Get Adobe Flash player

Kolejny sukces chóru Gaude Vitae

Opublikowano: 26  Czerwca  2017

W dniach 19 do 21 czerwca w Warszawie odbyły się X Juwenalia III wieku – Festiwal Artystyczny Twórczych Seniorów, w których po raz czwarty wziął udział Chór Gaude Vitae z SDK. Chór piął się w górę w kolejnych latach, począwszy od wyróżnienia w pierwszym roku uczestnictwa w 2014 r., III nagrody w 2015 i I nagrody w 2016 r. w kategorii „Chóry”.

W 2017 w X Juwenaliach Jury przyznało chórowi Grand Prix w kategorii „Muzyka” (w tej kategorii wzięło udział ok. 50 podmiotów). Sukces odniosła też indywidualnie dyrygentka Ewa Woynarowska, której Jury przyznało tytuł najlepszego dyrygenta. Należy tez zauważyć, że Jury nie przyznało I nagrody w kategorii chóry.

Jury w kategorii Muzyka stanowili: dr hab. Michał Sławecki (UMCF), Ireneusz Milczka (Opera Wrocławska i Śląska, Bogdan Śliwa (Warszawska Opera Kameralna).

Łącznie w Juwenaliach wzięło udział ok. 200 podmiotów, co dało ok. 3 500 uczestników. Oprócz Muzyki Juwenalia obejmują jeszcze trzy kategorie: taniec, teatr i literatura. Przesłuchania odbywały się na trzech scenach: w Palladium, Hybrydach i Białołęckim Ośrodku Kultury.

Organizatorzy (Fundacja Ave i Miasto Stołeczne Warszawa) przygotowali piękne niespodzianki artystyczne: jednego dnia koncert Jacka Wójcickiego i koncert galowy w wykonaniu wspaniałych pianistów Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, i solistów Joanny Matraszak i Ireneusza Miczka.

Organizatorzy sygnalizowali zmianę formuły Juwenaliów, poprzez wprowadzenie eliminacji wojewódzkich. Może Stalowa Wola podejmie się organizacji eliminacji wojewódzkich?
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe