Zaloguj się !

Mamy 10 mln zł na błonia nad Sanem

Opublikowano: 9  Czerwca  2017

Stalowa Wola otrzymała 10 mln zł dofinansowania na rewolucję na Błoniach Nadsańskich. Malkontentom i niedowiarkom prezydent powiedział coś do słuchu na swoim fb.

- W złośliwych komentarzach czytam, że jestem niepoprawnym marzycielem i wizjonerem, wciąż przedstawiającym nowe pomysły dla Stalowej Woli…, których nie da się zrealizować… . TAK! Jestem marzycielem! Ale potrafię skutecznie te marzenia realizować! Dlatego miło mi ogłosić, że Miasto Stalowa Wola otrzymało blisko 10 MILIONÓW ZŁOTYCH z NFOŚiGW na realizację wielkiego i historycznego projektu rewitalizacji Błoni Nadsańskich, Skarpy i Parku w Charzewicach!!! Na 101 miast z całej Polski Stalowa Wola znalazła się na 5 miejscu, otrzymując drugie co do wielkości dofinansowanie w skali całego kraju! Jesteśmy jedynym miastem na Podkarpaciu, które otrzymało środki z tego projektu. NFOŚiGW przyznał dofinansowanie tylko dla 8 miast w Polsce z listy 101 ubiegających się o środki- informuje prezydent Stalowej Woli.

Taka suma pieniędzy pozwoli zrobić rewolucję nad zaniedbanych i porośniętych chaszczami błoniach. Nad Sanem każdego dnia spaceruje wielu mieszkańców. Czasem ktoś przyniesie grilla i posiedzi ze znajomymi, ktoś inny łowi ryby, jeszcze inny biega lub ćwiczy. Zmiany pozwolą wypoczywać i relaksować się bezpiecznie. Jak mówiono jeszcze w kwietniu 2017 roku planowany koszt zadania wynosi dokładnie 12.986.323,84 zł. Wysokość dofinansowania to 9.660.026,31 zł co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. W porównaniu z tym, ile trzeba będzie wyłożyć z własnej kieszeni, to niewiele.

- Otrzymując tak gigantyczne dofinansowanie od razu zabieram się do realizacji tego projektu. Dzisiaj ogłosiłem przetargi na wykonanie tych zadań. Do jesieni przyszłego roku planujemy zakończenie wszystkich prac, które zamienią Błonia Nadsańskie w Zielone Ogrody Stalowej Woli. W ramach tego projektu Skarpa nad ulicą działkową stanie się miejscem wypoczynku i zabawy dla najmłodszych, a jednocześnie stworzy piękny wizerunek naszego miasta, widoczny z przyszłej obwodnicy. Dzięki tym środkom, zaniedbana zieleń wspaniałego Parku Lubomirskich w Charzewicach, zostanie poddana profesjonalnym zabiegom arborystycznym- mówi prezydent.

Przy okazji włodarz Stalowej Woli pochwalił swoich pracowników z Zespołu Pozyskiwania Funduszy i z całego zespołu międzywydziałowego urzędu, którzy spędzili wiele godzin nad tym projektem. Interesu w Warszawie przypilnowali parlamentarzyści.

Prezydent dziwi się, że w mieście jest tak wielu ludzi, którym nie podobają się zmiany i krytykują wszystko i wszystkich.

- Skąd więc tak krytyczna czasem ocena naszych działań i brak wiary w ich realizację? Może dlatego, że w ostatnich latach były wizje, a nie było realizacji? Na koniec serdecznie pozdrawiam wszystkich „krytykantów” i dedykuję Wam te pozyskane z zewnątrz 10 milionów złotych na wykonanie od lat oczekiwanych przez Mieszkańców Stalowej Woli projektów! Wszystkich Mieszkańców i Przyjaciół naszego miasta, którzy na co dzień tak mocno wspierają moje działania zapewniam, że nie przestanę marzyć o wspaniałej Stalowej Woli i skutecznie tych marzeń realizować! :-)- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Zobacz również:

+ Błonia nadsańskie jak z marzeń

.

 


Komentarze
1 2 3 4 ... » »»

Strona: 1/9 Wyświetlaj po:

~ObietnicePIS
A kiedy miejska stacja paliw
Miała być z 1,5 roku temu umiech
Wydajesz kasę na obietnice i nic poza tym !!!!!
Dodano: 23  Czerwca  2017  00:10:06
@marek
Porażka? Dostosowałem styl wypowiedzi do Twojego, żebyś zrozumiał swoje absurdalne popadanie w skrajności. Peany na cześć prezydenta będzie można piać, jak projekty zostaną zakończone. Na razie mamy obietnice i kolorowe obrazki. Nowy ciąg drogowy od Sezamu do Brandwicy też miał już być budowany, już mieliśmy 150 mln zaklepane w województwie, po czym okazało się, że guzik z tego - ważniejszy most w Mielcu.
Dodano: 14  Czerwca  2017  16:58:56
@marek
Przecież Kołek jest członkiem peło, jak możesz go znać? Przecież rozkradał POLSKĘ I POLAKÓW przez 8 lat nierzadu!!!one!one

Nadbereżny tak kibicuje tej inwestycji, że od 2014 nie może uchwalić nowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta.

Przecież w mieście nic się nie zmieniło. O czym Ty partyjniaku pleciesz. Za finansowe sprawy miasta odpowiadają ludzie, których jeszcze Szlęzak zatrudniał. Oni dalej biorą kredyty. Hurra! Przynajmniej teraz pożyczki będą brane na mieszkańców i wreszcie w mieście coś się będzie działo.

Może jak zastosuję Twój "poziom" argumentów, to zrozumiesz...
Dodano: 14  Czerwca  2017  12:21:53
~fela
"Feniks" masz rację, to co robi Nadbereżny to ciągła woltyżerka a miejscami jej uprawiania są różne części miasta. Czyni to aby odwrócić uwagę od swojej nieporadności. Do tego dochodzą różne triki z budżetem - najpierw daje na centrum sportu, a potem zabiera - ciągle majstruje przy nim a gawiedź zwana radą bezkrytycznie przyjmuje te fajerwerki za dobra monetę! W październiku 2016 r w ogniu fleszy aparatów, kamer ogłosił "sukces" programu rządowego "mieszkanie +", by wiosną 2017r rozpocząć budowę bloku za kredyt bankowy jakie miasto musi zaciągnąć. O programie "mieszkanie+" trzeba nam zapomnieć bo on już go wykreślił ze swojego portfela. Przecież on musi nie mieć po kolei by w ten sposób się zachowywać. Zadłużanie bez sensu miasta i wydatkowanie kasy na utrzymywanie balastu jakim są różnej wielkości budynki to jest rozmontowywanie stabilności budżetowej, czy o tym nie wie on i pani skarbnik miasta? Dokąd oni zmierzają?
Dodano: 14  Czerwca  2017  11:48:07
@marek
Jak na razie jesteś jedyną osobą, która komukolwiek przypina etykiety i pluje jadem. Jak ktoś nie chce wygrać wyborów, to ich nie wygrywa.

Nadbereżny notuje pasma porażek, a mimo to nikt nie odwołuje go ze stanowiska. Ciekawa sprawa...
Dodano: 14  Czerwca  2017  11:29:33
@marek
Ciekawe. A w 2014 dostał ponad 10000. Przy obecnej skali zadłużenia i poziomu propagandy sukcesu jego potencjalna wygrana jest możliwa.
Dodano: 14  Czerwca  2017  11:07:38
~marek
Gdyby SZLĘZAK wystartował w przyszłych wyborach na prezydenta to nawet 100 głosów by nie dostał, ośmieszył by się totalnie. Podobnie jak to zrobił przytuła startując na radnego 2 lata temu.
Dodano: 14  Czerwca  2017  11:04:34
~radisłuch
Posikałam się ze śmiechu jak prezydent Nadbereżny chwycił ręke proboszcza i usiłował całować lecz ten mu się wyrwał.Kampania się rozpoczęła.Proboszcze parafi nie muszą myć rąk bo kajtki wyliżą.
Dodano: 13  Czerwca  2017  20:35:24
~marek
Ślęzak wracaj do miasta bo te harty doprowadzą do bankructwa miasta masakra.
Dodano: 13  Czerwca  2017  20:28:45
~jogo
Pewnie będzie tak jak z tymi blokami dla ubogich,na które brak finansowania z zewnątrz bo prezydent nie doczytał jakie warunki musi spełnić aby dotacje otrzymać-masakra z pętlą w tle. Jednym słowem kolejna ściema i znowu pewnie okaże się,że to tylko propaganda do której przygotowali warszawscy specjaliści od wizerunku za sowite pieniądze.
Dodano: 13  Czerwca  2017  20:25:15
To wszystko uważam za szopkę wyborczą Nadbereżnego. Jak można inaczej wytłumaczyć przyznaną dotatcję na inwestycje na terenach zalewowych? Niech ktoś spróbuje szczęścia i opisze skutek swoich działań.Sądze,że tymi błoniami chodziło o zwrócenie uwagi na siebie wyborców a potem wycofanie się bo są to tereny zagrożone wylewem Sanu...jak będzie to już nie długo czas pokaże.
Dodano: 13  Czerwca  2017  19:34:35
Ponawiam wcześniejszy post:
CYTAT (Feniks)
Tu rewitalizacja tam rewitalizacja itp. "inwestycje",które nie przynoszą miastu żadnych korzyści a tylko uciechy dla elektoratu czym Nadbereżny chce zdobywać głosy.Wydawanie pieniędzy,za które tak naprawdę nikt głową nie odpowiada trwa w najlepsze.Ja mam dwa proste pytania,na które nie spodziewam się oczywiście odpowiedzi od Nadbereżnego z wiadomych względów ale myślę iż odpowiedzi na nie powinni uzyskać dziennikarze ponieważ ukazują rzeczywisty zaangażowanie samorządu w rozwój przedsiębiorczości w mieście i realnie powiększone wpływy do kasy najpierw za sprzedaż a później w podatkach:
1. Ile działek zostało sprzedanych i zagospodarowanych na przetargu w dniu 21 października 2016 roku?
2. Ile działek zostało sprzedanych i zagospodarowanych na przetargu w dniu 29 maja 2017 roku?
Ciekawe czy ktoś z redaktorów podejmie się tematu i znalezienia odpowiedzi czy pójdą w niepamięć a dalej będzie wychwalane wydawanie naszych pieniędzy.

i oczekuje rzetelnego zajęcia się redaktorów tym tematem z pytań.Jeżeli działki się nie sprzedały to znaczy,że żaden inwestor nie chce tu inwestować swoich środków ze względu na włodarza dzieciucha,który nie potrafi ustabilizować i utrzymać odpowiednich do tego warunków oraz zapanować nad wydatkami a tylko próbuje robić dobrą minę do złej gry i tym wszystkich mamić.Niestety nie wszyscy to łykają panie Nadbereżny.
Dodano: 13  Czerwca  2017  19:33:12
~telewidz
"Płatnicy abonamentu telewizyjnego muszą być wyposażeni w możliwość wyboru nadawcy publicznego, którego chcą wspierać" - to fragment programu wyborczego... PiS. Tyle, że sprzed 16 lat. Znajdziemy w nim również inne kwiatki - np. postulat likwidacji rad nadzorczych w państwowych spółkach.
Dokładnie 16 lat temu - 13 czerwca 2001 roku - Prawo i Sprawiedliwość zostało zarejestrowane jako partia polityczna. Otrzymało numer ewidencyjny 124, a szefem został Lech Kaczyński. Stworzyli swój program. Dziś na oficjalnych stronach partii próżno go jednak szukać, a chcą drzeć ile się da abonament TV bo nikt nie chce oglądać reżimowej TVPiS. Niech ją opłacają przydupce partyjni a nie wszyscy! Dawno temu chłop pańszczyźniany był przywiązany do ziemi, a my nie musimy być przywiązani to TVPiS. Niech kaczki utrzymują te badziewia reżimowe...
Dodano: 13  Czerwca  2017  17:35:56
~ten"marek",,,
... to niezły pojebaniec i zmienia swoje nicki bez przerwy. Typowy kretyn!
Dodano: 13  Czerwca  2017  17:30:27
@marek czy jak tam się teraz nazywasz
Gdybyś miał odrobinę wiedzy na temat struktury podatków, drobnych przedsiębiorstw i wpływu wysokości podatków na ich rozwój - nie mówiłbyś takich głupot. Podwyżka podatków jest obojętna dla dużych firm i koncernów - dla nich to promile kosztów. Zawsze mogą też przenieść działalność do innego regionu, państwa czy nawet na inny kontynent. Natomiast małe, rodzinne przedsiębiorstwa tego nie zrobią, bo ich nie stać. Tak samo jak nie stać na zapłatę coraz wyższych podatków.

Druga sprawa. Szlęzak chciał zdywersyfikować strukturę gospodarczą miasta z monokultury hutnictwa, co nawet się udało. Mamy przemysł drzewny, obróbkę tworzyw sztucznych, a nawet precyzyjną branżę stomatologiczną. Stąd też m. in. pochodzą wyższe wpływy z podatków. Spory ich przyrost to usługi i handel, które Nadbereżny tak chętnie blokuje. Zablokował modernizację centrum handlowego Fraca, budowę salonu samochodowego, a obecnie blokuje budowę centrum handlowego na terenie dworca autobusowego. Genialny gospodarz, nie ma co. Kilka milionów w plecy z bezemisyjnych źródeł. I to nie kosztem zdrowia

Jeśli masz wątpliwości istnienia inwestorów "szlęzakowych", to Ikea i Vivo są najlepszym przykładem. Trąbiono o tym na wielu portalach. Poczytaj, zanim znowu się skompromitujesz i będziesz przeinaczał niezbite dowody.

Wybitnym prezydentem to on nie był, bo dałoby się pewnie zdobyć więcej inwestorów, ale nie było też marazmu. Za to Ty cały czas plujesz jadem jak to nic się nie działo przez te 12 lat w nadziei, że kłamstwo powtarzane wielokrotnie stanie się faktem. Dobre sobie. Zwykła przyzwoitość nakazuje, żeby przyznać uznanie temu, kto się starał i zrobił. Za to Nadbereżny nawet na otwarciu Vivo się brylował, chociaż jeszcze kilka miesięcy wcześniej ochoczo krytykował jego powstanie. To jak to w końcu? Jest przeciw, ale tylko wtedy, kiedy można robić szum?

Powołujesz się na prawdę? To jej używaj! Bo wielokrotnie udowadniano Ci kłamstwa i manipulacje, a Ty dalej swoje. Tak, jak partia kazała...
Dodano: 13  Czerwca  2017  16:27:29
~070
Sensacja naukowa-Facet jaro kłamczyński lat 67 regularnie miesiączkuje od 2010r
Dodano: 13  Czerwca  2017  15:57:48
~wiemy
nap ierdalam trollowski spam ile wlezie. Dziś trochę później zacząłem bo o 14:28 (dużo pracy pod biurkiem było). Jeszcze 10 minut i fajrant, także do jutra lemingi.
Dodano: 13  Czerwca  2017  14:51:45
~wiemy
do wyga, lemingu kiedy peło było przy korycie to nikt do POLSKI z poważnych polityków nie przyjeżdżał. To kundle z peło jeździli do UNII i jak jaki polityk z UNII poklepał któregoś polityka z peło to się cieszyli jak małe dzieci .Teraz dzięki politykom PIS nawet prezydent CHIN przyjeżdża do POLSKI robić z POLSKĄ wielkie interesy.
Dodano: 13  Czerwca  2017  14:44:20
~wyga
~wiemy lepiej nie zapraszać bo znowu będą jaja i Trump o was prawdę powie i będzie znowu wstyd na cały świat umiech
Dodano: 13  Czerwca  2017  14:19:36
~hehek
a mi się wydaje że gówno się do gówna przykleja, ale to nic nie zmienia tylko wagę, gówno i gówniarze i debile to cała gówniana partia umiech
Dodano: 13  Czerwca  2017  14:17:38
~antek
Lemingi próbują gów..nami obrzucać sympatyków partii PIS tylko że te gów..na odbijają się od ściany i lądują na gębach lemingów.
Dodano: 13  Czerwca  2017  14:04:38
~wiemy
do momo, lemingu jakim idiotą trzeba być żeby TVN24 bronić przecież wszyscy POLACY wiedzą że to największa tuba propagandowa śmiesznej opozycji. Skoro uważasz że to dobra stacja to dlaczego ani słówkiem się nie zająknęła o taśmach prawdy gdy inne stacje bez przerwy o tym nadają. Jesteś typową ofiarą i niewolnikiem tej nie polskiej telewizji, nikt kto ma choć odrobinę inteligencji nie ogląda tego szmatławca taj jak nikt nie czyta GAZETY WYBORCZEJ. A dlaczego to lemingu odpowiedz sobie sam , skąd się tacy idioci biorą w naszym mieście? Jeszcze jedno wypociłeś że krytykowanie TVN24 to jak plucie pod wiatr to ja ci powiem że krytykowanie PIS to jest prawdziwe plucie pod wiatr. Kiedy włączysz myślenie , skończ ze swoją propagandą bo stałeś się największym błaznem i pajacem w STALOWEJ.Co do TRAMPA to kolejna twoja kompromitacja bo rok temu w POLSCE był OBAMA a w tym roku do POLSKI przyjeżdża PAN PREZYDENT DONALD TRAMP. A jeszcze niedawno lemingi wciskali propagandę że za rządów PIS nikt POLSKI nie szanuje. A tu co się okazało że za PIS wszyscy drzwiami i oknami do POLSKI się pchają a przez 8 lat nierządu PO nikt z liczących polityków do POLSKI nie przybył może tylko PUTIN.
Dodano: 13  Czerwca  2017  14:02:45
~Olo
następny pisowski kołek podszywa się pode mnie, Miasto upada pisowskie durnie i nic nie robicie oprócz skoku na kasę, nepotyzmu, wydawania podatków na igrzyska i głupoty !
Dodano: 13  Czerwca  2017  13:59:31
@klakier partyjny
Szlęzak przez 12 lat wydał blisko pół miliarda złotych przy 60 mln kredytu. Dochody z podatku od nieruchomości wzrosły dwukrotnie. Biblioteka kosztuje ok. miliona rocznie. To wszystko jest do sprawdzenia w oficjalnych dokumentach w BIP na stronie urzędu miasta.
Dodano: 13  Czerwca  2017  13:56:08
~intelekt
do dawid, lemingu nie kompromituj się do mniej niż zero , jak mogłeś takie idiotyzmy wypocić. Każda inwestycja SZLĘZAKA to pogrążała nasze miasto do niebotycznych bezsensownych długów i kredytów do spłacenia przez obecne władze. Te inwestycje nie przyniosły miastu nie tylko ani złotówki ale utopiły nasze miasto na wieki a dlaczego bo np. ta biblioteka co roku kosztuje miasto parę milionów złotych tylko samo utrzymanie tego budynku. Jak myślisz lemingu dlaczego żadna uczelnia nie chciała tego budynku choć to biblioteka uczelniana. Idźmy dalej następne miliony utopił SZLĘZAK w ten INKUBATOR który dziś nie ma kto utrzymać i trzeba do tego interesu dokładać następne miliony. Ja na twoim miejscu z twoim intelektem dałbym sobie spokój z wypocinami bo stałeś się pośmiewiskiem całego miasta. Ile razy lemingu ci najinteligentniejsi komentatorzy będą ci tłumaczyć że do naszego miasta żaden inwestor nie przyjdzie bo u nas brakuje rąk do pracy. Kiedy lemingu przestaniesz powtarzać te wypociny o inwestorach.
Dodano: 13  Czerwca  2017  13:44:27
~Yyy tam
Ten projekt jest niezbędny, ma być wizytówką miasta widzianą z obwodnicy. Działka nad Sanem jest na tyle długa że zmieści cały napis: witamy w kaczogrodzie, sełdecznie. Mam nadzieję że będzie głosowanie na FB za tym pomysłem. Niech się pan płezydęt nie przejmuje lemingami, trzeba brać kolejny kłedyt i do przodu. Suweren oczekuje WIELKICH inwestycji.
Dodano: 13  Czerwca  2017  11:53:27
~VIVO
Mamy to ! 10 baniek z państwa, swoich dodamy ponad dwie i gitara. Za dwa lata wybudują a później koszty utrzymania jakie będą ? pół miliona rocznie ? Przecież jak tam bydło wpadnie w sobotę wieczorem to kamień na kamieniu nie zostanie. Toż to tam monitoring trzeba zrobić i posterunek policji dodakowy ... a to dodatkowe koszty.
Dodano: 13  Czerwca  2017  11:27:40
~laska
Ten prezydent to totalna porażka, jeździec bez głowy! więcej nie będę komplementować!
Dodano: 13  Czerwca  2017  11:06:55
~Tuesday
do WYBORCA
Nie Stalowa jest stanem umysłu tylko tacy jak ty pisiory co sieją propagandę rodem z PRL-u są stanem umysłu.
Wy zawsze pieprzycie,że 2-3 troli zmienia nicki a może jednak więcej ludzi ma inne zdanie jak pisiory i nie muszą być za po.
Miasto się wyludnia,ludzie uciekli i uciekają za granicę,mnóstwo nie rejestruje się lub zostali wyrzuceni z PUP-u i stąd niskie bezrobocie
Popieram UBEK-a i medyk-a
Dodano: 13  Czerwca  2017  08:26:35
~Dawid
@wyborca

Widzę że prosty człeniu jesteś, więc zapytam najprościej jak się da: czy zgodziłbyś się na wzięcie kredytu żebyś Ty i ja mogli pojechać ze swoimi znajomymi do Energylandii i później w góry? Tylko kredyt taki większy weź, bo trochę pobalujemy poźniej.

Rozumiesz już różnicę pomiędzy Szlęzakiem który jeśli brał kredyt to tylko po to żeby każda złotówka zarobiła na siebie a obecnym ludkiem który prze.ieprza sporo większe kredyty na głupoty? Wskaż mi choć jeden jego projekt w który by miastu przyniósł dodatkowe dochody. To z tego powinny być finansowane rozrywki, nie z kredytów.

Gdzie ci inwestorzy? Katalog wydany, wycieczka do Kanady odbyta, i nic...
Dodano: 13  Czerwca  2017  08:21:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe