Zaloguj się !

Zwolnienia nauczycieli w przyszłym roku

Opublikowano: 5  Lipca  2017

W tym roku Nisko ominą zwolnienia nauczycieli. Jednak w dalszej perspektywie część pracowników placówek oświatowych straci prace. Wypowiedzenie może dostać ponad 10 osób.

W związku z reformą edukacji zostaną zlikwidowane gimnazja. Na skutek zmian w całym kraju wielu nauczycieli straci prace. W tym roku zwolnień udało się uniknąć w Nisku, ale ten stan rzeczy nie potrwa długo. - Będą zwolnienia. Nas uratowały w tym roku trzy osoby, które przeszły na emeryturę - wyjaśniał na antenie radia Leliwa Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Jak przyznał, w przyszłym roku co najmniej 10 osób jest zagrożonych utratą pracy. - Próbujemy stworzyć miejsca pracy poprzez żłobki, przedszkola. Ale wszystkich się nie da zatrzymać. Jak można powiedzieć, że wszyscy zostaną zatrudnieni jak się dużą szkołę likwiduje, a tam pracuje 30. nauczycieli? - mówił burmistrz Niska.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Rock
Tak nie miało być zwolnień jak i podwyżek paliwa. Jak po podnosiło ceny to,, politycy'' pisu na czele z Szydło krzyczeli aby Tusk tankował za swoje i jeździł. No przecież pis też nie będzie tankował za swoje. No jak to nazwać to wiadomo. Dodam że nigdy nie bylem za po a tym bardziej za pis oni wszyscy nigdy dobrze nie rządzili i nie będą rządzić bo najważniejszy jest interes partii czyli partyjny- komuna jak nic.
Dodano: 11  Lipca  2017  13:09:27
~rasmi
No przecież zwolnień nie miało być !!! Znowu wyszło, że PISek kłamał ale jego wierne lemingi i tak łykają to. Tępa masa.
Dodano: 11  Lipca  2017  12:49:06
~gutk młd
co ty pecie nie powiesz hehe smiech2 masz jakis plan żeby tą sprawe rozjasnić?? smiech2
Dodano: 11  Lipca  2017  00:02:17
~obserwator
A ja tak czytam i myślę sobie co to Pan burmistrz opowiada. U Was w powiecie to jest chyba chroniczny brak nauczycieli skoro pracują emerytki. Znam taką, uczy w szkole średniej i w szkole dla dorosłych, a emeryturka leci - jak to się ma do zwolnień nauczycieli? No tak , nie dodałem jeszcze, że to żona burmistrza....jak się ma układy to się pracuje bez względu na to,czy praca jest , czy nie.
Dodano: 10  Lipca  2017  11:45:51
~Belfer
Prawda jest oczywista !!
Szkoła to dzieci czyli młodzież. Jak jest coraz mniej dzieci to i szkoła zanika a wtedy potrzeba coraz mniej nauczycieli.Inaczej mówiąc niema dzieci to i niema szkoły.A wtedy to nauczyciel jest niepotrzebny.
Dodano: 10  Lipca  2017  10:11:44
~Rock
Jan - - ja liczę i wielu innych na komentarze i wiadomosci dotyczące dobrych zmian w edukacji i zawodzie pedagoga - nauczyciela. Ja widzę to nie do końca w kolorach ale oby tak było. Społeczeństwo które nie pracuje i nie na pojęcia w temacie będzie zawsze za zmianą. Bo dobrze jest odprowadzić dzieci do szkoły a później prawie do wieczora robić nic. Ja wiem że nie wszyscy tak postępują ale jak słyszę że wielu osobom się nie opłaca pracować bo dostają pieniądze no to niestety to nie jest dobra zmiana.
Dodano: 9  Lipca  2017  21:48:01
~Jan
Witam. ja tez sądzę, że każdy zazdrośnik powinien pierwsze spróbować tych nauczycielskich rozkoszy,a potem komuś zazdrościć. Każdy zawód ma plusy i minusy. Plusem nauczycieli jest więcej wolnego, ale na pewno nie tyle, ile się wydaje. jak w każdym zawodzie, są lepsi i gorsi pracownicy. Kwestia tego, żeby chcieć! i umieć zatrudniać tych dobrych, a tych słabych ewentualnie zwalniać. Ale widzę dokładnie, że wcale tak nie jest. Burmistrzowie i starostowie zatrudniają po znajomości, zależnie od tego, kto w radzie i kogo mają w rodzinie bliższej i dalszej. A codo zwolnień... chodzą słuchy, że są gminy, gdzie w niektórych szkołach ludzie, podobno dobrzy nauczyciele, nie będą mieli etatów, bo uciekają klasy, a w tej samej gminie w innej szkole zatrudni się ... całkowicie nową nauczycielkę, podobno dobrą znajomą burmistrza. Jeśli to prawda, to nie omieszkam takich koneksji we wrześniu ukazać,by ludzie wiedzieli, jaki jest proces rekrutacji do szkół, i jak się dba o dzieci, a jak o swoich znajomych
Dodano: 7  Lipca  2017  22:11:47
@Szara strefa:A czyja to wina jak rodzic jest bardziej ambitny od dziecka ,i czy zdolny ,czy nie musi skończyć liceum ,a nie zawodówkę. Później sobie nie radzi ze zdolnymi rówieśnikami.
Gimnazjum nie spełniło swojego zadania ,i przez to brak czasu w liceum na dobre przygotowanie do rozszerzonej matury.
Co do zwolnień kilku osób to zbędne larum,wystarczy zobaczyć ile młodych osób okupuje PUP,a starsi nie chcą odchodzić na emerytury.
Dodano: 7  Lipca  2017  21:57:45
~Szara Strefa
Kto ma dzieci w szkole, to wie ile dni wolnych w roku szkolnym mają ich nauczyciele. Większość nauczycieli zwyczajowo narzeka na brak czasu i natłok obowiązków szkolnych, co nie przeszkadza w prowadzeniu "działalności gospodarczej" bez opodatkowania i udzielaniu korepetycji. Robią to bez mała wszyscy nauczyciele matematyki, fizyki, chemii, biologii, języków obcych i innych. Ceny od 40 do 80 zł za godzinę. Bardzo łatwo policzyć ich dochody. Nauczyciele bardzo często przyjmują pozycje wykładowcy, bo to jest wygodne i prostrze.
Dodano: 7  Lipca  2017  14:03:57
~suweren
CYTAT
Na start na pewno nie dostaniecie 4tys.miesiecznie jak to się wydaje niektórym.

Zawsze można zrobić "dobrą zmianę" w swoim życiu i się zatrudnić w stalowowolskim MZK - 300 000 zł za rok w kieszeni.
Dodano: 7  Lipca  2017  11:08:53
~Dsg
Dobrych nauczycieli, brakuje juz niestety dzisiaj.
Dodano: 7  Lipca  2017  11:07:46
~Rock
Jerycho znam bardzo dobrze środowisko i prace nauczycieli. Porównuje ich pracę do biurokratow bo wielu osobom się wydaje że nauczyciel np.od wf-u może zostać kadrowym w markecie, a sprzedawca tegoż marketu może zostać nauczycielem muzyki. Każdy zawód wymaga predyspozycji ukończenia odpowiednich uczelni i później praktyki. Logika dobrej zmiany pewnie taka że nauczyciel z doświadczeniem, praktyką na bruk a za jakiś czas zostaną tylko nauczyciele z przypadku po to żeby naród od najmłodszych lat oglupiac .jak ktoś taki mądry w komentarzach i sieje krytykę na nauczycieli to niech sam spróbuje nim zostać. Nikt wam nie broni zdać matury ukończyć studia pedagogiczne o określonym profilu np. biologia, historia i zostać nauczycielem. Na start na pewno nie dostaniecie 4tys.miesiecznie jak to się wydaje niektórym.
Dodano: 7  Lipca  2017  11:00:31
Zawód nauczyciela to naprawde bardzo cieżka i nie doceniana pracy. Szkoda tylko ze dla partykularnych interesow partyjnych niszczymy wszystko.
Dodano: 7  Lipca  2017  07:11:00
Rock nie porównuj zawodu nauczyciela z biurokratą, praca z dziećmi jest o wiele trudniejsza, szkoda że nasze pseudo-rządy od 20 paru lat tego nie zauważają i deklasują naukę do roli biurokracji i poziomu "Hamerykańskiego" :(
Dodano: 7  Lipca  2017  00:22:27
~Rock
roza napisałaś mądre słowa ale czy narzekajacy i orzekajacy to zrozumieją inaczej - ,,zrozumiął" nastąpi ogromny problem braku dobrych nauczycieli. To wszystko wyjdzie za kilka lat i wtedy będzie apogeum dobrych zmian. A tak pomijając temat podobno paliwo ma iść w górę. Jak dobre zmiany dla ludu to powinno nie drożeć paliwo.....
Dodano: 6  Lipca  2017  22:18:37
~roza
Szanowni Państwo cieszący się, że zwalniają nauczycieli i mający ludzi uprawiający ten zawód w pogardzie życzę Wam wszystkiego najlepszego, a szczególnie tego, żeby Wasze dzieci lub wnuki trafiły na wspaniałych nauczycieli. Niestety, życzenia nie zawsze się spełniają, a te mają coraz mniejsza szansę, żeby się spełnić. Dlaczego? Proste? Kto chociaż troszkę inteligentny i przy zdrowych zmysłach wybierze zawód nauczyciela? NIKT! Do zawodu trafiają ci, którzy nie wiedzą gdzie pójść i co z sobą zrobić.Tacy nauczyciela - dzięki wam będą uczyć wasze dzieci i wnuki. Kto chce być całe życie wyśmiewany, wyszydzany i wyzywany od nierobów. Odejdą nie ci najgorsi, tylko ci bez układów i pleców. Reforma nic nie poprawi w oświacie, jeśli nadal zawód nauczyciela będzie traktowany jak zło konieczne. Dla narzekających - istnieje edukacja domowa - uczcie swoje pociechy w domu.
Dodano: 6  Lipca  2017  21:53:02
~Rock
Krzysiu a jakie masz wykształcenie? Na kasę to można po zawodowce iść i siedzieć i maszyna liczy. I jak się to ma do osoby wykształconej. Nie bronię nauczycieli, ale jakaś sprawiedliwość musi być. Jeśli ktoś skończył studia to nie można go mierzyć miarą osoby po 3 latach zawodowki. Wiem że i są,, wykształcone barany " ale o nich nie rozmawiam. Rozmawiamy o osobach które z sercem pracują w swym zawodzie. Czy to inżynier w hucie, nauczyciel w szkole, ekonomista w banku. A taki ZUS siedzą i co tam robią... to przecież państwowe czyli nasze pieniądze.. deficyt prawie... A co robią? Obliczają emerytury.... ile będziemy mieć my zwykli zjadacze chleba? Tyle co kot napłakał... Tyle... A wy psioczycie na nauczycieli którzy próbują kształcić pokolenie aby pracowali na nas... Tzn chyba w Anglii, a my z tego mamy co? nic.
Dodano: 6  Lipca  2017  21:00:52
do~ABC
dla zwalnianych nauczycieli należy przygotować zmianę specjalności na:Nauczyciel religii i ich zatrudnić,bo chyba się na opowiadanie bajek przekwalifikują
natomiast zwolnić próżniaków sukienkach odpowiedź
To nie w tej kadencji.Co by było gdyby nowo zwolniony /nie koniecznie młody gniewny/powiedział że prezes jest człowiekiem a doba pomimo twierdzeń krysi pawłowicz ma 24godziny a nie32
Dodano: 6  Lipca  2017  20:46:45
~ABC
dla zwalnianych nauczycieli należy przygotować zmianę specjalności na:Nauczyciel religii i ich zatrudnić,bo chyba się na opowiadanie bajek przekwalifikują
natomiast zwolnić próżniaków sukienkach
Dodano: 6  Lipca  2017  20:32:31
Panie ~RockNa kasie to będzie miał akurat na żywo styk z matematyką.,Oraz co dla Pana istotne nie będzie opłacany z NASZYCH pieniędzy w przeciwieństwie do nauczycieli
Dodano: 6  Lipca  2017  20:03:15
~Rock
Nie jestem nauczycielem ale znam środowisko pedagogiczne dobrze. Wszyscy ci którzy są nastawieni negatywnie na nauczycieli bo mają wakacje święta wolne itp. to się zastanówcie. Np. taki polityk czyli osobie której się wszystko należy jak się,, czepi''korytka to przez dziesiątki lat czerpie korzysci z państwowych pieniędzy czyli z naszych? Każdy ma jakieś marzenia zawodowe i w tym kierunku się kształci więc jeśli ktoś jest inżynierem z wykształcenia i zawodu to co ma być np. sprzedawcą sera? Fakt faktem narobiło się nauczycieli pedagogów na potęgę tak jak inżynierów i pitykow. Ale zrozumcie wy którzy też może mieliście marzenia że jeśli ktoś kończy pedagogiczne Studia np. z matematyki to chce być nauczycielem a nie pracownikiem marketu. W
Dodano: 6  Lipca  2017  19:47:46
nauczyciele niepotrzebni, dziecku wystarczy kupic dobry smartfon - tam pelnia wiedzy, a jakie dwa kciuki wycwiczone
Dodano: 6  Lipca  2017  19:14:21
~J 23
Nauczyciele to grupa zawodowa, w której liczą się tylko znajomości, a nie poziom wiedzy i jakość pracy. Dobrym nauczycielom jest naprawdę ciężko. Powinni zwolnić wszystkich!! A Dyrektorami powinni być ludzie z jajami, których celem jest jakość kształcenia, a nie podlizywanie się władzom. Oby tylko władza sama zrozumiała, że w długim okresie tak będzie lepiej także dla nich.
Dodano: 6  Lipca  2017  08:15:17
~aaa
przez ostatnich 25 lat wolności współczynnik urodzeń spadł z ponad 2.3 (1985 rok) do 1.3 (2005), na koniec rządów oszołomów było niewiele ponad 1.2 (2014). Do tego masowa emigracja od 2004 roku ... PYTANIE: KOGO ONI CHCĄ UCZYĆ?? BO DZIECI NIE MA!!! W ALUMINIUM ARBAITSLAGER PRACY NIE BRAKUJE, ZAWSZE MOGĄ SIĘ PRZEKWALIFIKOWAĆ I SPRÓBOWAĆ JAK WYGLĄDA 40H PRACY TYGODNIOWO... ILE TAM JEST TERAZ DLA NAUCZYCIELI?? 16 GODZIN TYGODNIOWO TO PEŁNY ETAT??
Dodano: 6  Lipca  2017  08:10:41
~zuzia
a co nauczyciel to jakis zawod chroniony 10 osob i wielkie hallo
Dodano: 5  Lipca  2017  18:38:02
~ zmiana
Bardzo dobrze, że będą zwolnienia nauczycieli i to powinny być nawet grupowe. A gdzie byliście w 2015 roku podczas głosowania i wyboru niszczycieli? Dzisiaj głupota wasza musi zostać "nagrodzona", wiedzą jak to zrobić. Gdybyście postawiły na inne konie dzisiaj, jutro i pojutrze moglibyście spać spokojnie. Idą szeroką ławą dobre czasy dla nauczycieli już w przyszłym roku będzie dla was zielona trawka! Teraz kibicuję dobrej zmianie.
Dodano: 5  Lipca  2017  16:42:59
~rst rni
do żłobków i przedszkoli dacie nauczycieli angielskiego czy matematyki ?

A MIŁOŚĆ W OCZACH MAJĄ CI NAUCZYCIELE ŻEBY SIĘ TAKIMI MAŁYMI SZKRABAMI ZAJMOWAĆ ??
Dodano: 5  Lipca  2017  16:25:40
~jasio
zwolnic wszystkich to nie będę musial chodzic do szkoly
Dodano: 5  Lipca  2017  15:52:41
~dobra zmiana
Ludzie trzeba było się uczyć by być nauczycielem, jak miałam okazję pouczyć przez rok i sama zrezygnowałam, bo praca nauczyciela to nie 4h, tylko ciągłe przygotowywanie się od lekcji, spr itp. przynoszenie roboty do domu i do tego rodzice, którzy ciągle mają pretensje o wszystko, nie oszukujmy się bez szału finansowego.Ludzie pracuję teraz 8 godzin dziennie, zamykam drzwi od biura i mam święty spokój, a jak wiadomo ten jest bezcenny!
a pani Zalewska,jak cała reszta łże, w tym roku będzie jeszcze ok, ale od września 2018 na pewno wielu nauczycieli poleci.
Dodano: 5  Lipca  2017  15:15:02
~Nejno
@wiechu a Ty masz 6 lat, ze wierzysz politykom? W takim razie jesteś głupszy od ameby... żeby bardziej nie obrazić.
Dodano: 5  Lipca  2017  15:14:26
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe