Zaloguj się !

Trzecie absolutorium dla prezydenta

Opublikowano: 19  Czerwca  2017

To już trzecie absolutorium dla prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego z tytułu wykonanie budżetu. Tutaj nie spodziewał się nikt żadnych niespodzianek.

Rada Miejska udzieliła Prezydentowi Stalowej Woli absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2016. Pierwsze absolutorium przyznano Lucjuszowi Nadbereżnemu 25 czerwca 2015 roku, po 34 dniach rządów, jeszcze za pracę Andrzeja Szlęzaka. Rok później włodarz Stalowej Woli odpowiedział już za to, co zrobił on sam i Rada Miasta, a z nimi rzesza urzędników magistratu. Absolutorium również dostał bez problemu.

19 czerwca 2017 roku po raz trzeci głosowano nad udzieleniem absolutorium. Zostało ona przydzielone niejako z urzędu. Za absolutorium rękę podniosło 17 radnych, jeden wstrzymał się od głosu (Daniel Hausner). Po głosowaniu rozległy się gromkie brawa. Radni klaskali na stojąco.

Dochody budżetu za 2016 rok wykonano w kwocie 233 mln zł, co stanowi 100,44%, wydatki- 239,9 mln zł, czyli zrealizowano 98,16%. Na rok 2016 zaplanowano deficyt na kwotę 12 mln zł (ostatecznie wyniósł on 6 mln zł). Miasto miało na koniec roku dług w wysokości 76 mln zł, z czego z tytułu kredytów i pożyczek 74 mln zł.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za tą ocenę, za to głosowanie, które odbieram jako wotum zaufania w stosunku do działań, które podejmujemy wspólnie. To był dobry rok dla budżetu miasta, to był dobry rok dla Stalowej Woli, dla umacniania pozycji Stalowej Woli jako miasta odważnego, aktywnego, miasta, które inwestuje w sposób zrównoważony w cele strategiczne, w cele rozwojowe- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny po głosowaniu.

Nie wszystko dało się zrobić, na wszystko nie starczyło pieniędzy.

- Może nie wszystko co zaplanowaliśmy udało się zrealizować w 100%. Potrzeba stanąć przed mieszkańcami i powiedzieć, że niektóre zadania wymagają jeszcze czasu, przygotowania, ale przede wszystkim uruchomienia środków europejskich, bo to, co możecie państwo zauważyć w ocenie tego budżetu, realizujemy przede wszystkim te zadania w pierwszej kolejności, które mają szansę na uzyskanie dofinansowania zewnętrznego i czasami warto poczekać i tu dziękuję za zrozumienie, za cierpliwość w tym zakresie- mówił prezydent.

 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~Olo
piket
Poruchamy się znowu? Tylko teraz z połykiem i weź manukuna.
Dodano: 24  Czerwca  2017  13:49:36
najważniejsze, że po nadbereżnym zostaną huśtawki i ławki. huśtawki żeby się bujać i ławki żeby usiąść i zapłakać nad losem miasta i jego długami.
Dodano: 24  Czerwca  2017  12:27:17
@maniek
Zaraz się dowiem, że budowa parkingu czy remont chodnika to też wielka inwestycja. Bez przesady. No ale jak się ma mentalność radnego, to nawet ławka pod blokiem byłaby okazją do chwalenia się.

Wiadukt budowała GDDKiA. Jeśli dla Ciebie dojazd do kilkudziesięciu domów na osiedlu Karnaty to utopione pieniądze - gratuluję empatii i zrozumienia tych osób.

Infrastruktura drobna - parkingi, chodniki, ścieżki rowerowe - powstawały i powstają cały czas. Wydawanie pieniędzy podatników na ich potrzeby i użytek ma być powodem do zachwytu? Łaskę robią władze miasta, że budują dla nas za nasze pieniądze?

Nędza się zacznie po Nadbereżnym. Zostanie 120 mln do spłaty. Przy czym nie powstanie żadna droga, która by umożliwiła sprzedaż miejskich działek i wzrost dochodów podatkowych w przyszłości. W zamian za to powstają kolejne koncepcje i kolorowe prezentacje projektów, które będą wymagały ciągłego dotowania z budżetu.
Dodano: 24  Czerwca  2017  12:23:08
~maniek
do manukun, skoro uważasz że pawilon sportowy w ROZWADOWIE na stadionie SANU to wielkie nic to dlaczego ty za swoje pieniądze nie zbudowałeś jak to piszesz tych szatni. Każda inwestycja za kwotę około miliona to jest wielka inwestycja nawet w skali takiego miasta jak STALOWA WOLA.
Dodano: 23  Czerwca  2017  12:42:40
~maniek
do manukun, kolejna twoja kompromitacja szkoda że nie napisałeś że SZLĘZAK zbudował wiadukt nad obwodnicą w ROZWADOWIE. Bo to była najgłupsza inwestycja w POLSCE w 21 wieku. Zbudowano wiadukt który nie został skomunikowany z obwodnicą utopiono miliony po to żeby tylko coś zrobić . Takie to były nierządy w naszym mieście przez 12 lat. Jeszcze jedna ważna sprawa zapomniałem dopisać że PAN SZANOWNY PREZYDENT L.N. zrobił na ZATORZU parking na ulicy SIEDLANOWSKIEGO przy bloku nr. 10. Co do 3 kadencji SZLĘZAKA to miał to szczęście że administrował naszym miastem kiedy do POLSKI szedł grosz z UNII . Oprócz tego miał poparcie od pana marszałka CHOLEWIŃSKIEGO gdyby w sejmiku nie było pana CHOLEWIŃSKIEGO , SZLĘZAK nic by dla naszego miasta nie zrobił. Na twoje głupie pytanie że co z tego że korzystał z funduszy unijnych to bardzo dużo znaczyło bo łatwiej jest cokolwiek zrobić jak się korzysta z pożyczek unijnych. Ale jeśli masz dzieci to twoje dzieci będą żyć w nędzy gdy przyjdzie te pożyczki oddawać.
Dodano: 23  Czerwca  2017  12:22:06
@maniek i reszta klakierów
Piszesz o sobie w 3 os.? Sam bredzisz, że za Szlęzaka nic nie powstało, albo prawie nic, a już na pewno żadnych dużych projektów nie zrealizowano. Gdyby tak było, to Szlęzak nie zostałby wybrany na 3 kadencje, nie sądzisz?

I co z tego wynika, że korzystał z kasy unijnej?
Dodano: 23  Czerwca  2017  09:14:57
~maniek
Do manukun po co ta twoja propaganda chyba ''maniek'' skomentował całą prawdę jak było a jak jest. PAN PREZYDENT L.N. rządzi dopiero 2,5 roku i jak można tych 2 prezydentów porównywać. Po za tym SZLĘZAK przez 6 lat korzystał z pieniędzy unijnych, o czym ty pleciesz.
Dodano: 23  Czerwca  2017  08:24:18
Jeśli nie pamiętasz dużych projektów realizowanych za Szlęzaka, to sprawdź wartość budowy bazy dydaktycznej dla uczelni, budowy i wyposażenie inkubatora i laboratorium, rewitalizacji Śródmieścia, budowy zakładu przetwarzania odpadów, remontu drogi wojewódzkiej 855(tam,gdzie na otwarciu był radny Nadbereżny) czy remontu wiaduktów w centrum.
Dodano: 22  Czerwca  2017  16:56:32
@maniek i reszta klakierów
Wielkimi inwestycjami nazywasz budowę szatni na stadionie PKS "San" czy budowę boiska pełnowymiarowego na Hutniczej. Odpowiedz sam na pytanie, czy projekty za kwotę stanowiącą mniej niż 1% całego budżetu można nazwać wielkimi. Największa inwestycja Szlęzaka za 150 mln nie została zrealizowana, bo Nadbereżny z niej po prostu zrezygnował. Te 150 mln zł zagwarantowane w budżecie województwa przypadło Mielcowi

Spójrz na wykres dochodów miasta od początku kadencji Szlęzaka. Od 2004 szybowały w górę, bo ciął zbędne koszty wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Załamanie nastąpiło w 2009. Pomimo upadków kolejnych firm, miasto utrzymało tempo remontów ulic i infrastruktury kosztem budowy przedszkoli, żłobków parków, placów zabaw czy zakupu dekoracji.

W międzyczasie cudna PO dorzuciła obowiązków samorządom, ale zapomniała o finansowaniu. Stąd krytykowana przez Szlęzaka ustawa Rostowskiego i słynny kurs srania bez jedzenia. Było kilka innych głupot - ustawa śmieciowa,przez którą nie mogliśmy wdrożyć własnego systemu.

Wychwalany przez Ciebie PiS przepraszał za prof. Gilowską, która swoją drogą była najskuteczniejszym ministrem finansów w historii. Obniżyła podatki, przez co gospodarka ruszyła z kopyta. Teraz twoja ukochana partia dokłada idiotycznych podatków i w swojej głupocie dobija przedsiębiorczość Polaków.
Dodano: 22  Czerwca  2017  16:51:00
~apis
"wyborca" ogarnęła ciebie tytułomania czy co? Ten twój dr Adrian nie przynosi nam chwały, gdzie nie pojedzie to daje plamę. Po Brukseli kiedy świat obiegły zdjęcia z jego udziałem kolejna wtopa z wizyty w Chorwacji. Z tamtejszą pięknością p. prezydent rozmarzył się niczym Casanowa albo amant. PRZECIEŻ ON MA ŻONĘ, NIEPRAWDAŻ...? KTO MĄDRY TO Z TEJ RADY DAŁ JUŻ DAWNO NOGĘ I NIE CHCE FIRMOWAĆ NICOŚCI. CO TO ZA ZASZCZYT?
Dodano: 22  Czerwca  2017  15:30:11
~VIVO
Deficyt za rok 2016 = 12 mln złotych wypracowane przez LN, które będziemy musieli zwrócić. Ten opluwany Szlęzak miał średnio 5 mln złotych a poprzedni prezydent 2 mln. W tym tempie LN w 4 lata zadłuży miasto na kwotę prawie taką samą jak Szrek za 3 kadencje. Dobry gospodarz, nie ma co.
Dodano: 22  Czerwca  2017  15:22:32
~maniek
do leming, jak się nie ma argumentów to się oponentów obraża, nigdy nie byłem i nie będę użytecznym idiotą ale zawsze będę za prawdą i faktami tylko nie tym z TVN24 bo to są pseudo fakty.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:46:15
~maniek
do wyborca i znowu się mylisz bo ten pan bolek to bożyszcze PLATFORMY OBYWATELSKIEJ.Znowu nie zaliczyłeś egzaminu z propagandy tak że daj sobie spokój z wypocinami bo drażnisz mądrych ludzi.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:42:50
~maniek
Do manukun, sam sobie zaprzeczasz jeszcze nie dawno wypociłeś że SZLĘZAK co roku zwiększał budżet miasta a teraz wciskasz coś o kryzysie finansowym. Więc kawa na ławę w latach 2005 do 2007 kiedy rządził PIS mieliśmy bez przerwy wzrost gospodarczy .Kiedy do koryta doszła PO zaczął się od razy kryzys i PO przez 8 lat nic nie wypracowało tylko żyło na długach [1 bilion złotych długu].Przypomina mi to znajomego któremu udało się załapać na robotę a ten będą zatrudnionym wziął wielką pożyczkę i zaraz się zwolnił po to żeby nie musiał tych pieniędzy oddawać. Takie mieliśmy pseudo rządy w POLSCE przez 8 lat jak PO było przy korycie co lepsze jak tylko PIS wrócił do rządów nasza gospodarka nigdy nie miała się lepiej. Powiem tak POLACY nigdy w życiu już nie głosujcie na PO bo macie kryzys zagwarantowany.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:37:40
~leming
~maniek z Ciebie to jest napewno tak jak dawniej pisales " pozyteczny idiota ".
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:29:18
~maniek
do manukun , lemingu a ty z uporem maniaka powtarzasz te swoje że tak nazwę pierdu pierdu Ile razy ci komentowałem że nie było w naszym mieście tak skutecznego PREZYDENTA jak PAN L.N. Nawet w czasie kiedy pieniądze z UNII były zamrożone potrafił tak dużo dla STALOWEJ WOLI zrobić. I nie powtarzaj swoich głupot że termomodernizacja nie jest jeszcze zrobiona to jeśli na jesieni bedzie zrobiona to nie będzie to inwestycja PANA PREZYDENTA L.N.? Piszesz że boisko czy to CENTRUM ja uważam za duże inwestycje to ja się ciebie pytam czy inwestycja za 50 milinów złotych to jest mała czy duża inwestycja. SZLĘZAK przez 12 lat nie zrobił ani jednej inwestycji za 50 milionów złotych, mam nadzieję ze skończą się te debilne wypociny o piaskownicach czy o ławce zakochanych. Chociaż ja uważam że i taka ławka jest potrzebna bo każdy ma inne potrzeby.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:26:34
~obserwator
maniek ty tak bredzisz od siebie czy dostałeś wytyczne? umiech
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:10:41
~maniek
do leming, i znowu się mylisz bo żeby zarobić to najpierw musisz stracić i nikt nie buduje hal po to żeby płacić podatki tylko po to żeby działać i na tej działalności zarabiać kasę. Gdybym ja miał pomysł na interes też bym takie hale budował i zarabiał gruby szmal. Ja na garażu nie zarabiam nic ale mam ten garaż po to żeby mój samochód był bezpieczny. Ale jak mówią nie dla psa kiełbasa tak że i nie dla ciebie robić interesy.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:10:11
@maniek i reszta klakierów
Większość wymienionych remontów czekała na swoją kolej. Przypominam, że od 2008 roku mieliśmy rokrocznie problemy finansowe z powodu kryzysu. Po blisko dekadzie w końcu wpływy do budżetu osiągnęły poziom sprzed tego załamania. Firmy mają płynność finansową, płacą podatki i w końcu możemy zrealizować projekty leżące w szufladzie: przejście przez tory, ronda, ulice. Dziwne, żeby mając w końcu budżet z trójką z przodu, nie robić remontów na taką skalę. W dodatku większość infrastruktury podziemnej została niedawno zmodernizowans, więc najwyższy czas na remonty na powierzchni.

Dokończenie bloków, stadionu czy termomodernizacja basenu to pieśń przyszłości, więc nie wiem, jakim sposobem Nadbereżny "zrobił". Wyświetlenie kolorowych obrazków nie oznacza "zbudowania". Szlęzak też lubił się tym chwalić, a co wyszło - wszyscy wiemy.

Boisko czy szatnie nazwasz "wielkimi inwestycjami". Ok. Szkoda tylko, że to są drobiazgi, patrząc na wielkość budżetu.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:09:52
~Wyborca
PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY należy do grupy mędrców przy PANU DOKTORZE PREZYDENCIE ANDRZEJU DUDZIE.- Mielismy juz wiekszego medrca ( na miare swiatowa ) mial ksywke " BOLEK " i byl idolem obecnych medrcow.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:08:31
~maniek
do wyborca , lemingu kiedy zaczniesz używać głowy a nie pierdu, pierdu w koło. PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY należy do grupy mędrców przy PANU DOKTORZE PREZYDENCIE ANDRZEJU DUDZIE. Myślisz że jak by było tak jak wypociłeś to PREZYDENT POLSKI zabrał by naszego PREZYDENTA do tej RADY. Ofiary i niewolnicy TVN24 kiedy zaczniecie myśleć jak mądrzy ludzie a nie powtarzać tej propagandy TVN śmieciówki.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:03:14
~leming
Do trolla maniek :
nie robie i nie bede robil inwestycji, ktora nie przyniesie dochodu i nie wybuduje hali po to tylko by placic 10 zl. podatku. Takim inwestorem moze byc tylko i wylacznie Twoj idol razem ze swoja swita.
Dodano: 22  Czerwca  2017  14:00:46
~maniek
do obserwator, lemingu i tu się bardzo mylisz bo rewitalizacje to też inwestycje bo jak zrobić rewitalizację bez pieniędzy. Ty trollu jak sobie kupisz spodnie na du..pę to też poczyniłeś inwestycję bo zainwestowałeś żeby z gołą du..pą nie chodzić. Po za tym rewitalizuje się coś starego a wszystkie inwestycje które ja wymieniłem to są same nowości.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:55:51
~Wyborca
~maniek, skoncz z tym "zrobil" bo tak naprawde nic nie zrobil. Na niczym sie nie zna, brak umiejetnosci, wiedzy i doswiadczenia.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:53:13
~Wyborca
~maniek, skoncz z tym "zrobil" bo tak naprawde nic nie zrobil. Na niczym sie nie zna, brak umiejetnosci, wiedzy i doswiadczenia.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:52:54
~maniek
do leming, trollu jeśli wybudujesz halę i będziesz prowadził działalność gospodarczą to będziesz płacił od każdego metra powierzchni ponad 10 złotych podatków. Ja mam garaż o powierzchni 6,5 metra i co miesiąc płacę ponad 50 złotych podatków do spółdzielni na OKULICKIEGO. Jeśli nie wiesz to cię poinformuję nie ma nic za darmo, ile razy lemingu ci będę komentował że mi chodzi tylko o prawdę.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:48:51
~olobis
Na tych halach beda wypasane barany rasy maniuśtroll.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:48:24
~obserwator
maniek myli inwestycje z rewitalizacją. co za obciach. szkoda z nim dyskutować. umiech
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:42:56
~maniek
Jeszcze jedno bo troll pisze że jak na 2,5 roku to mało zrobił PAN PREZYDENT L.N. Zapomniałeś chyba lemingu że ja wymieniłem tylko inwestycje na ZATORZU a popatrz jak dużo jest zrobione w centrum miasta. To jakaś paranoja że lemingi muszą wszystko krytykować a nie pomyślą że jak kiedyś przejmą władze za 20 lat to my wtedy będziemy ostro jechać z krytyką.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:39:45
~leming
W tych halach Maniek to Ty chyba sobie pobiegasz placac 10 zeta za metr.
Dodano: 22  Czerwca  2017  13:38:36
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe