Bootstrap: wygodny framework dla www

Opublikowano: 1  Lipca  2017

Bootstrap CMS, jeden z najbardziej popularnych obecnie frameworków, został stworzony przez programistów Twitter. Jest to zestaw klas CSS, korzystając z których można stworzyć elastyczny interfejs użytkownika. A w dodatku, ten framework zabezpiecza poprawne wyświetlanie witryny na wielu urządzeniach i przeglądarkach.

Jedną z podstawowych zalet aby wykorzystać platformę programistyczną podczas projektowania strony jest znacznie uproszczony i szybki proces planowania witryny, ze względu na posiadanie stabilnej podstawy. Cały proces ogranicza się do pracy z elementami blokowymi oraz siatką, opisaną w platformie. Korzystając z Bootstrap otrzymujemy 12 kolumn, oraz możemy zagnieżdżać kolumny w już istniejące, co zapewnia tworzenie różnych skomplikowanych aplikacji, stron społecznościowych, e-sklepów i innych witryn, w których ma znaczenie hierarchia elementów na stronie.

Siatka kolumn i wygodny system nawigacji — to tylko mała część frameworku Bootstrap. System oferuje swoim użytkownikom ogromną ilość modułów z różnymi funkcjami. Są to, na przykład, font icons,menu rozwijane, nawigacja, oparta o breadcrumbs,etykiety różnego rodzaju, akordeony, systemy paginacji, paski postępu itd. Z pomocą takiego obszernego zestawu komponentów można szybko i lekko stworzyć stronę o dowolnej funkcjonalności. W dodatku, Bootstrap — to nie tylko framework, łączący w sobie wszystkie dobre praktyki w web design. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które można rozwijać i rozbudowywać według nowych trendów webowych.

Oczywiście, że wykorzystanie w swojej pracy Bootstrap template ma swoje wady (np. duża ilość kodu lub schematyczność w tworzeniu). Ale nie warto zapominać, że to rozwiązanie zapewnia szybkie i wygodne tworzenie stron, które szybko dostosowują się do wymagań ekranów różnych urządzeń. Więc, jeśli Twoim celem jest stworzenie strony, oferującej dobrą dostępność zawartości na wszystkich platformach, Bootstrap - to doskonale rozwiązanie dla Ciebie.

Także mogą Cię zainteresować szablony WordPress. Staną się dobrym rozwiązaniem dla strony, jeśli chciałbyś pracować z ogromną ilością różnych treści.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe