Zaloguj się !

Spokojne myśli na temat przyszłości

Opublikowano: 27  Czerwca  2017

Wypadki chodzą po ludziach, uprawach, mieszkaniach i samochodach. Niestety życie się tak układa, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się może zdarzyć. Bywa, że w jednej chwili tracimy dorobek, zdrowie lub perspektywy na przyszłość. I choć ubezpieczenie nie uchroni nas przed nieszczęściami, to jednak pomaga wyjść na prostą. Dobra polisa umożliwi naprawienie szkód bez ponoszenia przez nas dodatkowych kosztów oraz zapewni na przykład lokal zastępczy na czas remontu.

W gąszczu ofert różnych ubezpieczycieli czasami można się pogubić. Z ratunkiem przychodzą porównywarki i kalkulatory, które zestawiają ze sobą różne warianty. Warto przy tym zauważyć, że opcje różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia, wysokością składek, sumą ubezpieczenia i pakietem dodatkowych usług. Znalezienie idealnej oferty może zająć trochę czasu, ale warto go poświęcić, by w razie nieszczęścia otrzymać oczekiwaną pomoc.

Ubezpieczenie szyte na miarę

Szukanie idealnego ubezpieczenia powinniśmy zacząć od refleksji, co chcielibyśmy objąć ochroną i w jakim zakresie. Jeśli najbardziej obawiamy się kradzieży czy zniszczenia mienia, warto przyjrzeć się szczegółowo dedykowany ofertom. Być może bardziej zagrażają nam klęski żywiołowe i należałoby od ich następstw również mieszkania czy dom ubezpieczyć. Dobrze jest wstępnie oszacować wartość majątku – zarówno murów, jak i wyposażenia oraz przygotować się do odpowiedzi na pytania o stosowane przez nas zabezpieczenia. Przystępując do wstępnej wyceny, warto się nie kierować tylko kryterium ceny. Może się okazać, że najtańsza opcja wcale nie jest najbardziej atrakcyjna i w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie otrzymamy wsparcia, które pozwoliłoby nam na naprawienie szkód.

Co warto ubezpieczyć?

Najczęściej w https://www.masterquote.co.uk/home-insurance]https://www.masterquote.co.uk/home-insurance ubezpieczamy mury oraz elementy stałe mieszkania takie jak podłogi, okna, schody czy tez stałe zabudowy. Dokładny wykaz znajdziemy w dokumentach. Tam też będą informacje na temat ryzyka, od jakiego ubezpieczamy nieruchomość – czyli zalanie, pożar, przepięcia czy kradzież z włamaniem. Przy ty ostatnim ubezpieczyciel może od nas wymagać zabezpieczeń drzwi i zamków określonej klasy. Jeśli mieszkamy w domu, powinniśmy rozważyć również ryzyko gradobicia czy też działania silnego wiatru, co przy ostatnich anomaliach pogodowych nie jest już nieuzasadnione. Rzetelne oszacowanie ryzyka może znacząco wpłynąć na cenę polisy. Warto przy okazji analizowania oferty zapoznać się z katalogiem wyłączeń, czyli takich sytuacji, w których nie zostanie nam wypłacone odszkodowanie.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~robbie
Kolega dwa lata temu zrezygnował z ubezpieczania się. I co ja z tego mam? Odpowiadał na moje sugestie. Kij ma dwa końce a przysłowia są mądrością narodów. Ale też i ten artykuł wpisuje się w codzienność. Pani z banku nagle wybrała mnie,że mogę u nich wziąć od ręki kredyt,bo sprawdziła,że mam regularne wpływy, pani w lotto nagabuje,żebym jeszcze zagrał w to i tamto bo jakże to kupon za 1,25 tylko? Czy to nie wstyd. A podatki od gier idą na skarb państwa. Mam oferty telefonów komórkowych, telewizji płatnych,internet taniocha itd itp. zaczyna mnie to wszystko wkurzać a kolega jak się spyta co ja teraz z tego będę miał mam przynajmniej klarowną odpowiedź-pusty portfel i ból głowy.Na szczęście w myśl przysłowia chytry dwa razy traci odrzucam wszystkie te wspaniałości przygotowane dla mnie przez przyjazne mi firmy działające w trosce o moje dobre samopoczucie ,wyruszam właśnie na łono natury pobiegać za darmo,pooddychać świeżym? powietrzem i delektować się zielenią nadsańskiej przyrody-za darmo.
Dodano: 29  Czerwca  2017  09:17:58
~jasio
i gdzie jest ten pies pogrzebany abo jaki nny łoszust
Dodano: 27  Czerwca  2017  14:17:36
~jasio
a gdzu ubespieczyc się od tego ze w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie otrzymamy ubezpieczenia , wsparcia czy kataloga wylaczen czyli takich sytuacji, w których nie zostanie nam wypłacone odszkodowanie.
Dodano: 27  Czerwca  2017  14:15:30
~konkurencja
Ukradli flagi działaczom KOD przed
Dodano: 27  Czerwca  2017  14:09:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe