Miejski telefon zaufania?

Opublikowano: 16  Czerwca  2017

Seniorzy uważają, że przydałby się taki telefon, pod który można by zadzwonić w różnych sprawach. Taki telefon już istnieje- mówi prezydent.

W mieście istnieje struktura władzy, jest prezydent, Rada Miasta, jest też Rada Seniorów. Wszyscy ci samorządowcy są na bieżąco ze sprawami Stalowej Woli. Na samym dole jest szary obywatel, który nierzadko czuje się bezradny wobec problemów jakie widzi. Jeden z seniorów, podczas sesji Rady Seniorów, zaproponował by utworzyć telefon zaufania, pod który każdy mógłby zadzwonić i zgłosić problem. Jak wyjaśnił prezydent, obywatel może przyjść do niego do magistratu by porozmawiać. Sądząc po kolejkach do gabinetu włodarza Stalowej Woli wiele osób korzysta z tej możliwości.

- Dla mnie jest bardzo istotne, żeby mieć bezpośredni kontakt z mieszkańcami, również, żeby była ta informacja zwrotna, bo ja uważam, że nawet ta najgorsza informacja i powiedzenie, że czegoś nie będzie i przekazanie tej informacji będzie lepsze niż chowanie się, dlatego od zeszłego roku- uważam, że z dużą skutecznością- działa u nas aplikacja „Naprawmyto.pl” i jest to połączone z miejskim koordynatorem, który jeździ rowerem- mówi Lucjusz Nadbereżny.

„Naprawmyto.pl” to aplikacja którą można ściągnąć ze strony magistratu (zakładka „Naprawmy to” na stronie głównej, na samej górze). Pozwala ona mieszkańcom na zgłoszenie interwencji (dziura w ulicy, zniszczony śmietnik, bałagan, zniszczony przystanek, zdewastowane ogrodzenie, brak rozkładu jazdy ZMKS itp.). Potrzebny jest jedynie smartfon z dostępem do Internetu. Dział zgłoszeń podzielony jest na 5 kategorii: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda, inne. W każdej kategorii znajdują się podkategorie do wyboru. Po sporządzeniu krótkiego opisu, dołączeniu zdjęcia, wysyła się zgłoszenie. GPS dokładnie określi miejsce interwencji.

A kto nie ma odpowiedniego telefonu lub nie chce, czy nie potrafi posługiwać się aplikacjami może na mieście porozmawiać z pracownikiem magistratu- specjalnie powołanym do tego typu interwencji koordynatorem, który porusza się po Stalowej Woli oznakowanym rowerem. Mieszkańcy mogą go zatrzymać i np. przekazać sugestie co do zmian na swoim osiedlu. Z koordynatorem można się skontaktować również telefonicznie (Grzegorz Jachim, nr tel. 784 427 349).

- Każdego tygodnia podpisuję przynajmniej kilkanaście interwencji do różnego rodzaju instytucji (do spółdzielni, do GDDKiA, do powiatu będącego również zarządcą dróg), bo nasz problem, jako miasta, polega na tym, że mamy aż 5 zarządców dróg, a każdy ma swoją politykę co do koszenia trawy, odśnieżania, co do nawierzchni, dekoracji, estetyki i wszystkich innych spraw. W codziennym działaniu jest to utrudnienie. Gdy w aplikacji jest odpowiednie zgłoszenie, koordynator jedzie na miejsce, robi zdjęcie, podobnie jest, gdy ma telefon w tej sprawie. Warto więc z tej możliwości korzystać- przekonuje prezydent.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ona
telefon niezbędny.... można by zadzwonić i zapytać po ile fura gnoju??
Dodano: 19  Czerwca  2017  21:07:51
~ona
telefon niezbędny.... można by zadzwonić i zapytać po ile fura gnoju??
Dodano: 19  Czerwca  2017  21:07:40
~Ził
do "lekarza"

Nie żałruj z tym lekarzem 😂 No chyba że Radziwił zacznie przyznawać tytuły dla zasłużonych dla partii. To byłby wtedy taki misio medycyny ☺

Na dodatek piełwszy delegowany do tej zaszczytnej funkcji z naszego miasta.
Dodano: 19  Czerwca  2017  15:20:11
~aaa
@zorientowany: społeczeństwo dzieli się na tych co rozumieją i patologię co im się należy (w Talowej to około 0.1%, a reszta to patologia), a niestety w tej pseudodemokracji jaka jest w polsce jest tak, że trzeba w rzyć bez wazeliny motłochowi włazić, więc Prezydent powinien od 7 do 15 kolejkę przyjmować i rozdawać to co zdobył, a za pieniążkami to jeździć po godzinach... dlatego właśnie demokracja to dzieło szatana, i należy ją jak najszybciej zakończyć... nie zgadzasz się?? ale nas jest dwóch więc my mamy rację nie ty....
Dodano: 19  Czerwca  2017  13:12:45
~Lekarz
Do tego trolla co tak nadaje i hejtuje:
Czy ty naprawdę myślisz, że tymi wpisami pod różnymi nickami zohydzisz kogoś? Ja i inni, którzy chodzą po Stalowej Woli i widzą jak miasto odżyło na pewno nie będę głosował na tzw. stalowowolską opozycję, która jedyne co potrafi to nająć trolla, który swoje chamstwo i prostactwo wylewa w internecie.
Zapraszam do mojego gabinetu, może nie jest za późno.
Dodano: 19  Czerwca  2017  07:07:57
~gutek stw
a moge ja przyjsc?? hahasmiech2
Dodano: 18  Czerwca  2017  07:40:49
~Psychiatra
Panie Nadbereżny zapraszam do mojego gabinetu, pierwsza wizyta będzie bezpłatna.
Dodano: 18  Czerwca  2017  07:09:32
~Mama i tata
Czego sie nie zrobi dla seniorow zeby bylo "dobrze"pffffff..... poswiecenie
Dodano: 18  Czerwca  2017  00:58:38
~Olo
tu Bareja tego by nie wymyślił, tylko film kręcić.... byłoby to zabawne jakby nadbereżny i inne córki leśnika bawili się za swoje pieniądze
Dodano: 17  Czerwca  2017  20:46:11
~Sandra
Czy to jakaś miejska gra z tym łapaniem gostka na rowerze?
Dodano: 17  Czerwca  2017  11:21:38
~Darek
CYTAT
(...) porusza się po Stalowej Woli oznakowanym rowerem. Mieszkańcy mogą go zatrzymać


Ciekawy temat. Czy samorząd precyzuje jak powinno wyglądać to obywatelskie zatrzymanie? Czy dozwolony jest patyk w szprychy i rzucenie na glebę z wykręcaniem rąk gdyby stawiał opór?
Czy bezpośredni kontakt można poprzedzić obrzuceniem kamieniami z okrzykiem stój h.ju?

Po co go wogóle zatrzymywać, jeśli nawet nie wiadomo czy wydany jest za nim list gończy?
Suweren prosi o cykl artykułów na ten temat.
Dodano: 17  Czerwca  2017  09:40:22
~Zorientowany to ile tych pieniędzy "wyrwał" i na co wydał? Dlaczego chwali sie planami a nie wykonaniami? No chyba, że "wyrwał" na rower miejski 1 milion zł rocznie. To jest nawet lepsze od tych ławek Szreka ;-)
Dodano: 17  Czerwca  2017  09:05:52
~stalowa
Do Zorientowany: Ale bufonada, próżność i ....Krótkowzroczność!!!!
Dodano: 17  Czerwca  2017  08:39:54
~Psalm
Promować donosicielstwo? Średni pomysł moim zdaniem
Dodano: 16  Czerwca  2017  23:03:16
~Kisielek
Są numery do radnych na bipie i stronie urzędu miasta. Zresztą łaski nie robią w urzędzie i nr do radnego dać muszą, oni są dla nas. Ja nie mam problemu z kontaktem z moim radnym a i pomógł jak trzeba było.
Dodano: 16  Czerwca  2017  22:01:08
~Zorientowany
Puzon a myślisz że z siedzenia za biurkiem na dupie to pieniądze przychodzą do miasta? Żeby pozyskiwać takie duże środki jak prezydent to raczej musi kursować między Rzeszowem i Warszawą. Całe szczęście że Nadbereżny jest młody i ma na to siłę a do tego jeszcze wejście gdzie trzeba aby te pieniądze dla Stalowej Woli wyrwać. Prezydent nie jest od załatwiania indywidualnych spraw tylko od załatwiany ważnych tematów i dużych pieniędzy dla miasta!
Najlepiej gdyby siedział w urzędzie i przyjmował koelejkę z mopsu albo kolejkę po mieszkanie socjalne cały tydzień...
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:36:32
~@puzon
Pewnie, ze rzadko. Od dluzszego czasu jak sie bywa po 2 a czaaaasami 3 dni w urzedzie na tydzien, to jak mozna powaznie i w sposob odpowiedzialny rzadzic miastem? Gadal na szlezaka a sam nie lepszy.
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:17:39
To co Gnojek na rowerze wyjechał na zmywak do Anglii?
Masakra. Żadne miasto nie ma telefon na donosy tylko pislandia St. Wola😁😂🤣
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:03:14
~puzon
Kolejka jest ,i owszem.Ale dla tego że nasz włodarz rzadko bywa ,,u siebie''
Dodano: 16  Czerwca  2017  16:00:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe