oraz Dariusz Przytuła, były radny rady miejskiej. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej poruszyli takie tematy jak infrastruktura drogowa, reforma służby zdrowia czy Program 500 Plus. Jeżeli chodzi o problem dróg i autostrad w Polsce to zdaniem członków PO wynika on z nieudolnego realizowania przez obecny rząd, wcześniej opracowanych projektów. - Za rządów PO Przygotowano podłoże do budowy obwodnicy Nisko-Stalowa Wola. Wiele projektów jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową zostawiliśmy na etapie realizacji, czyli PiS powinien w dalszym ciągu realizować te odcinku, które były rozpoczęte. Jeżeli patrzę na infrastrukturę, czy jakiekolwiek inwestycje w Polsce, to widzę, że za rządów PiS-u nie zostało zrealizowane ani jedno inwestycyjne zadanie, które od początku  byłoby pomysłem rządu PIS-u. Działania Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka zagrażają wykorzystaniu środków unijnych z tej perspektywy, a ponadto zagrażają realizacji inwestycji ważnych dla województwa podkarpackiego, w tym budowy obwodnicy Niska i Stalowej Woli, której termin znowu przez rząd PiS został przesunięty do 2021 roku – mówiła Elżbieta Łukacijewska. Europosłanka dodała również, iż z inicjatywy poselskiej w Sejmie złożono wniosek o tworzenie funduszu dróg samorządowych, gdzie każdego posiadacza samochodu będzie rząd obciążał dodatkową kwotą brutto 25 groszy. A te pieniądze z kolei nie trafią bezpośrednio do samorządów, tylko powstanie fundusz centralny, który nie wiadomo jak będzie dzielony.

Jeżeli chodzi o problemy ze służbą zdrowia to z kolei Renata Butryn przedstawiła swoje obawy, co do oddziału hemodynamiki w stalowowolskim szpitalu wynikające z tego, że szpital w Stalowej Woli znalazł się w drugiej grupie referencyjności. Oznacza to, że ma zapewnioną część finansowania tych oddziałów, które zostały objęte tą grupą. Natomiast reszta będzie musiała startować w konkursie. - O szpitalu w Stalowej Woli mówi się często nie najlepiej. Starostwo Powiatowe podjęło wiele decyzji i dofinansowywało zakupy sprzętu specjalistycznego, po czym okazywało się, że niekiedy te zakupy były bezcelowe ponieważ nie było specjalistów, którzy mogliby ten sprzęt obsługiwać. Chcemy również zadać pytania w trybie Ustawy o Informacji Publicznej, o sytuację finansową szpitala. Mamy nadzieję, że jest ona stabilna – mówiła Małgorzata Czwarno.

Przedstawiciele PO zarzucają również obecnemu rządowi to, że nie zahamowano wyjazdu młodych ludzi na Zachód oraz, że w dalszym ciągu istnieje problem z dostępnością do mieszkań. Rząd PiS-u likwiduje projekt, który wprowadziło PO, czyli „Mieszkanie dla młodych”, z którego skorzystał 200 tys. rodzin w okresie 2007-2015. PiS natomiast wymyślił „Mieszkanie plus” i sztandarowy projekt miał być z udziałem budżetu państwa prowadzony też w Stalowej Woli. Niestety, jak mówią uczestnicy konferencji, tego dofinansowania 10 mln z rządu nie będzie, natomiast koszty budowy pokryje samorząd. - Jeżeli samorząd będzie w stu procentach finansował budowę mieszkań to siłą rzeczy musi wziąć pieniądze z innych ważnych dla społeczności lokalnych obszarów – dodaje Łukacijewska.

 


Komentarze
1 2 3 4 ... » »»

Strona: 1/10 Wyświetlaj po:

~kapitanHuk

Czy dla PO nocny przemysłowy hałas i psucie zdrowia mieszkańcom trującymi gazami to nadal "delikatna kwestia"?
Dodano: 13  Lipca  2017  10:41:26
~Amen
Kaczor jest chorym umyslowo konusem.
Dodano: 13  Lipca  2017  10:23:24
@SokzBuraka
Bardzo rzeczowo i trafnie!
I niech Macierewicz duma...
Ale za niego duma PiS.
I tego się obawiam.
W końcu zawłaszczyli cały kraj,
Ale im też noga się powinie...
Czyżby już się powijała?
Dodano: 13  Lipca  2017  01:01:34
~@bez klasy
- Nie boję, że mnie wyrzucą z partii, bo jeżeli chcieliby mnie wyrzucić z partii to wyrzucą też program PiS, bo ja realizuję program Prawa i Sprawiedliwości - powiedział poseł PiS Łukasz Rzepecki, który zaapelował dzisiaj do polityków swojej partii o wycofanie się z poparcia ustawy podwyższającej opłatę paliwową.
Rzepecki podkreślił także, że jego postawa wynika z obietnicy danej wyborcom jeszcze podczas kampanii: - Słowo dane wyborcom jest dla mnie ważniejsze niż dyscyplina partyjna - powiedział.
Dodano: 12  Lipca  2017  23:55:45
~@bez klasy
A jednak są jeszcze w pis uczciwi ludzie
Dodano: 12  Lipca  2017  23:38:34
~SokzBuraka
Departament ds. Wojskowych Prokuratury Krajowej na wniosek samego szefa resortu obrony narodowej podjął postępowanie w sprawie książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Dziennikarz opisuje w niej dziwne, łagodnie mówiąc, jak na osobę odpowiadającą za bezpieczeństwo państwa i kreującą się na nieprzejednanego patriotę znajomości bohatera: chociażby w środowiskach mogących mieć powiązania z rosyjskimi służbami specjalnymi.
Wojskowi prokuratorzy biorą się za Tomasza Piątka
Oczywiście publikacja taka powinna zainteresować stosowne organy państwa – lecz przedmiotem ich dochodzeń powinno być sprawdzenie Macierewicza, a nie Piątka. Jeśli zaś polityk uważa, że dziennikarz kłamie, to powinien wezwać oszczercę przed sąd – tyle że cywilny, by nie dawać nawet śladu podstaw do sugestii, że chce wykorzystać aparat ścigania państwa do ochrony swej czci i swojej szczególnej, było nie było, pozycji.
Dodano: 12  Lipca  2017  23:35:33
~marek
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie...
Dodano: 12  Lipca  2017  23:07:16
~bez klasy
Młody poseł chociaż z PiSlamu Łukasz Rzepecki pokazał dzisiaj swoją klasę przeciwstawiając się podwyżce paliw i namawiał swoich kolegów do tego. A nasz Weber jak mu partia każe tak zrobi. Klasę jednak trzeba mięć nawet w ostatniej ławie...
Dodano: 12  Lipca  2017  23:05:14
~George
Wezcie pisowce jebnijcie sie w leb. Robie na was klocka
Dodano: 12  Lipca  2017  20:14:15
~rni
Panie Weber:
Czemu Pan błyszczy przy podwyżkach paliw?
Czy też podpisał się Pan rok temu pod podwyżką dla posłów?
Pan Kaczyński może zawsze na Pana liczyć. gorzej z mieszkańcami Stalowej Woli i okolic.
Dodano: 12  Lipca  2017  19:42:06
~Mr big
Zarowno po jak i pis to banda darmozjadow.
Dodano: 12  Lipca  2017  19:34:20
~hehek
darmozjad solidaruch i darmozjad komuny najczęsciej łaczy się w jednym człowieku w pisie często jeszcze to darmozjad z sb jeszcze lub darozjad z pzpr umiech
Dodano: 12  Lipca  2017  19:05:37
~Wodoglowie po
W stanie wojennym myslal o tym jak darmozjady solidaruchowe sie kiedys z darmozjadami komuny polacza zeby rozjebac polske i puscic ludzi w skarpetkach. Myslal wtedy i dzieki bogu mozemy byc teraz spokojni. Oba rodzaje darmozjadow laza i kwicza po ulicach: koryto wroc!
Dodano: 12  Lipca  2017  18:47:52
~@wodogłowie
...ale Jarek nie chce bo wie co by was czekało razem z nim. Bał się wszystkiego zawsze, w stanie wojennym siedział pod pierzynką mamy, a po takich badaniach....eh, lepiej nie kończmy!
Dodano: 12  Lipca  2017  18:13:24
~męczennica
Byłem tam. Zaczęło się od pieśni religijnych, potem były obelgi i przekleństwa rzucane ludziom po drugiej stronie barierek („Będziecie płakać, pomioty esbeckie”, "Jaruzelski jeszcze k...wyleci z cmentarza wojskowego, wasz bohater", „K…wo, idź tam”, „Widziałeś, ile tego bydła jest?”). Na koniec wzmożenie patriotyczne i hymn.
Dodano: 12  Lipca  2017  18:10:14
~Wodoglowie po
Czesc mongoly z opozycji. Jakby jarek chcial to by uchwalil obowiazkowe badania iq dla poslow. Obawiam sie ze opozycja znalazlaby sie w laboratoriach obok pierwotniakow do badan.
Dodano: 12  Lipca  2017  18:01:26
~hehek
hehe to może być tylko wyborca pisu umiech
Dodano: 12  Lipca  2017  17:48:17
~Wodoglowie po
Jakie wodoglowie trzeba miec zeby na kartce wyborczej oznaczyc ta pake mongolow z opozycji
Dodano: 12  Lipca  2017  17:36:08
~Wodoglowie po
Wyobrazacie sobie jak szrek sfetru kosiniak i te cipy z nowoczerstwej lykaja codziennie sraki z dup jarka & company
Dodano: 12  Lipca  2017  17:33:44
~Wodoglowie po
Wodoglowia z opozycji na razie zra klocki pisu. Biedni
Dodano: 12  Lipca  2017  17:30:58
~Wodoglowie po
Zerzre kazdego kloca kiedy te wodoglowia z opozycji choc jeden glos w wyborach otrzymaja
Dodano: 12  Lipca  2017  17:28:49
~hehek
zeżresz tego kloca jak wrócą rządy prawa pisowski przygłupie umiech
Dodano: 12  Lipca  2017  17:17:04
~Wodoglowie
Klade kloca na te mongolowata opozycje.
Dodano: 12  Lipca  2017  17:08:31
~Olo
a i felek w d... ma waszą pisowską prokuraturę, musicie zażądać ekstradycji i was wyśmieją w każdym normalnym kraju
Dodano: 12  Lipca  2017  16:51:30
~Olo
~felek pisowski ćwoku a srebrna itd a pensja guni sagatowskiego i reszty sekty to ok, a za co bierze kase nadbereżny, weber czy sagatowska?
Dodano: 12  Lipca  2017  16:48:55
~ktosik
Rozumiem,że jak Tusk mówił,że paliwo może być nawet po 7 zł. to było ok.Teraz 25 gr.w górę i już tragedia.Czy ktoś normalny chce naprawdę powrotu Popaprańców.
Dodano: 12  Lipca  2017  15:47:55
Kto złecił i dla kogo budowę placu zabaw na skwerze ul Siedlanowskiego,.Kto to finansuje?Czyżby to dla prywatnego przedszkola?Plac zabaw i to kilka placów zabaw jest od tegp skweru w promieniu 100 m przy każdym z 5 bloków i na placu szkolnym/niewykorzystywane/.KOMU TO MA SŁUŻYĆ?
Dodano: 12  Lipca  2017  13:24:16
~kaputanHuk
Czy dla PO nocny przemysłowy hałas i psucie zdrowia mieszkańcom trującymi gazami to nadal "delikatna kwestia"?
Dodano: 12  Lipca  2017  13:15:26
~25gr+
chcą wprowadzić podwyżkę cen benzyny, czyli kolejny podatek! A podobno za ich rządów gospodarka i kasa państwa mają sie świetnie...O co więc kaman?
Dodano: 12  Lipca  2017  13:08:43
~panisko
do loka [przytuła] daj sobie spokój ze swoimi wypocinami pomówieniami bo w twoje glupoty i bzdury może tylko leming uwierzyć.Po co wypisujesz takie idiotyzmy przy okazji kompromitując się niemiłosiernie, tobie już nic nie pomoże wazeliniarzu bylego układu WALENIZMU.
Dodano: 12  Lipca  2017  12:43:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe