Zaloguj się !

Gotowe nazwy dla każdej firmy

Opublikowano: 26  Czerwca  2017

Założenie własnej działalności to marzenie wielu młodych przedsiębiorców. Wymaga to dużego zaangażowania, pomysłu na biznes oraz opracowania dobrej kampanii marketingowej. Wszystko to znacznie ułatwia dobra nazwa. Skąd jednak wziąć chwytliwą nazwę, która będzie idealna dla Twojego przedsiębiorstwa? Czy gotowe nazwy to rozwiązanie dla Ciebie?

Dlaczego nazwa realnie wpływa na sukces firmy?

Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w funkcjach, które musi spełniać każda dobra nazwa. Poniżej wybrane funkcje każdej skutecznej nazwy:
- Identyfikacyjna – pozwala na utożsamianie firmy z konkretnymi produktami i usługami. Przekłada się to tym samym na odróżnianie Twoich produktów od oferowanych przez konkurencję.
- Gwarancyjna – dobra marka stanowi pewnego rodzaju gwarancję jakości. Jeżeli klient będzie miał do wyboru dwa subsydiarne produkty, to o wyborze produktu zdecyduje prawdopodobnie zaufanie do konkretnej marki.
- Promocyjna – dobra promocja to podstawa w działalności niemalże każdej firmy. Większość kampanii reklamowych opartych jest w dużej mierze właśnie na nazwie, dlatego tak ważne jest, aby była ona skuteczna, chwytliwa i zapamiętywalna.

Jaka powinna być dobra nazwa?

Teraz kiedy już wiesz, w czym może pomóc dobra nazwa firmy, powinieneś sobie zadać kolejne pytanie. Co tak naprawdę należy rozumieć przez pojęcie dobra nazwa dla firmy? Niestety nie można określić sztywnych ram oraz schematu wskazówek mówiących jak stworzyć chwytliwą nazwę. Specjaliści od spraw namingu wyróżniają kilka cech, które wzmacniają skuteczność nazwy. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim budowa nazwy:
- Dobra nazwa powinna być jak najprostsza i najkrótsza, ponieważ takie właśnie cechy sprzyjają łatwiejszemu zapamiętywaniu. Prostocie nazwy sprzyja również brak znaków diakrytycznych, które mogłyby powodować niepotrzebne trudności w pisowni i wymowie. Ma to szczególne znaczenie jeśli, Twoja firma planuje działalność na skalę międzynarodową.
- W dobrych nazwach powinno się też unikać treści uważanych za obraźliwe lub mocno kontrowersyjne. Krzykliwa nazwa zapewne przyniosłaby spory rozgłos, ale trzeba rozróżniać rozgłos o charakterze pozytywnym od tego negatywnego. Raz zszarganą opinię trudno jest potem naprawić.
- Wybrana nazwa powinna mieć dostępną wolną domenę internetową. W dzisiejszych czasach internet pełni niezwykle ważną rolę zarówno w dziedzinie handlu, jak i marketingu. Można go wykorzystywać w celach promocyjnych, a także po prostu uruchamiając sprzedaż produktów i usług online.
- Dobra nazwa wskazuje na rodzaj prowadzonej działalności. Zabieg taki ułatwia identyfikację produktu, czy usługi z konkretną firmą. Stąd np. w branży budowlanej powstaje wiele nazw z przedrostkiem „bud”. Nie można jednak popadać w skrajności i ślepo podążać za trendami. Powstała bowiem w ten sposób nazwa znacznie straci na oryginalności.
- Alternatywą dla tej zasady jest stworzenie nazwy, która wskazuje na wybraną cechę firmy, sposób prowadzenia biznesu itp.
- Na końcu należy poruszyć kwestie bezpieczeństwa nazwy. Kiedy myślisz, że znalazłeś już chwytliwą nazwę dla swojej firmy, to pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy taka lub zbliżona nazwa nie została już zarejestrowana jako znak towarowy. Naruszenie takiego prawa skutkować może dużymi karami! Tylko oryginalna i niepowtarzalna nazwa Twojej firmy pozwoli osiągnąć sukces w biznesie.

Obrazek

Czym są gotowe nazwy?

Jak wynika z poprzedniego akapitu tworzenie nazwy nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogło się pierwotnie wydawać. Wymaga sporo zaangażowania oraz czasu. Jeśli więc masz na głowie wiele innych spraw lub po prostu nie chcesz zaprzątać sobie tym głowy, idealnym rozwiązaniem dla Gotowe nazwy to stworzone przez agencje namingowe nazwy dla firm i produktów, odpowiednio dopasowane pod konkretne branże. Gotowe nazwy spełniają wszystkie opisane powyżej wytyczne, a zatem posiadają sporą gwarancję skuteczności.

Gotowe nazwy są doskonałą alternatywą dla nazw tworzonych na indywidualne zlecenia. Ich zdecydowaną przewagą są na pewno konkurencyjne ceny oraz czas realizacji. Jak sama nazwa wskazuje, nazwy te są od razu gotowe do sprzedaży, więc czas realizacji ograniczony został do minimum. Co więcej, decydując się na gotową nazwę, nie musisz nawiązywać żadnej umowy w ciemno. Sam podejmujesz decyzję i dopiero, jeśli, któraś z nazw przypadnie Ci do gustu i uznasz, że to ta najlepsza , podpisujesz umowę. Wniosek? W końcu nie musisz kupować przysłowiowego kota w worku!

Obrazek

Ochrona gotowej nazwy?

Wybór i kupno gotowej nazwy, to z całą pewnością pierwszy krok. Co powinno być drugim? Odpowiedź jest prosta. Następnym etapem powinna być chęć zapewnienia ochrony wybranej nazwie. Ochronę zapewniamy poprzez zastrzeżenie nazwy w urzędzie patentowym, o czym więcej możesz poczytać tutaj. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że proces rejestracji gotowej nazwy powinien przebiegać bardzo sprawnie, ponieważ nazwa ta została już sprawdzona pod kątem oryginalności. Istnieje więc bardzo niskie prawdopodobieństwo, że zostanie zgłoszony sprzeciw, co do jej zastrzeżenia.

Podsumowując, gotowe nazwy będą idealnym rozwiązaniem szczególnie dla małych przedsiębiorstw, które nie mają odpowiedniego kapitału na kupno nazw tworzonych indywidualnie. Warto podkreślić, że gotowe nazwy w niczym nie odbiegają od tych tworzonych na indywidualne zlecenie. Jeśli więc jesteś zainteresowany, zachęcamy do zapoznania się z ofertą gotowych nazw Rmarket

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nazwa firmy tak jak i nazwisko bez cieżkiej pracy na nie nic nie znaczy.
Dodano: 6  Lipca  2017  22:03:47
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe