Nisko i St. Wola w Sieci szpitali

Opublikowano: 30  Czerwca  2017

Od października 2017 r. nastąpią zmiany w systemie rozliczeń szpitali, który będzie działał bazując częściowo na ryczałcie, a częściowo na odrębnym finansowaniu. Do sieci włączono szpital nasz i w Nisku.

Wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, podczas konferencji prasowej, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i dyrektor NFZ Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie Robert Bugaj ogłosili listę szpitali wchodzących do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali.[/p] Sieć szpitali ma na celu stworzenie takiej liczby ośrodków, odpowiednio rozmieszczonych i realizujących potrzebne usługi, która zapewni ich racjonalną dostępność dla ogółu mieszkańców. Reforma ma za zadanie stworzenie zrównoważonego systemu opieki zdrowotnej, w którym to potrzeby zdrowotne Polaków będą czynnikiem wpływającym na tworzenie nowych miejsc leczenia. System ten ma spowodować lepsze dostosowanie systemu opieki zdrowotnej do potrzeb pacjentów.[/p]

Szpitale zakwalifikowane do sieci mają zapewniać pełną opiekę zdrowotną w całym cyklu leczenia. Pacjent skierowany do szpitala powinien uzyskać, poza świadczeniami szpitalnymi, ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne oraz świadczenia rehabilitacyjne, stosownie do jego potrzeb zdrowotnych. Dostęp do świadczeń powinien być podyktowany cyklem leczenia, a nie – jak dotychczas – aspektami rozliczeniowymi.

W okresie konsultacji społecznych i przygotowania do wdrożenia zmiany ustawowej w zakresie utworzenia sieci szpitali, zrealizowano na Podkarpaciu wiele spotkań i paneli dyskusyjnych, które miały na celu przybliżenie jej założeń oraz rozwianie pojawiających się wątpliwości.

Do sieci szpitali wprowadzono stalowowolski szpital, a także szpital w Nisku.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Kazio
Gola da radę. To jedyny szpital w Polsce, który ma prosektorium w toalecie. Na sali gimnastycznej nie ma klimy ani nie otwierają się okna więc chudnie się dwa razy szybciej.
Dodano: 3  Lipca  2017  14:33:00
~zak
Szpital w Stalowej powinni wysadzić w powietrze, a nie przyjmować do sieci szpitali. To siedlisko niekompetencji diagnostycznej(ostatnio się o tym osobiście przekonałem), gburowatości lekarzy ( na szczęście nie wszystkich) i wszystkiego co najgorsze w polskiej służbie zdrowia.
Dodano: 30  Czerwca  2017  11:49:47
~Juziu
No to Gola lezy !
Jak nie bedzie na NFZ to kazdy bedzie spierniczal z przychodni,sanatorium i zabiegów. Szkoda bo mialem blisko i tyle ludzi tam pracuje za gowniana kase ale jest.
Dodano: 30  Czerwca  2017  11:37:41
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe