Zaloguj się !

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Opublikowano: 8  Czerwca  2017

W czwartek 8 czerwca br. na stadionie lekkoatletycznym odbyła się czwarta już edycja imprezy „Sportowy Zawrót Głowy”. Wzięło w niej udział ponad 800 dzieci...

Celem organizatorów jest popularyzowanie sportu i aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Jak podkreślają organizatorzy, członkowie Stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Twórczych, tego typu impreza jest doskonałą okazją do tego, aby wyjaśnić i pokazać tym najmłodszym, że ruch to samo zdrowie. Inicjatorom wydarzenia zależy na tym, żeby nasze społeczeństwo było aktywne fizycznie w każdym wieku, a żeby osiągnąć taki efekt, najlepiej tę aktywnością „zarazić” tych najmłodszych. Również przy okazji takiej imprezy część dzieci może na poważnie zainteresować się sportem i w niedalekiej przyszłości zacząć trenować profesjonalnie. A jak wiadomo, to właśnie u nas wykuło się wiele talentów na skalę międzynarodową.

- Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego postanowiliśmy zorganizować po raz kolejny to wydarzenie. Cieszymy się, że odbiór wychowawców i rodziców był tak dobry i że dostrzegają oni potrzebę aktywizacji sportowo- ruchowej już od najmłodszych lat- mówią organizatorzy imprezy.

Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej dzieci. Zgłoszono maluchy z różnych placówek z terenu powiatu stalowowolskiego m.in. z: Turbi, Pysznicy, Jastkowic, Woli Rzeczyckiej, Krzeszowa, Kotowej Woli, Pilchowa, Zbydniowa oraz z wielu przedszkoli ze Stalowej Woli.

Przedszkolacy rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak: bieg, bieg pod płotkiem, skok w dal, rzut dyskiem i rzut oszczepem. By wzmocnić siły między konkurencjami dzieciaki mogły zjeść owoce i napić się soku na stanowiskach energetycznych obsługiwanych przez wolontariuszy. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali medale i dyplomy uczestnictwa.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Paula
Świetna inicjatywa. Brawo przedszkolaki ! umiech
Dodano: 9  Czerwca  2017  17:26:48
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe