Zaloguj się !

Policyjne działania "Boże Ciało 2017"

Opublikowano: 15  Czerwca  2017

Od środy, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą "Boże Ciało 2017". Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Podkarpacia. Akcja potrwa do niedzieli 18 czerwca.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Policjanci zatroszczą się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już środy ruszyła policyjna akcja "Boże Ciało 2017". Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach będzie więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze będą dbać, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych, zwłaszcza, że właśnie dziś zainaugurowano kampanię "Łapki na kierownicę".

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które wsiądą za kierownicę, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Jonasz
Wczoraj widzialem jak jeden patrol rozpoczynal suszenie, to kolezka musial wyjsc by drugiego pokierowac, bo tak gleboko w krzaki obok rowu cofal.

Pińcet plus z pouczeń w pisie nie sfinansują...
Dodano: 16  Czerwca  2017  13:24:41
~hehe
Priorytetem bedzie wypisanie jak najwiekszej liczby mandatow bo takie wymogi naszego komendanta z ubeckim podejsciem, statystyka ma sie zgadzac i mandaty maja sie zgadzac, o zadne bezpieczenstwo tu nie chodzi!
Dodano: 16  Czerwca  2017  12:27:54
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe