Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Trzecie absolutorium dla prezydenta

Opublikowano: 19  Czerwca  2017

To już trzecie absolutorium dla prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego z tytułu wykonanie budżetu. Tutaj nie spodziewał się nikt żadnych niespodzianek.

Rada Miejska udzieliła Prezydentowi Stalowej Woli absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2016. Pierwsze absolutorium przyznano Lucjuszowi Nadbereżnemu 25 czerwca 2015 roku, po 34 dniach rządów, jeszcze za pracę Andrzeja Szlęzaka. Rok później włodarz Stalowej Woli odpowiedział już za to, co zrobił on sam i Rada Miasta, a z nimi rzesza urzędników magistratu. Absolutorium również dostał bez problemu.

19 czerwca 2017 roku po raz trzeci głosowano nad udzieleniem absolutorium. Zostało ona przydzielone niejako z urzędu. Za absolutorium rękę podniosło 17 radnych, jeden wstrzymał się od głosu (Daniel Hausner). Po głosowaniu rozległy się gromkie brawa. Radni klaskali na stojąco.

Dochody budżetu za 2016 rok wykonano w kwocie 233 mln zł, co stanowi 100,44%, wydatki- 239,9 mln zł, czyli zrealizowano 98,16%. Na rok 2016 zaplanowano deficyt na kwotę 12 mln zł (ostatecznie wyniósł on 6 mln zł). Miasto miało na koniec roku dług w wysokości 76 mln zł, z czego z tytułu kredytów i pożyczek 74 mln zł.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za tą ocenę, za to głosowanie, które odbieram jako wotum zaufania w stosunku do działań, które podejmujemy wspólnie. To był dobry rok dla budżetu miasta, to był dobry rok dla Stalowej Woli, dla umacniania pozycji Stalowej Woli jako miasta odważnego, aktywnego, miasta, które inwestuje w sposób zrównoważony w cele strategiczne, w cele rozwojowe- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny po głosowaniu.

Nie wszystko dało się zrobić, na wszystko nie starczyło pieniędzy.

- Może nie wszystko co zaplanowaliśmy udało się zrealizować w 100%. Potrzeba stanąć przed mieszkańcami i powiedzieć, że niektóre zadania wymagają jeszcze czasu, przygotowania, ale przede wszystkim uruchomienia środków europejskich, bo to, co możecie państwo zauważyć w ocenie tego budżetu, realizujemy przede wszystkim te zadania w pierwszej kolejności, które mają szansę na uzyskanie dofinansowania zewnętrznego i czasami warto poczekać i tu dziękuję za zrozumienie, za cierpliwość w tym zakresie- mówił prezydent.

 


Komentarze
1 2 3 4 5 »

Strona: 1/5 Wyświetlaj po:

~wiem
Ten komentarz jest do wszystkich lemingów co tak gęgają jak to strasznie PAN PREZYDENT L.N. zadłużył nasze miasto. Z tego komentarza wyraźnie wynika ze budżet naszego miasta nigdy nie miał się lepiej.
Dodano: 14  Września  2017  13:56:23
~gutek stw
Niech żyje NACZELNIK JAROSŁAW KACZYŃSKI ORAZ LUCJUSZ NADBEREŻNY WIELKI !!!!!!
Dodano: 6  Lipca  2017  08:45:43
~jerzy
do wyga i olo, raz piszesz swoje wypociny podpisując się wyga a drugi raz podpisujesz się olo. Paranoicy nie kompromitujcie się do mniej niż zero i nie obrażajcie najlepszych komentatorów na tym portalu.Jeżeli chodzi o dziadostwo to było w naszym mieście przez 12 lat w czasach WALENIZMU. A w POLSCE PRZEZ 8 lat kiedy POLSKA była tylko państwem teoretycznym. Jestem dumnym POLAKIEM i gdyby nie to że mam bardzo dużo obowiązków sam bym pierwszy pojechał do WARSZAWY przywitać PANA PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH DONALDA TRUMPA.
Dodano: 5  Lipca  2017  12:50:54
~Olo
nóż się w kieszeni otwiera na takie wiadomości w tym dziadostwie a jeszcze ten Weber wycieczkę organizuje żeby tłum robić na Trumpie za nasze podatki
Dodano: 4  Lipca  2017  14:51:15
~wyga
a jak ciołku pisowski skomentujesz 350 tys. rocznie dla szefowej MZK, dojna zmiano, jakie są efekty jej działań
Dodano: 4  Lipca  2017  14:41:57
~maniek
do feqal i wyga, możecie lemingi milion razy powtarzać te swoje wypociny a wypociny dalej będą tylko wypocinami. Nie obrazicie mnie bo ja was uważam za debili.
Dodano: 4  Lipca  2017  13:18:30
~Feqal
Dobra zmiana potrzebuje takich typow zachowujacych sie jak by mieli zolte papiery na glowe ale z prawem do glosowania
Dodano: 4  Lipca  2017  12:38:52
~wyga
jakim ułamkiem inteligenta trzeba być żeby pisać to co piszesz umiech
Dodano: 4  Lipca  2017  11:53:12
~maniek
do wyga, już komentowałem jak dużo zrobił PAN PREZYDENT L. N. na ZATORZU, lemingu czytaj moje komentarze a nie będziesz powtarzał wypocin trolli i się ośmieszał.A w centralnej części miasta dużo więcej, gdybyś nie był ćwierć inteligentem to takich idiotyzmów byś nie pisał.
Dodano: 4  Lipca  2017  10:08:37
~Saq
CYTAT
marian,
... bo wówczas nie miałem czasu wszystkiego śledzić.


A cóż to się stało że takie zmiany i teraz trzymasz rękę na pulsie? Wyboły?
Dodano: 1  Lipca  2017  09:21:57
~wyga
a i marian zróbcie to "cokolwiek" to będziemy chwalić, bo to co stawiacie ławki etc. to chu... kupa i kamieni kupa i lansik głupawy zwiększający koszty miasta i miasto doszło już do ściany zaciąga wciąż długi, zobaczysz kolejna sesję umiech
Dodano: 30  Czerwca  2017  13:31:19
~wyga
ten nadbereżny to jest gość "partycypował" w remoncie ulicy Przemysłowej, no ale utrzymuje go miasto i wypłatę ma na maxa w ramach "dojnej zmiany" to go stać umiech
Dodano: 30  Czerwca  2017  13:28:36
~wyga
~stalowianin wielki brecht z ciebie marianie umiech
Dodano: 30  Czerwca  2017  13:25:13
~stalowianin
do ''marian'' wielki szacun dla ciebie za najlepsze komentarze na tym portalu.
Dodano: 30  Czerwca  2017  11:24:34
~leming
Ten ''marian'' to jakiś prawdziwy idiota.
Dodano: 30  Czerwca  2017  11:22:36
~marian
do manukun, wszystko ci się pomieszało ale jak mówią nie wystarczy umieć czytać najważniejsze to czytać ze zrozumieniem. Most na starym Łęgu już rok temu powinien być gotowy a co ciekawe że wójtem w gminie BOJANÓW jest polityk partii peło.Dlatego właśnie pisałem o tym że mały most remontują 2lata, nie dziwne dla ciebie że czego się pelo nie dotknie to hu..j, du..pa i kamieni kupa.Nasze miasto nigdy nie straciło pieniędzy a na pewno nie 150 milionów , chyba że za SZLĘZAKA bo wówczas nie miałem czasu wszystkiego śledzić. Jeżeli chodzi o PRZEMYSŁOWĄ to ja wyraźnie komentowałem że PAN PREZYDENT L.N. partycypował w remoncie tej ulicy. Dla mnie to ty pajacujesz na stalowowolskich portalach i zawsze jesteś na nie beż względu co byśmy nie zrobili.
Dodano: 29  Czerwca  2017  13:04:19
@maniek
Remont takiego mostku w 2 lata? Chyba sobie jaja robisz. Tyle trwa budowa obwodnicy miasta, a nie remont małego mostu na Łęgu, który również do dużych rzek się nie zalicza. Dzień bez wazeliny to dzień stracony? Robisz z siebie błazna, chwaląc partię, chociaż to ewidentna wtopa jej członków.

Jesteś dumny, że miasto straciło te 150 mln? Czy dalej będziesz klepał w klawiaturę, że Nadbereżny "zrobił" Przemysłową? A może odpowiesz w końcu, ile tych pieniędzy miasto dostaje na promocję?
Dodano: 28  Czerwca  2017  19:50:24
~klapa
miasto straciło płynnośc finansową....? faktury niezapłacone?
Dodano: 28  Czerwca  2017  15:50:55
~hehek
pieniądze na początek Amber Gold pochodziły ze SKOK-u Stefczyka, wszystko kręci się wokół "dojnej zmiany" umiech
Dodano: 28  Czerwca  2017  15:47:20
~STALÓWKA
To napisz sekciarzu po co wstazke w wyremontowanym spozywczaku przecinal?
Dodano: 28  Czerwca  2017  15:22:27
do ela. maniek nick zmieniłeś.umiech
Dodano: 28  Czerwca  2017  15:16:18
~ela
Widać że trollom ciśnienie uderza do głowy bo już nie mają pomysłu jak zaatakować PANA PREZYDENTA L.N.
Dodano: 28  Czerwca  2017  12:15:35
~maniek
do manukun wszystko ci się pomyliło i widzę że bez przeglądarki GOOGLE ani kroku nie dasz zrobić. Jeszcze nie bylo w historii POLSKI żeby robiąc remont jakiejkolwiek drogi nie było zrobionych objazdów. To że musimy czasami stracić trochę czasu z tego powodu , czy spalić więcej benzyny to tak musi być. Bo żeby było lepiej na zawsze to musimy się trochę pomęczyć, tak było jest i będzie twoje wypociny w tym temacie to twoja totalna klęska. Przyjrzyj się sytuacji remontu dwóch mostów w PRZYSZOWIE,jeden z tych mostów jest już remontowany 2 lata. Mieszkańcy tych wiosek za PRZYSZOWEM męczą się już 2 lata z objazdami i chcieli by żeby ten remont się skończył już jutro. Ale żeby dojechać do pracy w STALOWEJ muszą już 2 lata korzystać z bardzo marnych objazdów, ale w nagrodę już we wrześniu będą jeździć piękną trasą .
Dodano: 27  Czerwca  2017  13:48:33
~maniek
do stalówka, trollu ty nie zasługujesz żeby się podpisywać STALÓWKA z dużej litery bo to ty najwięcej obrażałeś ten zasłużony dla naszego miasta klub. Analfabeto czy ja kiedykolwiek mówiłem że PAN PREZYDENT L.N. wyremontował ulicę PRZEMYSLOWĄ.Ja tylko pisałem że U.M. partycypował w kosztach tego remontu a co do sklepu SPOŁEM to jak miasto miało remontować te sklepy jak to prywatna działalność. Jak zwykle nie masz pojęcia o niczym a zabierasz głos jak jakiś idiota.
Dodano: 27  Czerwca  2017  13:37:25
~Henryk
Lata parzenia kawy i kserowania dokumentow na stanowisku dyrektorskim zaowocowaly doskonala stłategią na rozwoj miasta, co ma odzwierciedlenie w glosach bezstronnej rady 😂
Dodano: 27  Czerwca  2017  10:11:55
@maniek
Hmm, to już desperacja, że piszesz za mnie odpowiedzi na pytania? Zdumiewające. Komórka propagandy musi być zdesperowana, skoro posuwa się do takich manipulacji.

Otóż nie. Remont dróg objęty jest harmonograem. Podczas remontu ul. Lipowej nikt nie zamknie sąsiednich ulic, bo to by groziło paraliżem tej części miasta. Tak samo jak nie rozgrzebano Przemysłowej podczas remontu wiaduktów w ciągu ul. KEN. Z tego samego powodu łącznik Grabskiego-Energetyków wciąż czeka na rozpoczęcie - pomimo przygotowanych dokumentów, - rozgrzebane ronda obok Biesiady znacząco uniemożliwiłyby dojazd do strefy.
Dodano: 26  Czerwca  2017  21:17:01
@maniek
Hmm, to już desperacja, że piszesz za mnie odpowiedzi na pytania? Zdumiewające. Komórka propagandy musi być zdesperowana, skoro posuwa się do takich manipulacji.

Otóż nie. Remont dróg objęty jest harmonograem. Podczas remontu ul. Lipowej nikt nie zamknie sąsiednich ulic, bo to by groziło paraliżem tej części miasta. Tak samo jak nie rozgrzebano Przemysłowej podczas remontu wiaduktów w ciągu ul. KEN. Z tego samego powodu łącznik Grabskiego-Energetyków wciąż czeka na rozpoczęcie - pomimo przygotowanych dokumentów, - rozgrzebane ronda obok Biesiady znacząco uniemożliwiłyby dojazd do strefy.
Dodano: 26  Czerwca  2017  21:16:44
@maniek
Hmm, to już desperacja, że piszesz za mnie odpowiedzi na pytania? Zdumiewające. Komórka propagandy musi być zdesperowana, skoro posuwa się do takich manipulacji.

Otóż nie. Remont dróg objęty jest harmonograem. Podczas remontu ul. Lipowej nikt nie zamknie sąsiednich ulic, bo to by groziło paraliżem tej części miasta. Tak samo jak nie rozgrzebano Przemysłowej podczas remontu wiaduktów w ciągu ul. KEN. Z tego samego powodu łącznik Grabskiego-Energetyków wciąż czeka na rozpoczęcie - pomimo przygotowanych dokumentów, - rozgrzebane ronda obok Biesiady znacząco uniemożliwiłyby dojazd do strefy.
Dodano: 26  Czerwca  2017  21:16:27
do radny. edek, janek, pisowski czopku nick zmieniłeś.umiech
dziękować to ty możesz na waszych spotkaniach partyjnych poklepując się nawzajem po pleckach. nieudolność twojego kolegi wylewa się na całą Stalową i nie zakrzyczysz tego. ale stój na posterunku przed kompem dzielnie. za swoje zasługi może awansujesz na "zawód dyrektor". jednak na razie awans na starszego wazeliniarza. umiech
Dodano: 26  Czerwca  2017  16:35:55
~STALÓWKA
Twoj płezydęt tak samo zbudował Przemyslowa jak wyremontowal spozywczaka Spolemowskiego. W obu przypadkach lansowal sie tylko do zdjec.
Dodano: 26  Czerwca  2017  16:13:38
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe