Zaloguj się !

Policyjna debata za nami

Opublikowano: 1  Lipca  2017

Stalowowolscy policjanci, samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Zaklików wzięli wczoraj udział w ewaluacyjnej debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Mieszkańcy gminy wspólnie z funkcjonariuszami zastanawiali się nad sposobami walki z zagrożeniami dotykającymi mieszkańców małych społeczności.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski. Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie zorganizowanej debaty, przedstawił jej tematykę oraz przedstawił mieszkańcom, jakie wnioski udało się zrealizować z debaty, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. W debacie udział wziął Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik.

Celem spotkania była wymiana informacji dotyczącej problemów i zagrożeń, z jakimi spotykają się mieszkańcy gminy Zaklików. Na debacie poruszono kwestię związaną z wykorzystywaniem przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami, między innymi poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można nanieść zagrożenie na mapę oraz w jaki sposób policja weryfikuje zamieszczone na mapie zagrożenia. Omówiony został program "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacja "Moja komenda".

Na spotkaniu były poruszanie przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, jak również podejmowane przez policjantów inicjatywy profilaktyczne w ramach programów i akcji prewencyjnych. Podczas debaty była także mowa o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jest to kampania organizowana pod patronatem Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski dotyczące między innymi pracy dzielnicowych i dzielili się spostrzeżeniami.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jasio
w samo południe
Dodano: 1  Lipca  2017  13:01:17
~jasio
ale to dzielnicowy powinien te poprzewracane wazonki własnoręcznie postawić na nogi
Dodano: 1  Lipca  2017  13:00:47
~jasio
gadaia ci u nas nigdy nie brakowało
Dodano: 1  Lipca  2017  12:58:46
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe