Balony znów pofruną nad Stalową Wolą

Opublikowano: 20  Czerwca  2017

Już od czwartku, 22 czerwca oraz przez następne 3 dni, niebo nad Stalową Wolą po raz kolejny wypełni paleta kolorowych balonów. W Międzynarodowych Zawodach Balonowych o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli, rywalizować będzie 18 załóg z Holandii, Litwy i Polski. Nie zabraknie również efektownego, nocnego pokazu oraz konkursu, w którym można wygrać lot balonem.

Program imprezy

Organizatorami imprezy są: Klub Balonowy w Stalowej Woli oraz Miasto Stalowa Wola. Rywalizacja załóg balonowych rozpocznie się już pierwszego dnia, w czwartek, 22 czerwca między godziną 18 a 20. Chwilę później - między godziną 21:00 a 22:30, wszystkie załogi wezmą udział w otwartej dla mieszkańców prezentacji na Stadionie Stali Stalowa Wola, przy ul. Hutniczej 15.

Następne dwa dni (piątek, sobota) to kolejne konkurencje, rozgrywane we wczesnych godzinach porannych (4:30 – 7:00) oraz wieczornych (18:00 – 20:00). Godziny rozgrywania konkurencji mogą jednak ulec zmianie. - Miejsce startu balonów jest uzależnione od kierunku i siły wiatru. Dlatego każdego dnia przed rozpoczęciem zawodów, zbierze się komisja sędziowska, która przeanalizuje komunikat meteorologiczny i na jego podstawie podejmie decyzję o godzinie i miejscu startu. Komunikat opublikowany zostanie na stronie Klubu Balonowego oraz Facebook'u – tłumaczy Waldemar Lekan, Prezes stalowowolskiego Klubu Balonowego.

W jakich konkurencjach wezmą udział załogi? - Zawody rozgrywane będą według dawnych, atrakcyjniejszych regulaminów. Załogi nie będą dysponowały elektroniką, a klasyczną mapą i kompasem - tłumaczy Waldemar Lekan - Jedną z konkurencji będą loty do wyznaczonego celu – załogi będą musiały dolecieć jak najbliżej wyznaczonego celu i zrzucić nad nim z małej wysokości marker z numerem startowym balonu. Najlepszą załogą będzie oczywiście ta, której marker znajdzie się najbliżej celu. Najczęściej rozgrywana będzie pogoń za lisem: piloci startują z jednego miejsca – balon lis pierwszy, a po ok 15 minutach reszta, która goni uciekiniera. Balon lis ląduje i wykłada krzyż, na który piloci zrzucają markery – dodaje Prezes Balonowego Klubu Stalowa Wola.

Wygraj lot balonem!

Rozświetlone, kolorowe balony na niebie to także doskonała okazja do udziału w konkursie fotograficznym. Aby wziąć udział w nim udział, wystarczy w dniach od 22 do 25 czerwca 2017 roku wrzucić zdjęcie z Międzynarodowych Zawodów Balonowych na Facebook'u z hasztagiem #BalonyStalowaWola . Po imprezie Organizatorzy wybiorą 4 najlepsze ich zdaniem fotografie, a ich autorów zaproszą na bezpłatny lot balonem. Z dodatkowo 12 wybranych zdjęć zostanie wydrukowany przez Klub Balonowy kalendarz na 2018 rok.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~szczeKACZKA
PiSowskich balonow, a nie piwowskich, nie przerabiajcie!
Dodano: 20  Czerwca  2017  10:35:20
~szczeKACZKA
Miało być,,piwowskich,, a nie ,,piwowskich,, przepraszam browary.
Dodano: 20  Czerwca  2017  10:29:44
~szczeKACZKA
Balonów piwowskich mamy u siebie dostatek. Szkoda,że to kacze nieloty, bo może wiatr historii poniósłby je wreszcie w zapomnienie...
Dodano: 20  Czerwca  2017  10:01:46
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe