Nielegalni imigranci w Pysznicy

Opublikowano: 23  Czerwca  2017

22 czerwca 2017 roku odbyły się Gminne Kompleksowe Ćwiczenia Obronne Gminy Pysznica.

Tematem ćwiczeń było „Zgranie gminnego systemu kierowania oraz ogniw wykonaw-czych w czasie realizacji zadań operacyjnych w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa”.

Epizod praktyczny ćwiczenia pokazywał współdziałanie służb podczas prowadzenia akcji ra-towniczej, ewakuacyjnej i obezwładnienie napastników. W ćwiczeniach wzięły udział m.in. Policja, Ochotnicza Straż Pożarna (Studzieniec, Pysznica, Kłyżów, Jastkowice),Państwowa Straż Pożarna ze Stalowej Woli, oraz ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Stalowej Woli.

Scenariusz ćwiczenia:

„W dniu 22 czerwca 2017 roku Policja zanotowała nielegalne przejście imigrantów ISIS przez teren gminy Pysznica. W tym samym czasie jeden z mieszkańców Kłyżowa zgłosił telefonicznie na nr 112, iż był świadkiem wtargnięcia do samochodu osobowego dwóch osób. Osoby te zastra-szyły pasażera i kierowcę. Jeden z porywaczy usiadł na miejscu kierowcy i ruszył pojazdem w kierunku miejscowości Krzaki.

Najbliższy patrol Policji ruszył w pościg w celu zatrzymania pojazdu. W wyniku nadmiernej prędkości na ul. Nowej /przy wjeździe na plac szkolny/ samochód uderzył w budynek Szkoły Podstawowej.

Napastnicy odnieśli obrażenia ciała. Funkcjonariusze weszli do pojazdu udzielając wstępnej po-mocy poszkodowanym. Na miejsce zdarzenia przybywają jednostki OSP, PSP oraz Pogotowia Ratunkowego.

Z komory silnikowej pojazdu wydobywa się dym. Działania przejmuje PSP. Odgradzana jest strefa działań ratowniczych. Funkcjonariusze Policji oraz jednostki OSP przeprowadzą ewakuację i zabezpieczą teren działań. W tym samym czasie ratownicy rozwijają punkt pomocy medycznej. Kierujący działaniami medycznymi ustala zakres działania przybyłych zespołów medycznych. Do dyspozycji ratowników w symulowanej obecnie sytuacji jest jedna karetka. Do przewozu poszkodowanych służyć będzie tylko jedna karetka. Aby przyspieszyć proces przewozu poszkodowanych do szpitala zabierani są lżej poszkodowani.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego zadysponował dodatkowo pojazd, którym wszyscy lżej poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Jednostki OSP kończą działania dając sygnał do odholowania uszkodzonego pojazdu. Na miejsce przybywa wezwany przez GZZK pojazd spe-cjalistyczny z Firmy Zakładu Mechaniki Pojazdowej w Pysznicy.

Przebieg ćwiczeń został podsumowany podczas spotkania wszystkich uczestniczących w nim służb w Urzędzie Gminy w Pysznicy. Wójt Gminy Pysznica Tadeusz Bąk podziękował wszyst-kim za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie działań operacyjnych.

Źródło: Gmina Pysznica


 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~Pan j.
Kiedys swiat nie byl tak sqrwysynsko wrogi. Biale czarne zolte te barwy oznaczaly kolory twarzy kolegow i znajomych. Teraz cwiczymy rozpoznanie wroga w barwie na twarzy. Wrog zamiast znajomy sasiad przyjaciel kioskarz sprzedawca na targu. Swiat stal sie znowu pieklem nawet w katolickiej polsce
Dodano: 29  Czerwca  2017  01:18:12
~Pan j.
Hej jak was w pysznicy zaatakuja nielegalni imigranci to mozecie ich spowrotem odwiesc do syrii
Dodano: 29  Czerwca  2017  01:13:26
~@dupna zmiana
Muszą nam ZABRAĆ,by mieć za co do "kupować" i otumaniać suwerena.
Dodano: 28  Czerwca  2017  13:05:54
~Rudolph
Kiedy bedzie nastepna taka akcja w pysznicy? Mam sadystyczna chec popatrzec jak paluje sie kobiete dziecko lub dziadka za to ze ma inny kolor skory.
Dodano: 28  Czerwca  2017  12:22:07
~dupna zmiana
Opłata paliwowa w górę. Za benzynę, ropę i gaz zapłacimy więcej już w wakacje? O 20 groszy na litrze ma wzrosnąć opłata paliwowa, co, wliczając VAT, przełoży się na wzrost cen o 25 groszy. Ponieważ jest to projekt poselski, nie musi on przechodzić długiej drogi konsultacji. A to pozwala się spodziewać, że podwyżki zostaną szybko przegłosowane i wprowadzone w życie.
Dodano: 28  Czerwca  2017  12:20:08
~OBŁUDA!
Pojechali do Matki Boskiej? Przecież gdyby na ulicy spotkali Czarną Madonnę to by ją wygnali jako emigrantkę!
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:58:06
@ramones
Według władzy mamy się bać. I kropka. Więc bójmy się! Władza wie lepiej!
Ale czemu Nadbereżny milczy...? Przecież też powinien uchodźcami straszyć. Prezes i rząd tak każą!
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:58:06
@ELYTY
Trafiłeś w punkt! :-)
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:51:20
~brednie PiSzę
Ciekawe, czy ktoś pokusi się o wyjaśnienie czy wszyscy członkowie rządu i Pierwsza Dama pojechali do Częstochowy na prywatną przecież mszę prymicyjną syna Szydłowej za własne pieniądze i swoimi samochodami - a może Pani Premier pokryła im koszty podróży ze swoich prywatnych pieniędzy??? Może wpłaciła dokładnie wyliczoną kwotę pieniędzy za przejazd wszystkich rządowych samochodów do Częstochowy na konto Kancelarii Premiera??? Kochani - ale brednie piszę!! Przecież za to my zapłacimy!! Już płacimy!! Ot rządowa prywata!!
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:48:59
~ELYTY
"Elity" PiS to są po prostu mali ludzie. To ludzie, którzy wcześniej przeważnie byli totalnie na marginesie ze względu nie na swoje poglądy (tych raczej brak) a ich bylejakość i przeciętność. Tak jak za bolszewików na siłę szukano elit, malarzy, pisarzy, którzy wspieraliby komunistyczny reżim, tak dzieje się teraz. Takie Pietrzaki, Rywińskie, Zelniki etc. etc.
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:38:13
~Nielot
Podczas wizyty w Warszawie prezydent USA będzie rozmawiać w cztery oczy z prezesem PiS. I z tłumaczem, bo Kaczyński ni "be" ni "me" ni "kukuryku" w obcym języku. PiS-owi – według Amerykanów – nie zależy na nagłośnieniu tego spotkania, by rozmowa nie "przykryła" faktu, że gospodarzem wizyty jest prezydent Duda.
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:23:54
~usia siusia
Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podjął decyzję o opryskach przeciw kleszczom. Podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr inż. Adam Sidor podkreśla, że na Podkarpaciu nawet 30 procent populacji kleszczy może być nosicielami krętków boreliozy i wirusów powodujących kleszczowe zapalenie mózgu. A my mamy huśtawki! A co?
Dodano: 27  Czerwca  2017  23:11:09
~ramones
Dla katotalibow kobiety i dzieci z syrii to dzicz ktora podlozy bombe zgwalci kobiety na sylwestrze i oglosi kalifat w polsce. Beda do nas strzelac burzyc koscioly wprowadza milicje szariatu kaza kobietom zatykac twarze wprowadza obowiazkowy ramadan w polskich meczetach bedzie nagonka zeby nas wybijac bedzie przejecie wladzy pis i ksieza beda im musieli placic podatek beda masowe egzekucje tortury obcinanie glow. Beda nam zabierac dom po domu. Kazde polskie miasto i kazda wies bedzie musiala poslugiwac sie jezykiem arabskim nazwy urzedow ulic beda po arabsku dzieci w szkole beda zamiast polskiego uczyly aie arabskiego a religia bedzie zastapiona nauczaniem koranu. Uchodzcy beda zyli w polsce z socjalu a pracujacy polacy beda na nich pracowac.zabiora polskim dzieciom 500 plus.bedzie strach wychodzic wieczorem na ulice. To wszystko bedzie w polsce kiedy przyjmniemy nawet 1 pozszywanego dzieciaka z syrii.
Dodano: 27  Czerwca  2017  18:10:38
~Misiewicz
Proponuję dla autora tych "ćwiczeń" Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju
Dodano: 27  Czerwca  2017  15:33:33
~nona
Nie chce się wierzyć, że można aż w tak nieodpowiedzialny sposób się bawić i drwić wręcz z tragedii potrzebujących pomocy. Nie dziwi mnie cynizm Adriana, ale żeby samorząd szedł tą drogą... Poczytajcie sobie trochę historii o bardzo długiej drodze Polaków z tułaczego losu,którym nie obce były sowieckie łagry a potem przedzieranie się z gen. Andersem przez Iran, Syrię, Egipt by wreszcie rozpocząć bój o Monte Casino. Jakiej wspaniałej pomocy udzielali naszym nie tylko mężczyznom autochtoni. Wielu/e ostało się na tamtejszych terenach i do tej pory żyją ich potomkowie. Powiedzcie co się z wami ludzie dzieje, gdzie jest wasza katolicka empatia? Dlaczego urządzane są takie właśnie spektakle jak w Pysznicy?
Dodano: 27  Czerwca  2017  10:26:00
~paranoja?
Do czego dochodzi, rząd cały na Jasnej Górze na
mszy prymicyjnej syna Beatki!
Dodano: 27  Czerwca  2017  07:54:46
~Freak
Kraj starych ludzi kosciolow strachu i nietolerancji wrecz zawisci. Jak polak polakowi wilkiem to jak moze wyciagnac reke do uchodzcy
Dodano: 26  Czerwca  2017  21:00:44
~agenda2030
dawac tych emigrantow miecz czeka by wypelnic swoje zadanie nie sa godni by szybko umierac to dla nich zaszczyt zginac z mej reki
Dodano: 26  Czerwca  2017  19:20:05
~żydomason
haahahahahahaa
Dodano: 26  Czerwca  2017  19:17:02
~Kinia
Aż się popłakałam ze śmiechu smiech2, nielegalni imigranci?W Pysznicy? I na to idą pieniądze podatników? Żałosne!!!!
Dodano: 26  Czerwca  2017  08:17:21
~@ramones
popieram cię. Co ten dziadek kaczor z nami wyprawia? Zaczęli kumać się z Wielką Brytanią - gówno wyszło. Stawiali na Francję ale nie populistka baba wygrała tylko mądry Macron. Liczą na V4 - Orban ma swoje plany, Czechy i Słowacja nie mają zamiaru kumać się z Beatką i rzeczywiście wpadniemy w objęcia sowieckie. Ten geriatryczny rząd nie ma pojęcia o Europie, nowoczesności a młodzi tam widzą swoją przyszłość. Zatykają durnemu ludkowi mordy 500+ by utrzymać dupy w ciepłych fotelach, a młodzi Polacy stają się imigrantami w Europie zachodniej. Obudź się narodzie!
Dodano: 26  Czerwca  2017  01:16:51
~Amen
Wezmy choc kobiety i dzieci. Wprowadzmy zakaz islamu. Nauczmy polskiego znajdzmy prace przekazmy wartosci. Chyba ze nie warto
Dodano: 25  Czerwca  2017  21:33:35
~tato i syn
Stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie uchodźców jest jasne. - Polski rząd absolutnie nie zgadza się na żadną relokację uchodźców. I ma tu moje pełne poparcie - mówił prezydent.Na początku miesiąca Duda zapowiedział również, że jest gotów wystąpić o zorganizowanie głosowania referendum w tej sprawie w 2019 roku, jeśli problem będzie nadal aktualny, a referendum konstytucyjne zakończy się sukcesem.
Zaskakujące może być więc stanowisko Jana Tadeusza Dudy, ojca prezydenta, który dotąd zdawał się mieć poglądy zbieżne z synem.
"Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać" - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia miłosierdzia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście. Trzeba przyjąć uchodźców.

KTO ZATEM BĘDZIE TERAZ WAŻNIEJSZY DLA ANDRZEJA DUDY?

OJCIEC CZY PREZES KACZYŃSKI?
CZYJEGO ZDANIA POSŁUCHA?
Dodano: 25  Czerwca  2017  18:51:54
~ramones
Bialorus 2
Dodano: 25  Czerwca  2017  16:35:05
~ramones
WYPIERDZIELIC POLSKE Z UNI EUROPEJSKIEJ!ZADNYCH DORACJI KONTRAKTOW I EKSPORTOW.DLA POLAKOW WIZY DO EUROPY NIECH TE PISIORY I KOSCIOL ROZWINA SAME KRAJ W KIERUNKU MOSKWY.
Dodano: 25  Czerwca  2017  16:34:09
~zażenowana
Przejdziemy do historii jako klasyczny przykład prowincjonalnego kołtuństwa, ksenofobii, dewocji - jednym słowem GŁUPOTY!!!!!
Ludzie nie dajcie się ogłupiać tym, którzy Waszym kosztem robią , pożal się Boże,karierę polityczną.
Dodano: 25  Czerwca  2017  11:21:08
~kuba
Acha. Przyjrzyjcie się osobom na zdjęciach. Z pozoru wyglądają na normalnych. Niby jak każdy z nas. Imigranci z ISIS. Gratuluję, naprawdę z całego serca gratuluję pomysłu.
Dodano: 25  Czerwca  2017  08:47:32
~kuba
I tym wszystkim zajmują się poważne instytucje i osoby na stanowiskach. W scenariuszu zabrakło faktu , że e(i)migranci zarażeni byli adidasem, ptasią grypą i wirusem afrykańskiego pomoru świń. Dobrze, że to manekiny, bo gdyby to byli prawdziwi e(i)migrancji mogli by się zarazić wirusem głupoty. Dziecinada na całego. Przerost i formy i treści. Naprawdę , chciałbym poznać człowieka , który to wymyślił i wcielił w życie. I zbadać go. Tylko dlaczego za nim jak stado baranów poszło tyle ludzi na świecznikach. Dziecinada, farsa i kabaret w jednym. Po prostu kumulacja.
Dodano: 25  Czerwca  2017  08:42:14
~toba
teraz dokladnie widac kto w tym zaklamanym kraju jest katolikiem.. glodnych nakarmic .. spragnionych napoic.. a chodza do kosciola.. pytam? po co?
Dodano: 24  Czerwca  2017  23:55:08
~ktos
JESTEM ZA PRZYJECIEM UCHODZCOW JESTEM KATOLIKIEM i POPIERAM TYCH BISKUPOW I KSIEZY CO NAMAWIAJA DO TEGO BRAWO DLA TYCH ODWAZNYCH KSIEZY
Dodano: 24  Czerwca  2017  23:45:57
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe