Samolotowe Mistrzostwa Polski w Turbi

Opublikowano: 3  Lipca  2017

Samolotowe Mistrzostwa Polski w Stalowej Woli odbędą się w dniach 4-9 lipca na terenie lotniska w Turbi. W zawodach będzie startować 30 zawodników z całej Polski, z tego dwie osoby z Aeroklubu Stalowa Wola. Mistrzostwa poprzedzone będę treningiem polskiej Kadry Narodowej w dniach 3-4.07.2017 r. Od 4 do 9 lipca rozgrywane będą Mistrzostwa. Zarówno trening jak i zawody odbędą się na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego – w Turbi. W zawodach weźmie udział cała polska czołówka w sporcie samolotowym będąca równocześnie czołówką światową w tym sporcie.

W planie zawodów rozgrywanych wg regulaminu precyzyjnego:

– naziemna próba obliczeniowa,

– trasy nawigacyjne wraz z próbę obserwacji specjalnej,

– lądowania precyzyjne: normalne, znad bramki, bez gazu oraz bez gazu i bez możliwości użycia klap.

Zawody zakończą się uroczystą dekoracją zwycięzców 8 lipca koło godziny 18 na lotnisku w Turbi. W sobotę tj. 8.07.2017r. odbędzie się bardzo spektakularna konkurencja w celność lądowania. Start od godziny 10.00.

Dodatkowo już w tę sobotę odbędą się Zawody Modeli Swobodnie Latających Pucharu Polski, a w niedzielę Gminne Zawody Strażackie na które serdecznie zapraszamy.

Podczas weekendowych imprez będzie możliwe zakupienie lotów zapoznawczych szybowcami w cenie promocyjnej – 50%

Termin mistrzostw: 4-9 lipca 2017 r.

Ilość uczestników: 30 zawodników z całej Polski z tego dwie osoby z Aeroklubu Stalowa Wola

Ilość samolotów: 15 szt.

Miejsce odbywania się mistrzostw- Teren lotniska w Turbi

Patronat honorowy objął Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oaz Wójt Gminy Zaleszany [/p] 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jejku
Aż dwa orły nieloty muszą muszą byc razem? Jeden by nie starczył?
Dodano: 4  Lipca  2017  09:58:46
~jajcarze
Obydwaj objęli patronat nad mistrzostwami, o szczęście nie pojęte sami odwiedzą lotnisko i naocznie przekonają się się, że z szumnie zapowiadanych deklaracji tylko trawa rośnie a poza tym nic się nie zmieniło. Pan Nadbereżny zamiast zadbać o ludzi tworzących dzień powszedni Aeroklubu to sam wpierw nadstawił pierś do odznaczenia zapominając chociażby o jedynym z żyjących założycieli stowarzyszenia panu Tadeuszu R. Panie Nadbereżny gdyby nie determinacja tego między innymi człowieka nie byłoby w tym roku mistrzostw Polski,ani nigdy przedtem, czy pan to rozumie? Dlaczego pan się nie zainteresował jubileuszem 60-lecia istnienia Aeroklubu Stalowowolskiego, dlaczego zasłużeni ludzie nie zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi tylko pan się po 2 latach "zasłużył"? Wstyd!!!
! Jak się człowieku pokażesz na lotnisku, czy nie będzie wstydno i durno? O rozbudowę lotniska już pan zadbał razem z p. Gardym? Wystarczyła jedna wizyta wespół z marszałkiem Ortylem i to wszystko by lotnisku zapewnić właściwą opiekę, troskę i rozwój?
Dodano: 3  Lipca  2017  20:03:38
~Morduch
Polatamy zobaczymy
Dodano: 3  Lipca  2017  14:15:17
~Morduch
Polatamy zobaczymy
Dodano: 3  Lipca  2017  14:15:10
~Morduch
Polatamy zobaczymy
Dodano: 3  Lipca  2017  14:15:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe