Zaloguj się !

Zarząd Powiatu z absolutorium

Opublikowano: 12  Czerwca  2017

Radni powiatowi w jawnym głosowaniu udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu…

Zanim jednak doszło do głosowania pochylono się nad wieloma dokumentami i sprawozdaniami. Przewertowano więc sprawozdanie finansowe Powiatu Stalowowolskiego za rok 2016, rozpatrzono sprawozdanie z wykonania budżetu wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonych przez Powiat Stalowowolski. Zapoznano się również z opinią Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej dot. budżetu i z informacją o stanie mienia powiatu. Następnie swoje stanowisko przedstawiła Komisja Rewizyjna na temat wykonania budżetu, opinie wydały też pozostałe Komisje Stałe Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Stalowowolskiego za 2016 rok, na wniosek Komisji Rewizyjnej i po zapoznaniu się z opinią Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Stalowowolskiego z tytułu wykonania budżetu Powiatu Stalowowolskiego za rok 2016 przystąpiono wreszcie do głosowania uchwały, na mocy której udzielono absolutorium Zarządowi Powiatu.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 19 radnych, 1 (Robert Fila) wstrzymał się od głosu, nikt nie był przeciw.

Tuż przed głosowaniem miała miejsce mała dyskusja. Swoje uwagi wypowiedział radny, który jako jedyny wstrzymał się od głosu.

- Nie można powiedzieć, że nic się w zeszłym roku nie działo, sporo inwestycji zostało zrobionych. To dobrze, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że wiązało się to z określonymi wydatkami. Większość wydatków pokrywaliśmy kredytem. Na wniosek zarząd zwiększyliśmy znacząco deficyt- z 0,5 mln do 2 mln zł. Drugim punktem, który był mniej korzystny- uruchomiliśmy linię kredytową dla zarządu, otwarty rachunek na realizowanie inwestycji w formie zgody na emisję obligacji w znacznej kwocie i dość długim okresie spłaty tej obligacji. Obligacja to jest dług, który trzeba będzie spłacić za kilkanaście lat. Jest to taki podstępny dług, bo ten i kolejny zarząd będzie tylko płacił odsetki od niego. Było tutaj mówione, że mamy niskie stopy procentowe, jutro pewnie będą wyższe i kwoty obsługi tego długu będą znacząco większe- przekonywał radny Robert Fila.

Starosta powiatowy Janusz Zarzeczny odniósł się do jego słów.

- Generalnie zgadzam się z tym, że będziemy się trochę zadłużać, ale nie mamy innego wyjścia. Jasno jako zarząd mówiliśmy, że dopóki są środki zewnętrzne i możemy po nie sięgać, to będziemy to czynić. Nie przejadamy tych pieniędzy, nie wydajemy ich lekką ręką, wszystko jest przeanalizowane i robimy bardzo istotne inwestycje. Być może niedługo tych środków nie będzie do wzięcia. Każdy sobie zdaje sprawę z tego, że nie ma już takich możliwości żeby pozyskać środki zewnętrze na poziomie 80-90 %. Zazwyczaj są na poziomie 50- 60% i też się z tego cieszymy. Jeżeli zrobimy dobre inwestycje dla naszego społeczeństwa, to myślę, że to zyska uznanie i aprobatę społeczną- mówił podczas sesji absolutoryjnej Janusz Zarzeczny.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~@m23
Ma prawo być ważna, nie widzisz że ma obrożę?
Dodano: 16  Czerwca  2017  10:05:46
~mjk
A to nie ma na niego bata oczywiście STAROSTĘ.A kiedy ten Pan pracuje kiedy wszędzie bywa...
Dodano: 14  Czerwca  2017  23:51:49
~Przekręt
Starosta kupił zalewowa działkę w Agatowce po zaniżonej cenie od gminy Zaleszany i byłabym to normalne gdyby nie FAKT iż teraz starosta przyznał sobie odszkodowanie za zakup zalewowej działki ...
Takie Wały tylko w Stw
Dodano: 14  Czerwca  2017  14:47:00
~Ustawka
Czy to ta Pani której starosta załatwił prace pomimo ze konkurs na to stanowisko wygrała inna osoba ?.
Dodano: 14  Czerwca  2017  14:44:27
~VIVO
Ta Pani na drugim zdjęciu w tle to kto to jest ? Bardzo ładna na tyle na ile na zdjęciu widaćumiech.
Dodano: 13  Czerwca  2017  11:20:13
~medyk
według PIS Polska była w ruinie i wystarczyło po wyborach tylko obsadzić na stołkach samych swoich i nagle gospodarczo kraj zaczął się nam rozwijać. Kto tu potrzebuje dobrego psychiatry?
Dodano: 13  Czerwca  2017  00:20:19
~Aga
Sami karierowicze i kręty najwięksi w podkarpackim. Chory kraj, ile trzeba czasu i kiedy PIS wypleni tych ludzi z życia społecznego powiatu i maiasta?
Dodano: 12  Czerwca  2017  23:39:07
~wert
105 % za było podobno!!!!!!!!
Dodano: 12  Czerwca  2017  22:23:51
~jasio
gdzie można kupic tanio w miare dobry chleb
Dodano: 12  Czerwca  2017  21:02:13
~loki
Jak w rosyjskiej Dumie!
Dodano: 12  Czerwca  2017  19:03:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe