Get Adobe Flash player

Wakacje w Stalowej Woli

Opublikowano: 13  Czerwca  2017

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych wiele instytucji przygotowało ofertę wakacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży...

Wakacje w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli, jak co roku, oferuje ciekawe zajęcia w lipcu i sierpniu. Zapisy dzieci w wieku 6- 11 lat prowadzą trzy placówki MBP. Dzieciaki będą mogły spędzić czas w miłej i twórczej atmosferze.

Biblioteka Główna oferuje zajęcia w środy, czwartki i piątki w godz. 10:30 – 12:30, z kolei Filia nr 1 oraz Filia nr 2 zapraszają we wtorki i czwartki w godz. 11:00 – 13:00. Zajęcia są bezpłatne, a biblioteka zapewnia wszystkie niezbędne materiały. (Wymagane jest podpisane oświadczenie rodzica/opiekuna o wykorzystaniu wizerunku dziecka).

Ze względu na duże zainteresowanie, liczba miejsc jest ograniczona. Biblioteka Główna prowadzi zapisy oddzielnie na lipiec i sierpień.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Lato 2017 w MBP

Wakacje w Muzeum

Muzeum Regionalne, podobnie jak w minionych latach, organizuje półkolonie, na których będzie można spędzić czas w sposób twórczy, ucząc się przez zabawę i realizując swoje pomysły podczas kreatywnych warsztatów artystycznych.

Tym razem muzeum zaprasza na zajęcia zbudowane wokół wystaw czasowych i stałych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, od 3 lipca do 4 sierpnia w godz. 9:00 – 13:00. Pierwsze dwa tygodnie półkolonii odbędą się w głównej siedzibie Muzeum przy ul. Sandomierskiej 1, natomiast na trzy kolejne w Muzeum przy ul. Staszica 14 (lokal po bibliotece, obok kina Ballada).

Wśród proponowanych aktywności znajdą się zajęcia przepełnione treściami przyrodniczymi i ekologicznymi - plenery malarskie, spacery po mieście, wycieczki i różnorodne działania plastyczne. Wszystkie aktywności zbudowane będą wokół wystaw (Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu, Życie towarzyskie w COP, Let’s bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami, wystawa stała Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem).

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Wakacje w Muzeum

Półkolonie na sportowo z MOSIR-em

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje kilka turnusów półkolonii dla dzieci (26.06 – 7.07.2017, 10.07 – 21.07.2017, 24.07 – 4.08.2017, 7.08 – 18.08.2017). Zajęcia będą odbywały się w godz. 9:00 – 14:00 dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, od poniedziałku do piątku (10 dni ). Dzieci zostaną podzielone na grupy o specjalnościach: koszykówka, piłka nożna, ogólno-sportowa. Każdy uczestnik zajęć codziennie powinien być wyposażony w ubiór sportowy do zajęć na basenie (kostium, kąpielówki, czepek), zajęć na hali i zajęć w terenie. Zapisy na zajęcia już ruszyły, liczba miejsc jest ograniczona. Podobnie jak w minionych latach półkolonie z MOSiR-em są płatne.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Półkolonie na sportowo

Półkolonie letnie w Oratorium

Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi "Oratorium" organizuje stacjonarne półkolonie letnie, podczas których będą odbywały się zajęcia edukacyjne, sportowe, rekreacyjno- sportowe. Nie zabraknie zabaw integracyjnych, wyjść na basen, oraz wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych po Stalowej Woli i okolicach.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 9.00 do 15.00 w czterech dwutygodniowowych turnusach, w których będzie uczestniczyć po 90 dzieci. Obecnie dostępne są miejsca w 2 turnusie (20 miejsc), 3 turnusie (20 miejsc) oraz w 4 turnusie (40 miejsc). Półkolonie są adresowane do dzieci w wieku od 7 (rocznik) do 17 lat. Zajęcia będą odbywały się w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego „Oratorium” w Stalowej Woli ul. Ofiar Katynia 57. Półkolonie z Oratorium są płatne.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Półkolonie letnie w Oratorium

Kolorowe wakacje w MDK

Miejski Dom Kultury to kolejna placówka, która od wielu lat zapewnia różne atrakcje dla dzieci podczas letniego wypoczynku. Jak zwykle półkolonie będą się odbywać od godz. 9:00 do 14.00, a w programie m. in. zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne, sportowe, wycieczki. Zajęcia będą odbywały się w II turnusach : (3- 14 lipca 2017), (II turnus: 17- 28 lipca 2017).

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Kolorowe wakacje w MDK
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~lex
Na MOSIRZE obecnie nic nie jest wiadome. To jakaś paranoja jest. Firma robiąca termomodernizacje dyktuje warunki i terminy tego co i kiedy będą będą robić. Nie jest znany plan i terminy do końca. Basen miał być robiony na początku maja, później czerwca, później w połowie lipca, teraz na koniec lipca. Normalnie parodia. Odpowiedzialny za to czyli Pan Dyrektor Mosir może ograniczyć się do zaakceptowania terminu ...
Dodano: 19  Czerwca  2017  10:04:12
A kto będzie na półkoloniach na Mosirze z wychowawców? Wiadomo już? I jak to ma hulać, jak baseny w remoncie.
Dodano: 13  Czerwca  2017  22:54:43
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe