Projekt domu na działkę narożną

Opublikowano: 20  Czerwca  2017

Większość działek, które możemy zakupić w celu budowy domu jednorodzinnego, to działki o prostokątnym kształcie, najczęściej foremne, dzięki czemu możemy łatwo rozplanować na nich dom i jego otoczenie. Jednak do wyboru mamy też działki o mniej standardowych kształtach, na przykład działki narożne.

Działki narożne często spotykane są w miastach oraz na wsiach o gęstszej zabudowie. Znajdują się zwykle na rogu ulicy i dwóch stron otoczone są drogą. Takie działki mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Zatem przed zakupem takiej działki powinniśmy dobrze przemyśleć, czy spełni ona wszystkie nasze oczekiwania.

Zalety działki narożnej:

- możemy łatwo wybrać na nią różnego rodzaju projekty domów jednorodzinnych
- możemy wybrać samodzielnie stronę, od której będzie znajdowało się wejście na działkę oraz do domu
- sąsiadów mamy tylko z dwóch stron

Minusy działki narożnej:

- większy hałas i zanieczyszczenie ze względu na ruch pojazdów – zaleca się wybudowanie wyższego płotu albo wykończenie go ciasno zasadzoną roślinnością
- większe koszty wykonania ogrodzenia dla działki
- mniejsza prywatność, ale możemy ją podwyższyć dzięki doborowi właściwego ogrodzenia
- więcej chodników do odśnieżania w ciągu zimy
- konieczność zachowania odpowiedniej odległości budynku od ulicy – to około 6 metrów

Wobec tego będziemy musieli zastanowić się, czy taka działka będzie spełniała nasze oczekiwania. O tym, czy będzie nam się komfortowo mieszkało, zależy przede wszystkim to, jak ja ogrodzimy, ponieważ w przeciwnym przypadku będzie ona nieosłonięta przed wzrokiem innych osób.

Obrazek

Projekt: https://pracownia-projekty.dom.pl/kolekcje,projekty_pietrowe.html

Jaki projekt domu wybrać na działkę narożną?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, działka narożna pozwala nam na zrealizowanie różnego rodzaju projektów domów jednorodzinnych. Takie działki najczęściej mają sporą powierzchnię, więc nie musimy ograniczać się zanadto przy poszukiwaniu dobrego projektu.

Możemy zdecydować się na projekt domu jednorodzinnego parterowego albo z użytkowym poddaszem. Możemy też wybrać projekt domu piętrowego. Pod kątem metrażu dobierzmy projekt zależnie od swoich indywidualnych potrzeb. Nie musimy przy tym decydować się na usługi architekta, ponieważ bez problemu zakupimy gotowy projekt domu doskonałego na działkę tego typu. Wystarczy tylko kilka chwil, aby znaleźć coś interesującego na działkę narożną.

Pamiętajmy jednak o tym, aby przed zakupem projektu sprawdzić, jakie są miejscowe warunki do zabudowy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego albo wystąpmy o warunki zabudowy dla danej działki, gdy planu nie ma.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe