Zaloguj się !

ZSP nr 3 współpracuje z Akademią Rainbow

Opublikowano: 9  Czerwca  2017

9 czerwca 2017 roku ZSP nr 3, jako jedyna placówka na Podkarpaciu, podpisała umowę o współpracy z Akademią Rainbow.

W przyszłości przełoży się to na praktyki zawodowe, staże, a także możliwość otrzymania przez absolwentów Ekonomika ciekawej pracy.

- Jest to bardzo ważne wydarzenie dla szkoły, ponieważ po raz pierwszy podpisujemy umowę o współpracy z jedną z największych w Polsce firm- touroperatorem- w celu lepszego przygotowania młodzieży z kierunku technik obsługi turystycznej do pracy w zawodzie. Wprowadzamy innowacje, animator czasu wolnego. Będzie to ogromna szansa dla uczniów naszej szkoły, którzy rozpoczną naukę od 1 września tego roku na kierunku technik obsługi turystycznej. Będzie to szansa, aby zostać animatorem czasu wolnego właśnie w firmie Rainbow. Będzie to taki pierwszy krok do pracy w turystyce. Później uczniowie będą mogli zostać czy to rezydentami, czy pilotami wycieczek i rozpocząć swoją karierę w turystyce- mówi Paweł Ciołkosz, dyrektor ZSP nr 3.

Jak podkreśla dyrektor Paweł Ciołkosz szkoła stara się przygotować uczniów do zapotrzebowania na rynku pracy m.in. organizując różnego rodzaju niezwykle atrakcyjne staże zagraniczne. Po tej szkole uczniowie są gotowi wejść na rynek pracy z umiejętnościami i praktyką jakiej nie oferuje żadna inna szkoła. Podpisana w piątek umowa to kolejny punkt na drodze rozwoju placówki, kolejna szansa dla młodych ludzi.

ZSP nr 3 już od kilku lat uczy w zawodzie technik obsługi turystycznej. O tym, że kształcenie na tym kierunku jest na najlepszym poziomie świadczy fakt, że uczniowie bardzo dobrze zdają egzaminy zawodowe. Wśród tegorocznych absolwentów znalazła się finalistka olimpiady wiedzy o turystyce.

- Wierzymy w to, że praca w animacji młodych ludzi to dobry start do pracy zawodowej. Jest to praca na głębokiej wodzie, praca z turystą, praca na żywo. Tu się nic nie dopisze, nic nie naprawi, tylko wychodzi się przed ludzi i trzeba coś dla nich zrobić, trzeba poprowadzić animację, trzeba w jakiś sposób zorganizować im czas- mówi Filip Szmidt, dyrektor Akademii Rainbow.

Jak podkreśla dyrektor firmy, aby być dobrym animatorem trzeba być punktualnym, zaradnym, otwartym na innych, kreatywnym, pewnym siebie oraz asertywnym. Te i inne cechy charakteru uczniowie od nowego roku szkolnego będą mogli rozwijać właśnie w Akademii Rainbow.

- Co roku organizujemy wyjazd szkoleniowy dla naszych animatorów. Taki wyjazd dla jednej grupy trwa tydzień. W tym roku zrobiliśmy 3 takie wyjazdy. Te techniki, które stosujemy, które powodują, że ten przyszły animator rozwija się, pokazujemy podczas zielonej szkoły. Jesteśmy z nauczycielami, część zajęć dla tych młodych ludzi prowadzimy osobiście. Później ci ludzie mają nadzieję, że będą przychodzić do nas na rekrutację i będą dostawać się do pracy- mówi dyrektor Rainbow.

Filip Szmidt zaznacza, że współpraca między ZSP nr 3 a jego firmą to realna szansa dla uczniów na praktyki, staże oraz późniejsze zatrudnienie. Uczniowie dwóch innych szkół, które wcześniej weszły w projekt w tym miesiącu rozpoczynają już pracę.

Warto podkreślić, że Akademia Rainbow współpracuje obecnie tylko z kilkoma szkołami z terenu naszego kraju, są to placówki z takich miejscowości jak: Polanica Zdrój (woj. dolnośląskie), Mrągowo (woj. warmińsko- mazurskie), Siennica (woj. mazowieckie), Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie). Do tego grona dołączyła właśnie Stalowa Wola (woj. podkarpackie)- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.

artykuł sponsorowany

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe