Wyścig kolarski Solidarności

Opublikowano: 29  Czerwca  2017

To drugi dzień zmagań i II etap wyścigu (od Radomia do Stalowej Woli), podczas którego kolarze pokonali dystans 211,1 km. Dziś ścigali się też najmłodsi…

Na metę w Stalowej Woli, zlokalizowaną przy al. Jana Pawła II, pierwsi zawodnicy dotarli ze znacznym opóźnieniem. Trudno się dziwić, gdyż w czwartek najwięcej do powiedzenia miała pogoda, a ta nie rozpieszczała uczestników wyścigu. Najpierw ulewne deszcze, później lejący się żar z nieba utrudniał jazdę.

Do hutniczego grodu peleton wjechał ulicą Komisji Edukacji Narodowej, po pokonaniu trasy od Radomia przez Ożarów, Sandomierz, Tarnobrzeg, Stale i Jamnicę. Ze względu na przebieg trasy wyścigu, powstały utrudnienia w ruchu na ul. KEN aż do Al. Jana Pawła II, gdzie mieściła się meta. Już od godziny 15.30 nieprzejezdne było skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. Ks. Popiełuszki do „ronda”. Zamknięta też była cała ulica od skrzyżowania przy Bazylice Konkatedralnej do skrzyżowania z ul. Okulickiego na „górce rozwadowskiej”. Kolarzy witali tłumnie mieszkańcy Stalowej Woli zagrzewając ich do walki tuż przed metą. Cały peleton rozciągnięty był tak bardzo, że gdy zwycięzca odcinka przekraczał linie mety, ostatni kolarz był aż 20 km za nim.

Dzisiejszy etap wygrał Czech Alois Kankovsky (II miejsce- Jacob Willen Ariesen, III miejsce- Mateusz Komar, Voster Uniwheels Team).

Oprócz wyścigu zawodowców, 29 czerwca odbył się również tour dla najmłodszych - 9. Mini Wyścig „Solidarności”. Trasę biegnącą Al. Jana Pawła II mogły pokonywać dzieci w wieku przedszkolnym, jak i te ze szkół podstawowych z całego województwa. Dzieci rywalizowały w następujących kategoriach wiekowych: Chochliki (kategoria A, dzieci do 5 lat)- dystans ok. 200 m., Krasnale (kategoria B, dzieci w wieku 6– 8 lat- dystans ok. 800 m, Skrzaty (kategoria C, dzieci w wieku 9 –10 lat)- dystans ok. 1200 m, Elfy (kategoria D, dzieci w wieku 11 –12 lat)- dystans ok. 1600 m.


 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~maruś
Chciałbym dodać że przepiękne zdjęcia z tego wyścigu i piękna promocja naszego miasta.
Dodano: 4  Lipca  2017  13:21:43
~mareczek
do wizy do USA,lemingu nie masz pojęcia o czym wypociłeś, kiedy to turysta jadący np. do USA jak piszesz jest imigrantem jeśli już to emigrantem. Imigrant to osoba przyjeżdżająca do naszego kraju, po za tym co prezydent ma do wiz do USA jak to kompetencja KONGRESU. Nie kompromituj się poniżej zera bo stałeś się pośmiewiskiem całej STALOWEJ WOLI. Do jak dzieci, po pierwsze pisz wypociny na temat bo rozmawiamy o kolarstwie a ty śmierdzisz TVN24 bo tylko tam takie bzdury opowiadają. Po drugie dlaczego przez 8 lat nierządów peło żaden prezydent USA nie przyjechał do POLSKI a w ciągu 2 lat [nie całych] już 2 prezydentów przyjechało [TRUMP i OBAMA]. O tym pomyśl matołku dlaczego za PEŁO nikt POLAKÓW i POLSKI nie szanował a wręcz byliśmy gardzeni.
Dodano: 4  Lipca  2017  09:55:52
~jak dzieci...
W obozie PiS trwa przepychanka, kto miał większe zasługi w doprowadzeniu do wizyty prezydenta Trumpa: szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, minister Witold Waszczykowski czy wicemarszałek Senatu Adam Bielan. W efekcie kontakty z Waszyngtonem utrzymywane w tajemnicy przed szefem dyplomacji.
Dodano: 4  Lipca  2017  00:14:50
~Xmanka
PiS jak widać, może przeprowadzić wszystko. Ja pragnę przypomnieć tylko, że Polacy w zdecydowanej większości popierali ustrój obowiązujący w PRL. Komuna u swego zarania nie musiała fałszować "3 x tak". I tak by je wygrała. Gdy Gomułka w 1956 przemawiał w Warszawie, słuchał i wiwatował milionowy tłum ludzi. Gomółka nie obiecywał końca komuny. Gdy Gierek mówił "pomożecie?", tłum mu odpowiedział "pomożemy. Gierek też nie obiecywał końca komuny. Gdy był Radom 76', nie chodziło o rozwalenie komuny a o półki sklepowe. Gdy wybuchła "Solidarność", też nie chodziło o rozwalenie komuny. "Socjalizm tak, wypaczenia nie". Dlaczego? Polacy to w zdecydowanej większości potomkowie chłopów pańszczyźnianych z mentalnością swych przodków. Ludzie pamiętający okres II RP, okres biedy i upodlenia, podobny do tego z okresu pańszczyzny. Temu społeczeństwu bliżej do podstawy, czyli przeżycia za wszelką cenę niż do ideałów wolności czy demokracji. I na tym bazuje PiS.
Dodano: 4  Lipca  2017  00:06:01
~wizy do USA
Pytanie:- Czy z przyjazdem Trumpa do Polski należy spodziewać się zniesienia wiz?
Odpowiedź:- "My Naród (amerykański) nie chcemy u siebie polskich imigrantów. "Tak ciężko to zrozumieć Polakom, którzy też nie chcą imigrantów?
Dodano: 3  Lipca  2017  23:10:04
~@Feliks
Coś ty, prezes sypnie kasą z dotacji na partie swoim kmiotom i rzucą się do kompów pisać swoje wypociny na miarę prymitywnych łbów pozbawionych rozumu i kultury. Zobaczysz!
Dodano: 2  Lipca  2017  23:05:44
~podwyżkapaliw
PiS planuje bez konsultacji podnieść podatek paliwowy! Przypominam rządzącym że kiedys był tzw podatek drogowy ale niewielu ludzi go płaciło więc podatek ten i słusznie wliczono w cenę paliwa . Z tego wynika ze obecni rzadzący albo myslą że mamy amnezję i nie pamiętamy o tej operacji albo nie mają juz żadnych skrupułów i bezwzględnie nakładają nowe podatki by odebrać od nas to co rzekomo dali. I jeszcze jedno , kto zagwarantuje te pieniadzę pójdą na drogi i co sie dzieje z tymi pieniędzmi które miały być przeznaczone na drogi i już raz były w cene paliwa wliczone ?
Dodano: 2  Lipca  2017  22:38:15
~Feliks
Pewnie do poniedziałku nic nam biedak nie odpisze, ręce zwiędłe a na dłoniach odciski od gromkich braw dla płezesa, naczelnika kochanego. Z ust nie schodzi jeszcze ja - ro - sław !!!
Dodano: 2  Lipca  2017  10:08:46
~taś, taś, taś
Lucek za ten incydent kolarski nie przeprosi bo jest na zlocie kaczych nielotów PiSlamskich do Przysuchej czy Przymokrej...
Dodano: 1  Lipca  2017  23:25:15
~@WHO
Nie bredź nie mając pojęcia o tym, że drogi były już po godz. 15-tej blokowane! Nawet przy wjazdach i wyjazdach z osiedlowych stali policjanci!
Dodano: 1  Lipca  2017  23:24:16
~LIPA
Lokalni sobie jeszcze jakoś radzili, ale przejezdni na CB radio to nie wiedzieli co sie dzieje i gdzie mają jechać. Na Sandomierz i Tarnobrzeg nie było przejazdu. Nawigacja ich kierowała na Poniatowskiego a tam niespodzianka, inni chcieli przez Ofiar Katynia i mówią na CB że remont i są koło HSW, a tam znaki na Bojanów prowadzą. Kiedy wyjechali koło salonu VW to policja blokowała. Kołomyja okropna. Ja musiałem całą ul. Wyszyńskiego na wstecznym jechać bo Czarnieckiego stała
Dodano: 1  Lipca  2017  23:05:15
~WHO
~edek "ten wyścig przejeżdżał przez nasze miasto po godzinie 18 więc wszyscy z pracy już dawno byli w domu" --- nie wszyscy, dużo ludzi kończy pracę o 18, powiedział bym ci coś ale nie chcę obrażać tych którzy tacy są od urodzenia...

~filip "kolejna twoja kompromitacja bo ty ekonomistą nie jesteś a lubisz liczyć nie swoje pieniądze. Nasze miasto na tym wyścigu zarobiło grube pieniądze , weź idioto tylko właścicieli resteuracji czy hoteli w naszym mieście ale skąd taki ekonomista może coś o zarabianiu wiedzieć." --- widać że ty jesteś biegły nie w liczeniu tylko propagandzie sukcesu, jak do tego doszedłaeś?
Dodano: 1  Lipca  2017  10:13:47
~wniosek 1
,ten przejazd pedałujących przez Stalową Wolę był z okazji,że:Stalowa Wola jest MIASTEM ROWERÓW!

...jednakże nie wypalił(korki,pomylenie trasy przez cyklistów,zła organizacja)-dlatego NIE PRZENOŚCIE WYŚCIGU do STALOWEJ WOLI!
Dodano: 1  Lipca  2017  10:11:41
~jazda
Alw bulwers przez stalowowolskie ludki. W końcu jesteście Jagodową stolicą polski. Jak by z jagodami jechali, to ustawili byście się w kolejce.
Dodano: 30  Czerwca  2017  19:19:57
~Malao
Organizacyjna kompromitacja lokalnego pisiactwa. Czego sie nie chwycą to sp..
Dodano: 30  Czerwca  2017  16:10:39
~edek
do tola , o czym ty bredzisz ja widziałem kierowców koło cmentarza którzy pozostawili samochody na ul. Bojanowskiej i z największą przyjemnością oglądali ten wyścig i nikomu się nigdzie nie śpieszyło. Taki wyścig zobaczyć to dla niektórych ludzi okazja raz na całe życie, po za tym ten wyścig przejeżdżał przez nasze miasto po godzinie 18 więc wszyscy z pracy już dawno byli w domu.
Dodano: 30  Czerwca  2017  14:53:37
~Marcin
Do STALÓWKA: Stałem wczoraj przed wjazdem na wiadukt i potwierdzam, że druga grupa kolarzy się zamotała. Na skrzyżowaniu KEN i Niezłomnych, kolarze mieli wpaść na wiadukt pod prąd. Od strony Sezamu do samego skrzyżowania, wjeżdżali po właściwej stronie, zgodnie z kierunkiem jazdy. Niestety w wyniku kiepskiego oznakowania trasy, kilku kolarzy nie wjechało na właściwy pas na wiadukt, a zdecydowana większość skręciła z dużą prędkością w lewo w ul. Niezłomnych, w kierunku pawilonu Centrum. Potem ostre hamowaniem nawijka i kręcenie głowami. Na szczęście dopadło to drugą grupę. Na szczęście pierwsza grupa - prowadząca - pojechała właściwie.
Dodano: 30  Czerwca  2017  14:44:41
~tola
Ci co stali te 2 - 3 godziny czekając na przejazd przez miasto winni skierować przeciwko miastu pozew do sądu i żądać zadośćuczynienia za stracony czas. Będzie tego sporo do zapłaty z budżetu miasta, a prezydenta natychmiast do odwołania za niespotykany bałagan, którego się świadomie dopuścił! A ja myślała, że skoro tyle policjantów na sygnałach gna to za nimi będą rządowe limuzyny jechały na czele z ministrem od konfetii Zielińskim.
Dodano: 30  Czerwca  2017  14:39:25
~STALÓWKA
Zacznijmy od początku byłem na tym wyścigu cały peleton na mecie zjawił, się w 3 grupach ten ''kabi'' to największy idiota na tym portalu jego wypociny na poziomie małego dziecka to klęska lemingów w naszym mieście.Jak można takie pierdu, pierdu wypisywać przed pierwszą grupą kolarzy jechał przecież pilot za którym jechali wszyscy kolarze. Znowu inny idiota wypocił że nie którzy kolarze pojechali na ulicę NIEZŁOMNYCH to następne idiotyzmy bo ulica NIEZŁOMNYCH we wszystkich kierunkach była zablokowana przez policję i wojsko [organizatorów. Te zdjęcia pod tym artykułem są cudowne i moim marzeniem jest aby takie wyścigi w naszym mieście odbywały się przynajmniej 4 razy do roku z metą w naszym mieście. Organizacja tego wyścigu w STALOWEJ WOLI to nawet największe wyścigi na całym świecie mogły by się od nas uczyć jak się organizuje tak piękne wyścigi. Następna sprawa ile radości mieli dzieci z tego wyścigu i ich rodzice , widziałem jak kolarzom robili ludzie zdjęcia podczas ścigania się tych zawodowców.Piękna promocja naszego miasta na cały świat bo informacje o tym wyścigu na cały świat szła poprzez TELEWIZJĘ NARODOWĄ .Tak że kibice kolarstwa z naszego miasta proszą o więcej takich wyścigów a może w przyszłym roku zrobić w naszym mieście metę TUR DE POLOGNE.
Dodano: 30  Czerwca  2017  14:32:47
~janusz
Czy ktoś może wyłączyć tą reklamę naprzeciw Centrum 4?
Świeci to gówno całą noc, błyska i po co to komu?
Mini max już nie istnieje, to i jest też lipa wielka.
Ta reklama powinna być o 22 giej wyłączana, jeśli już komuś to sprawia radość z czytania tych bzdur. Może wystarczy że teraz facet w okularach świeci do 24 tej.
Dodano: 30  Czerwca  2017  14:25:26
~Mieszkaniec
Jak możesz a zamykać główną ulice w środku tygodnia... przez wasze zabawy ludzie spóźniają się do pracy... porażka
Dodano: 30  Czerwca  2017  14:11:55
organizacja żadna, wiatr przewracał barierki z bilbordami dobrze że dzieci nie jechały ani kolarze bo byłaby katastrofa ... ale największe jaja organizacyjne jakie widziałem, to że kolarze czekali na skrzyżowaniu KEN z Jana Pawła II bo pierwsza grupa robiła okrążenia,... czy ktoś normalny to organizował czy bezrozumni .. brak oznaczeń drogi dla kolarzy można powiedzieć że jechali w ciemno a jeżeli to prawda że czołówka została źle skierowana to skandal ... parafrazując Piłsudskiego "wam kury szczać prowadzać a nie organizować wyścigi
Dodano: 30  Czerwca  2017  13:59:18
~aaa
kto uczestniczył w tym spendzie?? ano same nieroby i beneficjenci 500+... no zapomniałbym o urzędowych biurwach...
Dodano: 30  Czerwca  2017  13:27:41
~antystal
A gdzie żelki z piłką. Też tam były te patałachy stadionowe marni kopacze.
Dodano: 30  Czerwca  2017  13:16:43
~ale obciach
Najbardziej żenujące (patrz zdjęcia) jak setki samochodów korkują ulice a mamusie i tatuśki ze swoimi maluszkami na rowerkach biegały po Alejach JPII.
Dodano: 30  Czerwca  2017  12:10:33
~WHO
Organizacja i zabezpieczenie ze strony policji .... przepraszam ale trudno to nawet nazwać. Robicie święto dyszla w dniu roboczym w środku miasta gdzie trwają 2 kluczowe przebudowy ale mało tego. Nie wiem czy policjantów dogrzało czy zamiast pilnować porządku zajęli się organizacją bałaganu. Radiowóz zamykający rondo Pileckiego w stronę Konkatedry, nosz kurw... jak ja mam do domu dojechać? To samo z drugiej strony, pod Bank PEKAO nie podjedziesz bo stoi taki i kieruje pod muzyczną a skąd mam wiedzieć czy wolności nie jest zamknięta...? w dupie mam takie imprezy z taką organizacją, ten kto na to zezwolił to też bez wyobraźni był i to tłumaczenie o przedłużaniu... starty tylko odbywają się planowo więcej tłumaczył nie będę bo szkoda czasu i nerwów umiech
Dodano: 30  Czerwca  2017  12:06:52
~ap JP100%
Nie ma to jak zamknąć drogi i nie kierować ruchem tylko stać i sie patrzeć jak powstaje korek na godzinne stanie.
Dodano: 30  Czerwca  2017  11:35:22
~dupna zmiano
BANANY PROSTOWAĆ WAM A NIE BRAĆ SIĘ ZA ORGANIZACJĘ TAKICH IMPREZ TOWARZYSZE!
Dodano: 30  Czerwca  2017  11:01:00
~manukun
Ślęzak by nie pozwolił na taki korek. Kto to widział, żeby o 15 zamykać ulice. Z moich wyliczeń, ten cały cyrk kosztował miasto 10 tyś zł i nerwy kierowców. Czy ci ludzie byli zatrudnieni z naszego miasta oraz dostali etat na organizacje w Stalowej Woli przygotowań ??.
Dodano: 30  Czerwca  2017  10:23:00
~BEATA
wszystko było fajne,ładne,emocjonujące tylko wyścig nie stworzy w Stalowej Woli nowych miejsc pracy Panie Prezydencie.
Dodano: 30  Czerwca  2017  09:20:37
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe