Zaloguj się !

Centrum Seniora nie na Okulickiego

Opublikowano: 14  Czerwca  2017

Stalowowolskie Centrum Seniora ma aktywizować osoby starsze. Do tego potrzeba miejsca, gdzie nasi seniorzy mogliby się spotykać. Niestety, lokal, o którym myśleli, nie jest dla nich…

Seniorzy z naszego miasta mieszkają w różnych dzielnicach Stalowej Woli. Najwygodniej więc byłoby dla nich, gdyby ich lokal znajdował się gdzieś w centrum. Już kilka miesięcy temu seniorzy wspominali, że najbardziej pasowałby im budynek po dawnej poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Obiekt ten jednak należy do starostwa powiatowego, a nie miasta i z tego co mówił prezydent wynika, że ma już przeznaczenie.

- Z lokali miejskich pozostaje tylko i wyłącznie lokal na ulicy Staszica (budynek dawnej biblioteki miejskiej, przy kinie Ballada- dop. red.) i drugi lokal, który będzie prawdopodobnie do dyspozycji po przeprowadzeniu się części wydziałów UM do budynku dawnej Dyrekcji Generalnej Huty Stalowa Wola. Wówczas prawdopodobnie zwolni się budynek dzisiejszych „świadczeń rodzinnych”- to tam, gdzie była straż miejska- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak przypomniał prezydent budynek ten ma „duże” schody, a to może być utrudnienie dla osób w wieku senioralnym, jak również nie wiadomo czy będzie odpowiadał ze względu na wielkość pomieszczeń samym zainteresowanym.

- Chciałbym, żebyśmy jeszcze w tym roku podjęli decyzję, który to będzie lokal, aby na państwa wniosek Rada Miejska mogła w tym roku jeszcze zabezpieczyć projekt techniczny, bo musielibyśmy ogłosić przetarg na wykonanie projektu technicznego adaptacji tego pomieszczenia na cele funkcjonowania Centrum Seniora- mówi prezydent.

Ale zanim powstanie projekt warto byłoby „podejrzeć” jak działają seniorzy w innych miastach i z cudzych doświadczeń zaczerpnąć kilka pomysłów tak, by nie popełnić niepotrzebnych błędów. Jak zapewnił włodarz miasta środki na wykonanie projektu znalazłyby się w budżecie miejskim przyszłego roku.

Stalowowolscy seniorzy będą też wkrótce mogli korzystać z klubu dla nich przy MOPS-ie. Skuteczny wniosek został już złożony do wojewody podkarpackiej (program Senior+). Klub, który mieścił się na zapleczu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przejdzie w czasie wakacji gruntowną modernizację. Jesienią będzie można korzystać z nowoczesnego miejsca, gdzie będą odbywały się zajęcia dla seniorów. Powstanie również specjalnie zadaszona wiata, co pozwoli odbywać spotkania na świeżym powietrzu. Środki na zabezpieczenie wkładu własnego zostaną przegłosowane na sesji RM 19 czerwca 2017 roku. Seniorzy będą też mieć obszar „do zagospodarowania” w Parku Jordanowskim (sektor dedykowany seniorom).
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~emeryt
O tym jakim zainteresowaniem cieszy się los ludzi starszych najlepiej świadczy ilość wpisów pod tym tematem.
Dodano: 17  Czerwca  2017  12:28:15
~matuzalem
Może zamiast tych bzdetów pomyślicie o domu starców ????? Nasze miasto się starzeje, czy nie widzicie tego?
Dodano: 14  Czerwca  2017  22:46:40
~emerytka
A może by tak w budynku po KUL przy Konkatedrze. Miasto go chyba remontuje, więc niech ma jakąś korzyść. Miejsce o tyle dobre, że w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków MKS co dla osób starszych ma bardzo duże znaczenie, no i przy kościele. Miałam w rodzinie osoby starsze, które niestety nie dały rady dojść z przystanku do MOPS-u a dowozić przed południem nie miał kto.
Dodano: 14  Czerwca  2017  14:27:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe