Czas zlikwidować ozdoby w mieście

Opublikowano: 15  Czerwca  2017

Póki mieszkańcy nie nauczą się szanować tego, co mają, nie warto wydawać publicznych pieniędzy na ozdoby w mieście. Dowód? Kolejny raz ktoś wywrócił ogromną, ciężką donicę z kwiatami…

Gigantyczne, niebieskie, czerwone, zielone donice ustawione zostały w piątek 19 maja 2017 roku przy blokach na ulicy Wojska Polskiego w Stalowej Woli. Zanim zdążono w nich posadzić kwiaty jedna z nich została wywrócona. Wówczas minęła zaledwie doba od czasu kiedy przywieziono te ozdoby na osiedle.

Leżącą donicę podniesiono i posadzono zarówno w niej, jak i w pozostałych kwiaty. Nikt jednak nie pomyślał, by giganty przymocować jakoś do podłoża. Nikt nie przewidział też, że wandale znów wrócą i znów będą niszczyć. Donica w nocy ponownie stała się przedmiotem czyjejś agresji. Cud, że nie pękła… A nie dalej jak we wtorek prezydent, podczas spotkania z seniorami, mówił o aktach wandalizmu w mieście i konieczności montażu monitoringu. Wspomniał też o przewróconej doniczce…

Czy warto w naszym mieście montować ozdoby? Czy warto wydawać publiczne pieniądze w sytuacji, gdy miasto pełne jest tych, którzy niczego nie potrafią uszanować? Były już- jak to nazwał prezydent- idioto- odporne kosze, teraz przydałoby się zakupić idioto- odporne doniczki i ławki, bo chyba całej Stalowej Woli nie da się uodpornić na kilku idiotów mieszkających w tym mieście…


 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~dux
Partyzantka estetyczna w akcji...
Dodano: 21  Czerwca  2017  07:41:33
~kris35
W USA tacy debile są zakuwani w kajdany i pracują na widoku na ulicy. Oczywiście debil zostanie debilem dalej ale takie działanie ogranicza jego dewiacyjną ekspansję na środowisko .
Dodano: 20  Czerwca  2017  20:24:25
@janek
W którym mieście "na zachodzie" postawiono plastikowe donice jako ozdoby?
Dodano: 20  Czerwca  2017  15:43:24
~Aaałłuu
Jest nasz dyżurny pisol w natarciu.
To stwierdzenie: "w du.. pie byłeś i gó..wno widziałeś" to ze świata przywiozłeś prostaku?
Dodano: 20  Czerwca  2017  13:52:55
~janek
do bronek, ty na temat tych donic się nie wypowiadaj bo nie masz pojęcia co wypociłeś. Dzięki tym donicom nasze miasto nareszcie wygląda jak miasta na zachodzie EUROPY. A le w du.. pie byłeś i gó..wno widziałeś i jeszcze próbujesz coś krytykować co każdemu się podoba.
Dodano: 20  Czerwca  2017  13:44:43
~Bronek
Te donice są paskudne. Kto to widział lekkie, jaskrawe plastiki rozstawiać po mieście. Stalówka to nie Disneyland. Ciekawe czyj to pomysł. Chyba kogoś z wiochy zabitej dechami, kto nie ma w sobie za grosz estetyki.
Dodano: 19  Czerwca  2017  21:23:47
~Vigo
Stłasznie cięta łiposta uśmiech
Nie masz już tego polotu, trzeba by coś zmienić w życiu. Może miasto?
Dodano: 19  Czerwca  2017  15:54:00
~jędruś
do gafa, analfabeto ja na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział a tak w ogóle wracaj do podstawówki bo jesteś strasznym ciemniakiem.
Dodano: 19  Czerwca  2017  14:12:45
~kop
kibolska cholota lubi takie zabawy tam trzeba szukac sprawcow!!!!!!!!
Dodano: 19  Czerwca  2017  10:42:47
~jkl
Trzeba te donice wkopać w ziemie a najlepiej zabetonować.
Dodano: 19  Czerwca  2017  10:03:40
Ja sobie mysle czy to czasem nie jakaś zaprzyjaźniona osoba z kręgu pana prezydenta wzięła pieniążki za zrobienie tego , wiadomo było ze długo to się nie utrzyma w stalowej, każdy wie co dzieje sie nocami , i teraz za utylizacje tego kolejna osoba weźmie pieniążki i to się nazywa legalne pranie państwowych pieniędzy a na końcu podziela się tym co wyprowadzili
Dodano: 19  Czerwca  2017  08:35:54
~nope
To niech milicja ruszy dupę na patrole. I nie bezpieczny i szybki przejazd w suce tylko spacerkiem po krawężniku. Taka moja koncepcja pracy milicji w tym mieście, Zapobiegać swoja obecnością, zamiast chwalić się na SM brawurowymi akcjami zatrzymania pijanego rowerzysty.
Dodano: 19  Czerwca  2017  07:11:50
~nope
To niech milicja ruszy dupę na patrole. I nie bezpieczny i szybki przejazd w suce tylko spacerkiem po krawężniku. Taka moja koncepcja pracy milicji w tym mieście, Zapobiegać swoja obecnością, zamiast chwalić się na SM brawurowymi akcjami zatrzymania pijanego rowerzysty.
Dodano: 19  Czerwca  2017  07:11:46
~Lekarz
Do tego trolla co tak nadaje i hejtuje:
Bezmózgu, czy ty naprawdę myślisz, że tymi wpisami pod różnymi nickami zohydzisz kogoś? Ja i inni, którzy chodzą po Stalowej Woli i widzą jak miasto odżyło na pewno nie będę głosował na tzw. stalowowolską opozycję, która jedyne co potrafi to nająć trolla, który swoje chamstwo i prostactwo wylewa w internecie.
Zapraszam do mojego gabinetu, może nie jest za późno.
Dodano: 19  Czerwca  2017  07:09:22
~allo
Jak czytam to najlepiej im drzewo nasadzic bo i psy będą miały gdzie robić kupę i te wsiowe miastowe też Tu nic więcej nie trzeba to mentalność tych co na wsi przystanki rozbieraja powstrzymuje ich wiata z cegły bez okien .
Dodano: 18  Czerwca  2017  22:51:27
~widz
Skoro już to badziewie stoi,to może w ramach troski o wspólne miasto warto przyprowadzić przedszkolaki z flamastrami i niech pomalują w kwiatki te przepastne powierzchnie? Skoro będą mieć udział w dekorowaniu okolicy,to może nauczą się szanować swoją i czyjąś pracę?
Dodano: 18  Czerwca  2017  14:31:50
~mieszkaniec
Pod doniczki specjalnie zrobiono nową powierzchnię z innego rodzaju kostki. Po co postawiono na nich nie pasujące do niczego jaskrawe donice, które łatwo przewrócić?
Żeby się "coś działo"? To się dzieje, jak widać na zdjęciu.
Zadziwiające, skoro z braku pieniędzy zrobiono wąziutki chodniczek, kosztem zmniejszenia bezpieczeństwa pieszych, a i na skoszenie chwastów nie ma funduszy?
Dodano: 18  Czerwca  2017  11:48:33
~widz
Nie pochwalam niszczenia donic,ale faktem jest ,że są wyjątkowo brzydkie.Ciężkie ,niczym nie uzasadniona waga,moc i potęga tych pojemników dla sadzenia delikatnych kwiatków.Oczywiście kosztował taki pomysł,ale kto i dlaczego miał zarobić w tak prymitywny sposób?
Dodano: 18  Czerwca  2017  10:47:34
A teraz kilka proponowanych rozwiązań.

1.Panowie Policjanci zamiast oglądać mecze tak jak ostatnio Polska Rumunia ( zresztą po co skoro wiadomo że Lewy strzeli i wygramy)należy przejrzeć nagrania z monitoringu z pobliskich stacji benzynowych np. Statoil czy Lotos. Na nagraniach widać kto co o której kupuje i czym przyjeżdża. Proponowałbym zainteresować się tymi co przychodzą pieszo. (alkohol) może popytać taksówkarzy. Może warto wyrobić sobie nawyki na przyszłość gdy będzie grubsza sprawa. Gdy w końcu będzie spokój w mieście nikt o Was słowa nie powie i bez problemu będziecie mogli jeść hotdogi z orlenu na staszica w godzinach pracy. Obiecuję.

2. A Ty patolu który nie masz jaj i niszczysz cudzą własność czemu nie pojedziesz na spacer do Łodzi nocą albo do Krakowa? Strach Cię ogarnia na samą myśl co? Boisz się bardziej doświadczonych kolegów z większych miast. Grzecznie kupujesz kebaba u islamisty płacisz i dziękujesz za spleśniałe mięso 4 razy odgrzewane. (chyba z tego ci mózg wyżera) bo nawet ci przez myśl nie przejdzie żeby coś zniszczyć u muzułmanina. Srasz żarem na samą myśl o tym. bo dobrze wiesz czym ryzykujesz, a mianowicie upierdo****em rąk maczetą o ile trafisz na islamiste z podobną chorobą psychiczną jak twoja.

3 zrobić tak jak padła propozycja w komentarzu wcześniej. Dane osobnika wraz ze zdjęciem publikować w sztafecie stalowemiasto.pl oraz SpAm.SpAm@SpAm na początek. Trzeba takim ludziom ułatwić w przyszłości znalezienie pracy w Stalowej Woli. Pracodawca z chęcią zatrudni takiego wandala prawda? oczywiście taki delikwent nic nie znajdzie więc wyjedzie i będzie 1 debila mniej, jeśli nie wyjedzie niech zdycha z głodu bez pracy

4 A teraz do Was Stalowianki. Jeśli wasz chłopak lub narzeczony dewastuje niszczy wyładowuje swoje emocje w taki sposób to lepiej zakończyć taki związek bo pewnie Wy drogie panie będziecie następne w kolejce. Zapewniam że w Rzeszowie są o wiele bardziej wartościowi mężczyźni niż w STW po za tym z pracą kasą ambicjami i zdrowym rozsądkiem. Tyle w temacie
Dodano: 18  Czerwca  2017  02:19:48
~Fuj
Te donice powinien ktos zabrac i schowac bo jeszcze ktos w nie nasra i bedzie sie kisic dotad az znowu ktos to wyleje na chodnik
Dodano: 18  Czerwca  2017  02:06:44
A teraz kilka hipotetycznych odpowiedzi.

1. Zrobił to jakiś życiowy nieudacznik, prawdopodobnie dwóch eunuch i bękart których w Stalowej Woli jest zbyt wielu. Psują dobre imię miasta, dewastują, niszczą śmiecą.
2. Ponieważ to zwykłe 0 które nie wnosi żadnej wartości dodanej do społeczeństwa.
3. Policja była zajęta rozwiązywaniem sprawy ostatniego podpalenia dwóch samochodów. Audi przy Poniatowskiego oraz BMW przy JP2.
4. Oglądali głośno swój ulubiony serial na polsacie lub tvn.
5 Stawiam flaszkę że nie byli a jak byli to komuś kto pomógł wskazać sprawcę, stawiam drogą kawę.
6. Pytanie retoryczne. Pani Projektant tak wymyśliła wzięła za to pieniądze. Ważne że uczciwie na to zarobiła a nie tak jak matka tego Skur*****a który przewrócił ten wazon. Obawiam się że matka sprawcy daje d**y na mieście bezdomnym za paczkę klubowych. Mam nadzieje że tak nie jest. A co do ojca alkoholika to stary powinien synowi sprawić taki wpier**l żeby syn zrozumiał że tak się nie postępuje w swoim mieście. swoim województwie. swoim kraju. Powinien zapytać syna co chciał udowodnić tym rozbojem? Jeśli komuś nie podoba się STW donice monitoring czy prezydent etc. proszę się przeprowadzić do TBG lub Sandomierza. Proste. Na wasze miejsca przyjadą inni.
A teraz kilka hipotetycznych odpowiedzi.

1. Zrobił to jakiś życiowy nieudacznik, prawdopodobnie dwóch eunuch i bękart których w Stalowej Woli jest zbyt wielu. Psują dobre imię miasta, dewastują, niszczą śmiecą.
2. Ponieważ to zwykłe 0 które nie wnosi żadnej wartości dodanej do społeczeństwa.
3. Policja była zajęta rozwiązywaniem sprawy ostatniego podpalenia dwóch samochodów. Audi przy Poniatowskiego oraz BMW przy JP2.
4. Oglądali głośno swój ulubiony serial na polsacie lub tvn.
5 Stawiam flaszkę że nie byli a jak byli to komuś kto pomógł wskazać sprawcę, stawiam drogą kawę.
6. Pytanie retoryczne. Pani Projektant tak wymyśliła wzięła za to pieniądze. Ważne że uczciwie na to zarobiła a nie tak jak matka tego Skur*****a który przewrócił ten wazon. Obawiam się że matka sprawcy daje d**y na mieście bezdomnym za paczkę klubowych. Mam nadzieje że tak nie jest. A co do ojca alkoholika to stary powinien synowi sprawić taki wpier**l żeby syn zrozumiał że tak się nie postępuje w swoim mieście. swoim województwie. swoim kraju. Powinien zapytać syna co chciał udowodnić tym rozbojem? Jeśli komuś nie podoba się STW donice monitoring czy prezydent etc. proszę się przeprowadzić do TBG lub Sandomierza. Proste. Na wasze miejsca przyjadą inni.

7. Siedzicie cicho i się boicie bo was narazie to nie dotyczy. Mylicie się. Walicie hejtem w komentarzach że donice brzydkie że przy hali zrobili śmietnik z donicy. Gdy teraz nie zareagujecie wiedzcie że gdy komuś z Was też się będzie dziać krzywda nikt Wam nie pomoże. Wtedy miejcie pretensje tylko do samych siebie. Nie do całego świata pis czy po. podziękujecie samym sobą. Bo dziś to tylko zwykły wazon ale jutro to może być wasza córka, dziecko, stary ojciec etc. otwórzcie oczy. dzwońcie anonimowo na 997. nie bójcie się. od czego macie wypasione smartphony? Dajcie przykład innym. Patologie stalowowolską trzeba tępić w zarodku.
Dodano: 18  Czerwca  2017  01:41:14
A ja proponowałbym postawić kilka pytań.
1. Kto to zrobił?
2. Dlaczego to zrobił?
3. Gdzie była policja?
4. Gdzie byli mieszkańcy bloku nr 15 i tego z naprzeciwka
5 Czy policja była zapytać mieszkańców, czy coś słyszeli, widzieli. Dwie klatki chociaż w jednym i w drugim bloku?
6. Dlaczego donica była koloru czerwonego? a nie np. zielonego.
7. Co się ludzie z Wami dzieje? Co się dzieje z mieszkańcami Stalowej Woli?
Dodano: 18  Czerwca  2017  01:03:25
~gutek stw
serek dobre ile w te jajo można walić kierowniku haha smiech2
Dodano: 17  Czerwca  2017  23:40:35
@Donna
Też zwróciłem, już jakiś czas temu, uwagę na te kwietniki przed halą targową, nie tylko te, co służą za śmietnik. W ogóle warto bardziej dbać o to co już jest, a nie tylko myśleć o nowym.
Dodano: 17  Czerwca  2017  22:53:34
~serek
walnij w jajo gutek
Dodano: 17  Czerwca  2017  22:42:15
~gutek stw
a u mnie na dzielni młd rosną czerwone makowce na przeciwko i co z tym fantem mam z robic hahasmiech2
Dodano: 17  Czerwca  2017  21:51:24
~Lolek
Proponuje przeniesc te donice na cmentarz komunalny i wykorzystac jak urne do zbierania prochow bezdomnych bezrobotnych i samobojcow w stalowej. Charytatywnosc w czystej doniczkowej formie
Dodano: 17  Czerwca  2017  12:29:06
~Donna
Po co stawiać te tandetne donice, skoro nikt nie dba o te , które już są np przed wejściem do budynku hali targowej (służy za śmietnik).
Dodano: 17  Czerwca  2017  12:25:17
~Gafa
Jaki płezydęt, takie "ozdoby"...
Dodano: 17  Czerwca  2017  09:26:12
~jan
... ustawienie donic pomiedzy ,,stodołą" a ,,nnn" jest złym pomysłem, ten ciąg pieszy w weekendowe noce jest mocno nasycony debilami.
Dodano: 17  Czerwca  2017  07:18:22
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe