Para VEGI MOSiR w finale mistrzostw!

Opublikowano: 3  Lipca  2017

W Katowicach 27 i 28 czerwca odbył się jeden z czterech półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej.

Wystąpiło 16 par z województw śląskiego,małopolskiego,opolskiego i podkarpackiego w tym m.in. para Ciesielska-Cholewiak która miesiąc temu wywalczyła drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Szkół na turnieju w Polinezji Francuskiej.

W gronie półfinalistek Podkarpacie reprezentowały trzy pary : mistrzynie województwa Małgorzata Konieczny-Aleksandra Świątkowska ( Mielec ) trzecia para województwa Aleksandra Bazan-Natalia Szajowska (VEGA MOSiR Stalowa Wola) i czwarta para Weronika Pokój-Agata Zawierucha (VEGA MOSiR Stalowa Wola).Druga para województwa Agnieszka Konieczny-Ala Konieczny nie wystąpiła z przyczyn osobistych i ich miejsce w turnieju zajęła dodatkowa para ze Śląska .

Cztery pierwsze pary półfinału uzyskiwały awans do finału MPJ który odbędzie się 25 i 26 lipca w Częstochowie

. Wśród par które awansowały znalazła się para VEGI MOSiR Bazan-Szajowska. Nasza para która nie mogła się przygotować prawidłowo do Mistrzostw Podkarpacia ze względu na maturę Natalii pokazała że ich forma zwyżkuje i z 9 parą juniorek Polski z 2016 będzie trzeba się liczyć i w tym sezonie. Chociaż zajęły czwarte miejsce to awans po raz drugi z rzędu do finału Mistrzostw Polski w którym spotka się 16 najlepszych par w Polsce jest dużym sukcesem całego klubu który przecież nie specjalizuje się w siatkówce plażowej ale niezłe wyszkolenie pozwala dziewczynom na nawiązanie walki z parami specjalizującymi się w tej odmianie siatkówki.

O pechu może mówić para mielecka trenująca na co dzień w SMS Spała która zajęła piąte miejsce i nie awansowała do finału. Druga para VEGI MOSiR Pokój-Zawierucha pomimo ambitnej walki przegrała swoje mecze i zajęła 13 miejsce. Pozostałe miejsca dające awans zajęły pary ze Śląska a turniej wygrały vice-mistrzynie Świata.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~VIVO
~Xdddd - nie tylko siatkarki. Wszystkie sporty w Stalowej Woli prezentują o kilka klas wyższy poziom niż piłka nożna. Dodatkowo, we wszystkich sportach w Stalowej Woli reprezentują nas NASI MIESZKAŃCY !!! a w piłce ilu jest mieszkańców naszego regionu hehe. I nie zgodzę się z Tobą, że "wszyscy zachwycają się naszą piłką" Zachwycają się nią przede wszystkim działacze Stali i ludzie związani i żyjący z klubu ... bo z tego żyją. Nawet kibice nie zachwycają się taką drużyną i mają do niej wiele uwag. Chodzą na mecze bo są kibicami ale z ludźmi na boisku nie identyfikują się.
Dodano: 11  Lipca  2017  13:21:47
~Xdddd
I ja dalej nie rozumiem dlaczego wszyscy az tak zachwycaja sie pilka nozna w Stalowej,ktora ledwo utrzymuje sie w lidze a nasze siatkarki PORAZ KOLEJNY udowadniają ze potrafia grac i reprezentuja klub i miasto na arenie ogólnopolskiej a do tego osiagaja sukcesy w porównaniu do naszych "piłkarzy" ;)
Dodano: 3  Lipca  2017  22:06:27
dziewczyny gratulacje
Dodano: 3  Lipca  2017  21:07:17
~Lucky
Ale fajne młode suczki jezyk
Dodano: 3  Lipca  2017  15:32:31
~Vegeta
Gratulacje i dajcie z siebie wszystko na finałach w CZĘSTOCHOWIE !!!
Dodano: 3  Lipca  2017  14:52:49
~Toma
Gratulacje!!!
Dodano: 3  Lipca  2017  14:08:30
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe