Biznes - nauka - Stalowa Wola

Opublikowano: 30  Czerwca  2017

W piątek 30 czerwca na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli odbyła się konferencja "Biznes- nauka - Stalowa Wola". W konferencji uczestniczyło wielu przedstawicieli lokalnego biznesu, nauki, jak również studenci.

Biznes - nauka - Stalowa Wola

Podczas konferencji poruszono wiele różnych ciekawych tematów m.in.: co hamuje rozwój nowych technologii, jakimi nowymi technologiami jest zainteresowany przemysł, jakie są bariery w kształceniu młodzieży? Jednym z celów piątkowej konferencji było zintegrowanie przedsiębiorców wokół wydziałów Politechniki Rzeszowskiej.

- W rejonie Stalowej Woli jest kilkadziesiąt firm większych, średnich, mniejszych. Te żeby miały szansę rozwoju muszą obracać się na rynku takim, jaki jest. Do ich rozwoju potrzebne są pieniądze, jak również dobrze wykształcona kadra. Pracownicy muszą być przygotowani pod przemysł danego regionu w sposób dedykowany. W związku z tym my o tym wiedząc, staramy się tak dobrać kierunki studiów, specjalności by wspomóc przedsiębiorstwa w przygotowaniu kadr inżynierskich- mówi Aleksander Mazurkow, dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego.

- Dzisiaj trzeba wychodzić do nauki, do ludzi na wczesnym etapie, kiedy ta kadra się tworzy, kiedy się rozwija. Trzeba ich inspirować żeby studenci, czy kadra naukowa rozumieli potrzeby przemysłu- mówi Marcin Ligenza, członek zarządu Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę

Ważnym punktem konferencji było podpisanie umowy partnerskiej między Politechniką Rzeszowską a firmą Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. W imieniu uczelni dokument podpisał rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Drugą stronę reprezentował prezes zarządu Paweł Luksic.

Wzajemna współpraca w ramach nowo zawartej umowy dotyczy m.in.: udziału w projektach badawczo- rozwojowych, organizowania szkoleń, praktyk i staży studenckich, kształcenia wysoko wykwalifikowanych pracowników, współdziałania we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych oraz naukowo- badawczych.

Trwa rekrutacja

Niebawem maturzyści odbiorą wyniki tegorocznych matur. Tymczasem rekrutacja na stalowowolskich uczelniach już trwa. Każdy student kierunków technicznych, zarówno Politechniki Rzeszowskiej, jak i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli otrzyma co miesiąc 300 zł stypendium motywacyjnego, ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli. Żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia!

Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci kierunków technicznych, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Oprócz tego każda uczelnia ma własne stypendia i naukowe, i socjalne.

KUL zaprasza na studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) i II stopnia oraz jednolite magisterskie. W ofercie uczelni jest (Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie: Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Środowiska, Pedagogika, Praca socjalna, Prawo oraz Socjologia, Ekonomia.

Politechnika Rzeszowska oferuje studia inżynierskie I stopnia stacjonarne i niestacjonarne (Wydział Mechaniczno- Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli): Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej studiów wyższych w Stalowej Woli można znaleźć tutaj: http://studiujwstalowej.pl/ 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~VIVO
Na szczęście była Pan Prezydent. Mam nadzieje, że wyniósł coś na temat ekonomii ... Może by się na jakieś studia ekonomiczne zapisał. Była by wtedy szansa, że zaczął by pojmować przyszłe skutki swoich obecnych działań. Jednak zadanie przed potencjalnymi wykładowcami było by mega trudne ;).
Dodano: 3  Lipca  2017  13:00:37
~aaa
@stalówka: piszesz o wielorybie, jakbyś co najmniej z grinpisu był...
Dodano: 3  Lipca  2017  09:54:08
~STALÓWKA
Prawdziwy biznes i naukę sprowadził do miasta Szlęzak i jemu należy się szacunek. Za obecnego płezydęta biznes mają tylko banki które mu udzielają kolejnych kredytów na głupoty a z nauki to tylko pisowska ściema i obiecanki zostały.
Dodano: 3  Lipca  2017  09:24:00
~aaa
sama śmietanka stalowowolska, żyjąca z podatków...
Dodano: 3  Lipca  2017  08:46:43
~pl2
A co tam robił Cezary "syndyk" Kubicki??
Dodano: 2  Lipca  2017  20:28:02
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe