Czas wyboru drogi życiowej

Opublikowano: 20  Czerwca  2017

Najbliższe miesiące dla maturzystów to czas wyboru drogi życiowej. Jaką uczelnię wybrać? Na co się zdecydować? Sprawdzamy lokalne oferty kierunków technicznych na uczelniach wyższych…

W dzisiejszych czasach wybór przyszłej drogi życiowej to najważniejszy wybór w życiu. Młody człowiek, który chce za kilka lat znaleźć dobrą pracę musi postawić na takie kierunki studiów, które dadzą mu satysfakcjonujące zatrudnienie w firmie, w której będzie mógł się i dobrze rozwijać, i dobrze zarobić. Studenci studiów technicznych ze Stalowej Woli mają nie tylko zapewnioną bazę dydaktyczną, świetną kadrę naukową, ale i szereg stypendiów i świetne staże w lokalnych firmach, które potrzebują wykształconych technicznie absolwentów.

Warto podkreślić, że każdy student kierunków technicznych zarówno Politechniki Rzeszowskiej, jak i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł Stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci kierunków technicznych, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł dostaje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Oprócz tego każda uczelnia ma własne stypendia i naukowe, i socjalne.

KUL zaprasza na studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) i II stopnia oraz jednolite magisterskie. W ofercie uczelni jest (Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie: Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Środowiska, Pedagogika, Praca socjalna, Prawo oraz Socjologia, Ekonomia.

Politechnika Rzeszowska oferuje studia inżynierskie I stopnia stacjonarne i niestacjonarne (Wydział Mechaniczno- Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli): Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej studiów wyższych w Stalowej Woli można znaleźć tutaj: http://studiujwstalowej.pl/

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Studia to nie wszystkoa charakter czlowieka niewszyscy pojda bo trzeba an to kasy czesc pojdzie czesc po szkole sredniej bedzie szukac pracy wyjedzie za granice zalozy rodzine !
Dodano: 23  Czerwca  2017  15:42:34
~żenada
@lele a co ty po tej polibudzie potrafisz... nawet o swojej uczelni mówisz lekceważąco, więc czego się spodziewasz?? że od razu dostaniesz 10tys?? bo masz papier i się ci należy?? Podstawowa rzecz przy zatrudnianiu pracownika to to czy rokuje na to, że nie tylko zarobi na siebie, ale czy będzie przynosił dochód... KOMUNA TO SIĘ SKOŃCZYŁA PONAD 25 LAT TEMU I TO SIĘ NIE WRÓCI!!! SKORO OFERUJĄ CI NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ TO ZNACZY, ŻE JESTEŚ TYLE WART, ALBO I NIE...
Dodano: 21  Czerwca  2017  08:59:08
~Pislam
Wezcie pisowce porozdajcie cala kase 500+ stypendia itd. Nie wasza to mozna co nie? Ludzie emerytury maja za przepracowane lata takie ze chyba glupi bedzie pracowal na taka starosc...o ile znajdzie jakiekolwiek zajecie w tym nie rokujacym nadziei kraju
Dodano: 21  Czerwca  2017  01:02:35
~lele
Jestem już przeszło 2 lata po polibudzie...Tia roboty w bród płaca za najniższą krajową jest ale za coś więcej to tylko dla znajomych i rodziny w tym grajdole.
Dodano: 21  Czerwca  2017  00:06:11
~jako
BRAWO ze ktos zauwazyl ze stalowka net nie publikuje tekstow lub je obcina BRAWO STALOWEMIASTO
Dodano: 20  Czerwca  2017  23:42:38
~jako
BRAWO ze ktos zauwazyl ze stalowka net nie publikuje tekstow lub je obcina BRAWO STALOWEMIASTO
Dodano: 20  Czerwca  2017  23:42:32
Alutek , uniwheels , BAG-Pak obozy pracy do wyboru do koloru
Dodano: 20  Czerwca  2017  22:25:50
~1234erty
co po tych stalowowolskich można robić tylko bezrobocie zasilić opamiętajcie sie po co to
Dodano: 20  Czerwca  2017  21:47:35
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe