Zaloguj się !

Sukces szkoły społecznej

Opublikowano: 20  Czerwca  2017

Dużym sukcesem w nauce mogą pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół Społecznych, którzy 7 czerwca br. zostali zaproszeni wraz z nauczycielami i dyrektorem do Rzeszowa na uroczystą galę podsumowania przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.

Kurator Oświaty wręczył laureatom tych bardzo prestiżowych konkursów zaświadczenia, natomiast dyrektorzy otrzymali certyfikaty „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Zespół Szkół Społecznych otrzymał taki certyfikat w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej (jako jedna z dwóch szkół w Stalowej Woli) i gimnazjum (jedyna szkoła w mieście).

Podwójne laury w konkursach kuratoryjnych wywalczyła uczennica klasy 6 Iga Żebrowska z przyrody i języka angielskiego. Uczennice klasy 3 gimnazjum: Gabriela Ostapowicz i Katarzyna Szuba są laureatkami konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego.

Kilkoro uczniów ZSS otrzymało także tytuł finalisty konkursów kuratoryjnych: Gabriela Gołojuch (kl.6) z języka polskiego, Iga Żebrowska (kl.6) z matematyki, Julia Brulińska i Lidia Kulig (kl.3 gim.) z chemii, Sara Steć i Jakub Cholewiński (kl. 3 gim.) z matematyki. Wprawdzie konkursy kuratoryjne mają opinię najbardziej prestiżowych i wymagających, a zwycięstwo w nich wiąże się ze zwolnieniem z części egzaminu gimnazjalnego, ale uczniowie ZSS biorą udział w bardzo wielu innych konkursach przedmiotowych i artystycznych, osiągając bardzo wysokie i najwyższe wyniki na szczeblach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Do tradycji szkoły należą też najwyższe w mieście i powiecie wyniki egzaminu gimnazjalnego. Przepis szkoły na sukces polega na mało licznych klasach i indywidualnej pracy nauczycieli ze zdolnymi uczniami.

Artykuł sponsorowany

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe