Drzewa charzewickie u lekarza

Opublikowano: 16  Czerwca  2017

1613 drzew z terenu zespołu parkowo- pałacowego w Charzewicach przejdzie arborystyczne zabiegi pielęgnacji. Będą to m.in. prace pielęgnacyjno- konserwacyjno- zabezpieczające.

- Park w Charzewicach wymaga wielu prac pod względem architektury, ale przede wszystkim prac naprawczych wymaga zaniedbana i zdegradowana zieleń. Kwotą ponad pół miliona złotych zostaną wykonane prace arborystycze na drzewach. Zostanie również wyczyszczone podłoże. Ten park pod względem specjalnych zabiegów arborystyczych w tym roku i w przyszłym będzie objęty specjalnymi pracami uzgodnionymi z konserwatorem zabytków- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zakres prac, które mają być realizowane na przestrzeni kilku miesięcy obejmie:

- cięcia pielęgnacyjne– cięcie gałęzi i konarów poprawiające warunki rozwoju korony drzew, w tym cięcie sanitarne eliminujące z korony drzewa pędy, gałęzie i konary chore i martwe(posusz), uszkodzone, połamane,, stanowiące źródło infekcji, a także usuwanie odrostów pniowych i korzeniowych,

- cięcia krygujące– polegające na niwelowaniu wad budowy korony drzewa, poprawiające statykę drzewa lub zapobiegające rozłamaniom, w tym redukcja i odciążenie konarów lub korony drzewa, usunięcie krzyżujących się konarów, gałęzi, usuwanie wad wielodniowości,

- cięcia nie przyrodnicze– wymuszone kolizją korony drzewa z obiektami budowlanymi lub koniecznością wyeliminowania zagrożenia stwarzanego przez drzewo dla komunikacji drogowej, pieszej, obiektów budowlanych, czy infrastruktury technicznej.

Pielęgnacja drzewostanu będzie prowadzona metodą alpinistyczną przy użyciu specjalistycznego sprzętu i przez wykwalifikowaną załogę. Prace będą wykonywane w taki sposób, aby nie naruszyć istniejącej roślinności oraz urządzeń, instalacji i zabudowy w bezpośrednim otoczeniu pielęgnowanego drzewa i na szlakach komunikacyjnych oraz na terenie całego parku.

Miasto obecnie jest na etapie wyłonienia wykonawcy, który zajmie się pracami arborystycznymi. Wszelkie działania dotyczące drzewostanu powinny zakończyć się pod koniec kwietnia 2018 roku.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ignac
DO 125, TROLLU W JAKIM TY ŚWIECIE ŻYJESZ PO TWOICH WYPOCINACH WIEM ŻE W TYM PARKU JUŻ KILKA LAT NIE BYŁEŚ.TAM ŻYWEJ DUSZY NIE MA OD PARU MIESIĘCY.
Dodano: 19  Czerwca  2017  14:18:58
~gutek stw
powiało grozą kierowniku haha smiech2 mamy ubaw po pachy smiech2
Dodano: 18  Czerwca  2017  18:40:05
~a125
od opinii ten ktoś tam nie chodzi to bzdury opisuje tam jest naj wiecej ludzi starszych jak dzieci pięknie siedzą na ławeczkach i spacerujących .AZ MILO SPACEROWAĆ A N IT NIE SIEDZI NA ŁAWECZCE BADZIEWNEJ DLA ZAKOCHANY7CH. PROSZĘ SIĘ PRZESC I ZOBACZYĆ I W TEDY OPISAĆ TO CYBA PISAŁ PISOWIEC TO ICH RETORYKA CO ONI ZROBIŁY TO PIĘKNE A KTO INNY TO BRZYDKIE . ALE JUŻ NIEDŁUGO!!!!!!!!
Dodano: 18  Czerwca  2017  10:00:48
Dario płaci podatek katastralny, wiec może wymagać więcej od tych, którzy jej nie płacą.
Dodano: 17  Czerwca  2017  17:00:36
~Nowy
@ja2

Pewnie liczy na poselski immunitet. Pis/PO krzywdy sobie nie zrobi, gozej dla niego bedzie jak kto inny wezmie to pod lupe.
Dodano: 17  Czerwca  2017  09:22:44
~Harzewitz
Sloma ci "bogaty" dario z butow wystaje. Idz do obory posprzatac bo straszny bajzel tam jest
Dodano: 17  Czerwca  2017  08:33:57
~Dario
Do opinia posłuchaj kmiocie w Charzewicach mieszkają bogaci ludzie którzy muszą płacić kupię podatków do miasta i nic nie dostają w zamian pewnie by się chcieli oddzielić od stalowej by mięć spokój z takimi jak ty żebrakami którzy płacą rocznie 200zl podatku i uważają się za pępek miasta
Dodano: 16  Czerwca  2017  23:45:42
~opinia
Po co komu ten park, czy ktos zrobil rozeznanie kto tam bedzie wybieral sie z miasta. Emerytom napewno sie nie bedzie chcialo tam jezdzic, a dla mam z dziecmi za daleko. Kto to wymyslil i dla kogo? Blonia nad Sanem to dobry pomysl, ale musi byc madre zagospodarowanie, nie jak w parku przy torach rzeka i lawki z granitu. Na takiej lawce nie da sie usiasc. Fajnie ze KFC jest z wielkim z daleka widocznym facetem w okularach i teraz bedzie patrzyl na myjnie samochodowa. To jest miasto piekne i jeszcze kamery na rondzie z pomnikiem ktory o niczym nie mowi.
Duza fujara.
Dobrze ze sa reklamy na tablicach ruchomych aby absorbowac uwage kierowcow i oswietlac miasto w nocy, nikt ich nie czyta. Moze trzeba podpatrzec w innych miastach jak nasze upiekszyc.
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:35:48
~ja2
Panie prezydencie - otoczenie prywatne za publiczne pieniądze. Ogromne pieniądze. Nie boi się Pan?
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:53:59
~amo
Może by tak zatrudnić w magistracie... córkę lesniczego do ochrony drzew? Nie musiałaby szukac pracy gdzies daleko!
Dodano: 16  Czerwca  2017  16:05:14
Brakuje stałego leśnego ER w Charzewicach, radna Bąk powinna to rozważyć. Może być taniej.
Dodano: 16  Czerwca  2017  16:03:27
~koza
Koniecznie trzeba wezwać na pomoc prof. dr dendrologa Jana Szyszkę on ten park w tri miga uzdrowi. Potem nasadzi się nowe drzewka i będzie znowu pięknie i zdrowo.
Dodano: 16  Czerwca  2017  14:06:13
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe