Limit błędów wyczerpany

Opublikowano: 14  Czerwca  2017

Tak mówi prezydent o obszarze między Popiełuszki a wieżowcami na Okulickiego. I faktycznie takiego pomieszania z poplątaniem, jeśli chodzi o style architektoniczne, nasadzenia nie ma nigdzie…

O tym, że plac naprzeciwko dworca PKS to obraz nędzy i rozpaczy wiadomo nie od dziś. Ale też wiadomo, że póki co, nie ma tam co za dużo robić ze względu na to, że wkrótce, w ramach mobilnego MOF- u będzie tam budowane m.in. centrum przesiadkowe i zakupione zostaną elektryczne autobusy. Będzie też stacja ładowania pojazdów. Obecnie placem obok Biedronki (własność miasta) zarządza Automobilklub, kosi trawę, sprząta i pobiera opłaty (w miejscu tym są parkingi i postój bus-ów). Fundusze przeznacza na działalność statutową, czyli głównie działalność związaną z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Plac w centrum miasta tak zaniedbany to plama na honorze samorządu. Zdaje sobie z tego sprawę prezydent Stalowej Woli. „Po” Mobilnym MOF-ie wiele się zmieni. Jak mówi prezydent, teraz jest czas przejściowy dla tego miejsca. Nie można też powiedzieć, że w tym rejonie nic się nie zmieniło.

- Powstał chodnik od „Floriana”. On się urywa nagle, ale nie dlatego, że nam brakło 60 metrów kostki, czy ktoś o tym zapomniał, tylko dlatego, że jeżeli tam za rok mają rozpocząć się zaawansowane prace budowlane, to szkoda ponosić nakłady finansowe. Ja przyjmuję tę krytykę. Ona jest zasadna. To miejsce jest nieestetyczne, nieeleganckie i źle wygląda, ale to by było nie po gospodarsku zrobić chodnik, a za rok go rozbierać. Lepiej czasami narazić się na krytykę. Czekamy na dokumentację, na rozwiązania, bo też mamy wątpliwości jak to miejsce ma wyglądać– mówi Lucjusz Nadbereżny[p]. [p]Bo czy tam powinien stanąć duży parking, czy parking wielopoziomowy jako zaplecze dla Hali Targowej i całego osiedla? Czy może powinny być tam zastosowane inne rozwiązania. Nad tym jeszcze trzeba popracować. Sam prezydent wciąż szuka koncepcji na to miejsce.

- Miasto w latach 90- tych i później w sposób nieodpowiedzialny pozbyło się wszystkich gruntów, która znajdują się na zapleczu sądu, za pocztą. W tym obszarze trudną decyzją- bo przypomnę, że jeszcze dwa miesiące temu mieliśmy poważny spór sądowy z galerią, która miała tam powstać- odzyskaliśmy ten teren dzięki odważnej decyzji radnych i dopiero teraz jesteśmy tak naprawdę nieobciążonym właścicielem. Był tam problem zbliżenia się galerii do wieżowców. Było to wówczas bardzo mocno krytykowane i kwestionowane przez mieszkańców- mówi prezydent.

Teraz problemem miasta jest to, jak zagospodarować to miejsce, by nie popełnić błędów.

- W tym obszarze między Okulickiego a Popiełuszki zostało już tyle błędów popełnionych pod względem architektury, że limit się wyczerpał. Czasami lepiej chwilę poczekać na dobry projekt, koncepcję, niż zrobić coś tylko na chwilę– przekonuje prezydent Nadbereżny.

A jakie Wy macie pomysły na zagospodarowanie tego terenu?

 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~gutek stw
umarły powietrze weż mnie ziomek nie rozsmieszaj nie raz wracam przykład 19 i nie ma gdzie siąsc . takze zakmnij jape i nie kłam szerszeniu hehe
Dodano: 18  Czerwca  2017  23:47:49
~pandora
"Prawdziwe paniska" urządzili z Polski swój folwark,chapią garściami, g.ę.b.y pełne frazesów!! Huuura nareszcie rządzimy o.g.ł.u.p.i.a.ł.y.m ,c.i.e.mnym ludem!!Mam radę dla moherów-łykajcie powoli, bo się u.d.ł.a.w.i.c i.e!!
Dodano: 18  Czerwca  2017  18:54:52
~@umarly
Po pierwsze, te smieszne projekty to generowanie kolejnych kosztow. Budzet z pewnoscia ledwo zipie. Stalowa Wola jako miasto traci na znaczeniu. Kwestia czasu az to wszystko sie wyleje. Obecny prezydent troche polawiruje aby w ostatniej chwili uciec do stolicy.
Dodano: 18  Czerwca  2017  16:51:48
Niech Nadbereżny przejedzie się autobusem miejskim w Stalowej, niech zobaczy że wożą powietrze a następnie niech się zastanowi jaki jest sens wydawać kolejne miliony na Centrum Przesiadkowe. Co się ma przesiadać w tym centrum? Chyba powietrze będzie się mieszać pomiędzy autobusami. Gdzie zapowiadani inwestorzy Pani Prezydencie, gdzie inwestycje które Pan obiecywał w kampanii wyborczej? WSTYD !!!
Dodano: 18  Czerwca  2017  16:13:25
~wstyd
Żałosna była ta Beatka czytając z kartki! Wstyd, że w takim miejscu, takie głupawe teksty i największy wstyd, ze z kartki! Z kartkami do kibla a nie na takie uroczystości Beciu! To nie koło gospodyń wiejskich w Brzeszczach!
Dodano: 18  Czerwca  2017  14:53:18
Troll zapomniał o piekle , nie wszystkim zostaną wybaczone złe intencje, są tacy którzy będą skomleć.

PO/SLD politycznie zabroniło ekshumacji dla uprawiania polityki. Kopacz dla polityki kłamała, Tusk dla polityki zaniechał. Dlatego uważasz ze odkręcanie tego politycznego zła jest polityczne?

CYTAT
Nie dziwi mnie więc, że teraz uprawia politykę na terenie obozu zagłady. (Tu chodzi o niestosowność takich "wtrąceń" w TAKIM MIEJSCU.

Od 20 lat pojawiają się takie wtrącenia jak Polskie Obozy Zagłady, ale dopiero od niedawna skutecznie zwalcza się to kłamstwo. Tego właśnie uczył Bóg?
Dodano: 17  Czerwca  2017  15:34:13
~veritas
Do Rosor: Czy jesteś tak ślepy , czy wypełniasz zadanie klakiera PiS-u????
Dodano: 17  Czerwca  2017  08:45:06
~ale jaja
Płatne leczenie w publicznym szpitalu. Tyle to może kosztować
2 tys. zł za usunięcie żylaków, 4,5 tys. za operację tarczycy czy 450 zł za kolonoskopię - tyle już niedługo będą mogły kosztować przykładowe zabiegi w publicznych szpitalach. Jeśli w życie wejdzie nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, w polskich placówkach pojawią się cenniki.
Dodano: 17  Czerwca  2017  00:26:41
ZkartkamidoWC
To zupełnie nie ten temat... Ale dobrze, że o tym napisałeś(aś). Nawet przy okazji zupełnie innego tematu, dobrze gdy trochę ludzi przeczyta te mądrości Pani Premier... A to nie jedyne "kwiatki" z jej wystąpienia w Auschwitz.
Dodano: 16  Czerwca  2017  23:47:06
~Broszydło
PiS już używało ekshumacji do polityki. Nie dziwi mnie więc, że teraz uprawia politykę na terenie obozu zagłady. (Tu chodzi o niestosowność takich "wtrąceń" w TAKIM MIEJSCU. Kwestia wyczucia... Fakt, wypada docenić, że nic w tym "czytaniu" nie wspomniała o poprzednikach (np. "przez osiem ostatnich lat..."), o "gorszym sorcie" czy osiągnięciu "500+"... Obrzydliwe to i tyle. Dziwne też, że apelu smoleńskiego nie odczytała.
Dodano: 16  Czerwca  2017  23:46:29
~ZkartkamidoWC
Beatka w Auschwitz czyta z kartek: "Na morderców spuśćmy kurtynę potępienia. Niech zapadną w wieczność bez przebaczenia, a my dzisiaj prośmy Boga, by nigdy się to nie powtórzyło." SERIO?! Naprawdę da się w dwóch zdaniach stworzyć tak absurdalną wypowiedź? Pani premier piszę o Bogu, ale mówi, aby spuszczać kurtynę potępienia na morderców? Tego właśnie uczył Bóg? Tego uczył Jezus, który na krzyżu prosił swego Ojca, aby ten przebaczył tym, którzy go ukrzyżowali? Brawo Pani premier, brawo PIS. Może lepiej dobierać specjalistów, którzy przygotowują dla Beaty przemówienia, które odfajkowuje czytając je. Dobrze że ktoś zwrócił na to uwagę bo to pokazuje ich sposób myślenia. MY nigdy nie wybaczamy a BÓG jest zawsze po naszej stronie. Naziści też tak mówili. Pytam też: KTO WYZWOLIŁ TEN OBÓZ. Czyżby ta kobieta nie wiedziała? Tak się właśnie manipuluje historią! Nie lepiej zabrać się za malowanie jakiejś ściany w szkole w Brzeszczach?
Dodano: 16  Czerwca  2017  23:30:18
ObywateleRP dzielą inaczej.
Dodano: 16  Czerwca  2017  20:05:07
~kompromitacja
Kościół Katolicki w Polsce nie ma nic wspólnego z Chrystusem - mimo, że ma Chrystusa na ustach. Nie ma już wiele wspólnego z wiarą katolicką. Obecnie jest to kościół smoleńsko pisowski, który uczestniczy w dzieleniu Polaków, w szczuciu jednych Polaków na drugich.
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:13:45
~II sort
ŚWIRY wykonujące rozkazy OBŁĄKAŃCA który dla PRYWATY niszczy wszystko to co odbudowano w Polsce przez ostatnie lata.
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:12:23
mądry kapłan to Sowa.
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:11:35
~Marian
Dzięki Bogu że są jeszcze tacy księża ,ale dobrze by było aby te mądre słowa dotarły do naszych hierarchów kościelnych.Dobrze by było aby wreszcie zrozumieli kogo tak naprawdę popierają,czy nie widzą że główne zło wywodzi się z Torunia?Wielki szacunek dla księdza Stanisława.
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:09:56
~Jagoda
Coz wiecej napisac....nie trzeba...tyle ile Kosciol stracil..przez tego malego czlowieka z Zoliborza,oraz torunskiego "ojca" i im podobnych...ja tez do tych"straconych' naleze, dosyc oglupiania ludzi, wykorzystywania wiary w niecnych celach!!!
Dodano: 16  Czerwca  2017  18:04:42
~Mira
Wielki szacunek dla księdza, jak widać są jeszcze mądrzy kapłani.To okropne ze mamy tak ciemny naród który daje się omamić jednej osobie która jest manipulowana przez drugą duchowna osobę zastawiając się kościołem i historią w imię czego?
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:57:41
~BRAWO!!!
Ten ksiądz ma rację. Ze względu na uPiS-owienie Kościoła w Polsce, wielu wierzących coraz rzadziej uczestniczy w liturgiach, na których zamiast głosić ewangelię księża agitują na rzecz PIS.
Bardzo dużo wierzących jak i już nie wierzących tak mysli jak ks Walczak. Kościół bratając się z politykami (nie zależnie od opcji) i Rydzykiem niszczy wiarę. Niech episkopat czyta i wciela ewangelię i przepędzi tych koloratkowych polityków ze światyń.
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:50:52
~mądry kapłan
Ksiądz Stanisław Walczak pisze:
SKOŃCZYĆ ZE ZGORSZENIEM,
Człowiek, który w imieniu duchownych i świeckich narodowych katolików w Polsce, nieustannie czyni wysiłki, by zniszczyć Unię Europejską, staje sobie przed kamerami i łże w żywe oczy, że: "Tusk łamie wszelkie zasady Unii Europejskiej!" Ten łgarz ma poparcie silnej grupy polskich biskupów i wielkiej rzesz polskich duchownych! To oni popierają kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej, to oni szczują Polaków przeciw wszystkiemu co obce i inne. A on, prezes, bezkarnie, rzuca oszczerstwa i kłamie! Jego koneksje z Radiem Maryja i TVTrwam dowodzą, że kłamstwo stało się oficjalnym orężem katolików narodowych w Polsce.
Niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres! Nie ma zgody na to, by ludzie uczciwi byli skazani na codzienne zgorszenie siane przez tą grupę duchownych i świeckich, którzy, delikatnie mówiąc, pogubili się.
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:45:52
~eskoBarczyk
"Pięknych" czasów dożyłem. Wstyd być Polakiem, hańba być Polakiem i katolikiem PiSowskim.
p.s.: z góry dziękuję patriotom lepszego sportu za propozycję, żebym wypie...ł, ale niedoczekanie. Ktoś musi zostać, żeby was do pierdla powsadzać.
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:31:48
~Qra domowa
Wycinają tweety i manipulują ale pytanie wciąż pozostaje aktualne: dokąd zmierzasz Beatko? My chcemy do Europy a ty z Jarkiem i innymi staruchami popychasz nas do Brzeszczy. Strach, strach rany boskie dokąd prowadzicie ten kraj...?
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:27:56
~córka leśnika
Niedawno na Twitterze partii rządzącej usunięto wpis z wypowiedzią Beaty Szydło. Teraz skasowano kolejny tweet. Przekonywano w nim, że... niechęć do imigrantów nie jest czymś złym. "Brzydko się bawicie" staruszkowie! Szyszko jest stary i pewnych rzeczy po prostu nie ogarnia, podobnie inni, jest to rząd starców i jak to się ma do tworzenia Polski dla ludzi, których świat jest zupełnie inny? Szyszko, Kaczyński, Macierewicz, Jurgiel itd. powinni być po prostu na emeryturze, bo pomijając poglądy, to po prostu tak starzy ludzie nie mają nic do zaoferowania młodemu pokoleniu w kontekście tworzenia Polski właśnie dla nas młodego pokolenia i nic nie są w stanie zrobić by Polska się rozwijała. Tyle.
Dodano: 16  Czerwca  2017  17:20:53
~student: Polska od wieków leży w centrum Europy. Nie będziemy padać na kolana przed Niemcami.
Dodano: 16  Czerwca  2017  10:21:02
~333###
Już się zaczynam bać jakiegoś nowego bezsensownego pomysłu tzw włodarza.
Odnosząc się do ostatniego fragmentu wypowiedzi włodarza , pytam: a gdzie są te jego TRWAŁE osiągnięcia ?
Dodano: 16  Czerwca  2017  09:02:20
~Rosor
A co szlęzak zrobił przez 12 lat w tej sprawie?
Szarlotkę?
Dodano: 16  Czerwca  2017  08:51:40
Skoro prywatny to prywatny. Niech właściciel się martwi. Główny architekt miasta, przy braku koncepcji zagospodarowania terenu, ma związane ręce. Co miastu, które zbyło te tereny do tego? Każda inwestycja miasta podnosi po fakcie pozbycia się parceli, wartość prywatnej posesji na koszt podatnika, to stworzyło bardzo drażliwe sytuacje, przy ciasnym budżecie i wielu natychmiastowych potrzebach na które brak środków budżetowych. Pozostała cześć placu jest pozbawiona funkcji centralnego miejsca miasta, to parking i pasaż przechodni.
Bez sprecyzowania koncepcji zagospodarowania tego terenu, nie ma problemu bo nie ma wymaganego kierunku działania i nawet Alcatraz jest odpowiednia. Kiedyś właściciele sprzedają to poważnemu inwestorowi, po to kupili. W czym wiec problem i gdzie kłopot?
Dodano: 16  Czerwca  2017  06:04:04
~gutek stw
do student wojewodzki pajac co flaga POLSKI DUPE PODCIERAŁ ??/ hahasmiech2 ten patałach jebany to sie nadaje do tarcia chrzanu co najwyżej smiech2 anie do komentowania pani premier
Dodano: 16  Czerwca  2017  01:06:37
~Tikkurila
Studencie wyluzuj, prawda jest po środku. Najpierw pożyj trochę w Niemczech a potem się zastanów czy chcesz takiej sytuacji w Polsce. Obecna Europa to bagno bez dna, wiem co piszę jestem tam dwa razy w miesiącu.
Dodano: 16  Czerwca  2017  00:11:56
~student
"Szanowna Pani Premier. Mam tylko jedno pytanie. Czy Pani jest tak słabo wykształcona czy tak podła?" - taki wpis opublikował na swoim Facebooku Kuba Wojewódzki.
Nawiązywał do wypowiedzi Szydło wygłoszonej podczas 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz. Premier stwierdziła, że "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli". Można dodać: dokąd zmierzasz Beatko? My chcemy do Europy a ty z Jarkiem i innymi staruchami popychasz nas do Brzeszczy. Strach, strach rany boskie dokąd prowadzicie ten kraj...?
Dodano: 15  Czerwca  2017  23:08:40
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe