Zaloguj się !

Perspektywa dla KUL i Politechniki

Opublikowano: 12  Czerwca  2017

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Politechnika Rzeszowska zostały uwzględnione w najnowszym rankingu uczelni akademickich Perspektywy 2017.

Przyglądając się rankingowi można w nim odnaleźć uczelnie, które mają swoje oddziały w Stalowej Woli. I tak na 21 uczelni technicznych Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zajęła w nim 15 miejsce.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, na 22 wziętych pod uwagę w rankingu uniwersytetów zajął 10 miejsce. Pozycję tę utrzymuje już od 3 lat.

Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż (Ocena przez kadrę akademicką), Absolwenci na rynku pracy (Ekonomiczne losy absolwentów, Preferencje pracodawców- nowość), Potencjał naukowy (Ocena parametryczna, Uprawnienia do nadawania stopni naukowych, Nadane stopnie naukowe), Efektywność naukowa (Publikacje, Cytowalność, H-index), Potencjał dydaktyczny (Jakość przyjętych na studiach, Dostępność kadr wysoko kwalifikowanych dla studentów, Wyróżniająca ocena PKA i akredytacje środowiskowe), Kryteria dodatkowe (Patenty i prawa ochronne, Egzaminy zawodowe).

Politechnika Rzeszowska to nowoczesna baza naukowa, prężny ośrodek naukowo- dydaktyczny, wykwalifikowana kadra naukowa, kształcenie praktyczne.

Wydział Mechaniczno- Technologiczny ma kierunki takie jak (studia inżynierskie I stopnia stacjonarne i niestacjonarne): Mechanika i budowa maszyn (specjalność: inżynieria spawalnictwa, inżynieria technologii specjalnych, komputerowo wspomagane wytwarzanie), a także Zarządzanie i inżynieria produkcji (informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem, systemy zarządzania jakością produkcji).

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Stalowej Woli to ośrodek akademicki posiadający szeroką bazę dydaktyczną i socjalną. Nowoczesne sale komputerowe, przestronne sale wykładowe, sala multimedialna umożliwiająca prowadzenie zajęć na odległość oraz najnowocześniejsze i dobrze wyposażone laboratoria. To wszystko gwarantuje zdobywanie wiedzy na najwyższym poziomie. Studenci mają możliwość zakwaterowania w 2 akademikach, spożywania posiłków w stołówce, korzystania z Biblioteki Międzyuczelnianej.

Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie ma takie kierunki techniczne jak: inżynieria materiałowa (inżynierskie studia stacjonarne I stopnia), inżynieria środowiska (inżynierskie studia stacjonarne I i II stopnia).

Obie uczelnie oferują swoim studentom liczne stypendia naukowe i socjalne. Oprócz tego każdy student techniczny studiujący w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł Stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy żacy, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł otrzymuje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~patka
A komu to potrzebne ? do pracy normalnej zagonic ... a po pieciu latach pierdzenia w stolki chodzi taki osobnik i marudzi ze mu sie wszystko nalezy "bo un skonczyl cus tam " a tak naprawde pojecia o niczym nie ma tylko chowa sie za papierami :/ tak , tak nie oszukujmy sie !!
Dodano: 13  Czerwca  2017  07:48:23
~absolwent kul
widze ze jestescie bardzo niedoinformowani pieniążki za studiowanie również dostaje się na kierunku inżynieria na pozostałych niestety nie. Jesli ktoś zatanawia się nad tą uczelnią to szczerze odradzam, pierwszy raz spotkałem się aby student zaliczał dany przedmiot po 5 razy aż uzyska ocene bdb. Poziom z wielu przedmiotów jest strasznie zaniżony, wydukany referat na ocene koncowa smiech na sali. Dużo wyższy poziom jest na nawet PWSZ TBG
Dodano: 13  Czerwca  2017  07:44:27
~jasio
tylko ze tam nie daja za darmo nawet dorala
Dodano: 12  Czerwca  2017  21:13:50
~jasio
absolwencie na hardwardzie sa zawsze wolne miejsca
Dodano: 12  Czerwca  2017  21:11:54
~134
sale piękne jak cale uczelnie to zasługa Szlęzaka a wykładowcy mierni jak prezydent Nadberezny!!!!!tyle w tenacie
Dodano: 12  Czerwca  2017  16:00:58
~absolwent kul
"Nowoczesne sale komputerowe, przestronne sale wykładowe, sala multimedialna umożliwiająca prowadzenie zajęć na odległość oraz najnowocześniejsze i dobrze wyposażone laboratoria. To wszystko gwarantuje zdobywanie wiedzy na najwyższym poziomie. "

Jak można tak studentów okłamywać, dlaczego uczelnia nie podkresli ze mowoczesne sale wykładowe laboratoria i wszystko inne są przeznaczone tylko dla studentów kierunki inzynieria. Reszte studentów uczy się w starym budynku w salach w których naet okna są nieszczelne, nie chce zaznaczać ze nawet wykładowcy skarżyli sie na zimno, pedagogika ekonomia prawo wszyscy uczą się w tym malym budyneczku tam gdzie kiedyś była stołówka mops
Dodano: 12  Czerwca  2017  15:26:04
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe