SANBank uczy jak bezpiecznie...

Opublikowano: 19  Czerwca  2017

Bezpiecznie jak w banku, czyli jak bank zabezpiecza nasze pieniądze? To temat niecodziennej lekcji, która odbyła się w dniu 14 czerwca br. w Nadsańskim Banku Spółdzielczym w Stalowej Woli.

Była to już kolejna lekcja w ramach umowy patronackiej SANBanku z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Tym razem miała ona jednak odmienny charakter, ponieważ odbyła się w siedzibie Banku, gdzie pokazano pracę bankowca "od zaplecza".

Podczas wizyty zaprezentowano film wizerunkowy, który przybliżył uczniom historię powstania Banku oraz zakres prowadzonej działalności. Następnie uczniowie dowiedzieli się o bankowości elektronicznej i jej zabezpieczeniach, o bezpiecznym korzystaniu z kart płatniczych oraz dokonywaniu transakcji w sklepach internetowych. Dowiedzieli się także o etapach powstawania produktów bankowych i nowoczesnych usługach proponowanych przez Bank, takich jak naklejka zbliżeniowa oraz aplikacja mobilna HCE. Uczniowie zostali również oprowadzeni po Banku, gdzie pokazano im stanowiska pracy bankowców. Dowiedzieli się, w jaki sposób Bank zabezpiecza pieniądze przed fałszerstwami, jak przechowuje pieniądze, by były bezpieczne, jak rozpoznać falsyfikaty banknotów oraz jakie są narzędzia do ich wykrywania. Zaprezentowano również zasady funkcjonowania bankomatu i zademonstrowano funkcję wpłatomatu z wpłatą gotówki na konto. Na koniec wizyty młodzież miała okazję spotkać się z prezesem w jego gabinecie oraz zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Nadsański Bank Spółdzielczy prowadzi zajęcia lekcyjne w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku od listopada ubiegłego roku ucząc się świadomego i bezpiecznego korzystania z produktów i usług finansowych.

Artykuł sponsorowany...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe