Zaloguj się !

Oni już robią „Krok w przyszłość”

Opublikowano: 7  Czerwca  2017

W siedzibie RiG-u odbył się V finał Powiatowego Konkursu "Krok w przyszłość" na napisanie biznesplanu. W konkursie udział wzięli uczniowie z 8 szkół z 3 powiatów…

W ramach tegorocznej edycji konkursu wpłynęły aż 44 biznesplany od uczniów z 3 powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego. Jak podkreślają jurorzy wśród nadesłanych prac pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Jak zauważono młodzież dobrze orientuje się w trendach rynkowych i wie jakie są potrzeby rynku.

Prace były oceniane według 3 kryteriów: innowacyjność, realność założeń, wiarygodność danych. Spośród wszystkich prac zostało wyłonionych 10 najlepszych, a ich autorzy zaprezentowali swoje pomysły podczas finału konkursu przed jury.

- Dużą sztuką jest umiejętność pisania biznesplanu. My, jako nauczyciele przedsiębiorczości chcemy uczyć tej umiejętności. W związku z tym wyszliśmy z ofertą do młodych ludzi uczestnictwa w konkursie. Nie ukrywam, że wymaga to od młodzieży dużego zaangażowania i zdobycia wiedzy. Praca nad biznesplanem wymaga kilku tygodni pracy, oczywiście, jeśli ktoś chce rzetelnie podejść do tematu, niemniej jednak uczniowie bardzo dobrze wywiązali się z zadania- mówiła Elżbieta Komsa, pomysłodawczyni i organizator konkursu.

Młodzież pisała biznesplan opierając go na potrzebach lokalnego rynku Stalowej Woli i okolic. Szukała luk rynkowych, które są na tym terenie. Niektóre pomysły były innowatorskie, kreatywne. Biznesplany dotyczyły m.in. zdrowej, ekologicznej żywności, aktywnego spędzania czasu wolnego, dbania o zdrowie i urodę, rozszerzonych usług dla zwierząt. Pojawiły się pomysły dotyczące utworzenia przedszkoli, domów dla seniorów bądź produkcji obuwia lub mebli z recyklingu.

- Każdy powinien znaleźć swoje miejsce w życiu, nie wszyscy, którzy wejdą na rynek pracy znajdą wymarzone miejsce u pracodawców, którzy będą oferować różne stanowiska. Chcemy by młodzież wzięła przyszłość w swoje ręce i zdecydowała o tym, co będzie robić- mówiła Elżbieta Komsa.

Podczas V finału Powiatowego Konkursu "Krok w przyszłość" młodzież spotkała się ze znaną w regionie dziennikarką, absolwentką LO KEN Dorotą Szczurek, która mówiła na temat swojej kariery zawodowej, studiach. Przekonywała też młodych ludzi, by w życiu szli za marzeniami i starali się odnaleźć w sobie pasje i talenty, bo tylko wówczas będą mogli znaleźć dla siebie odpowiednią pracę, która przyniesie satysfakcję.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny pogratulował młodzieży ciekawych pomysłów, które zostały zawarte w biznesplanach.

- W dzisiejszych czasach ludzie muszą się pokazywać. Nie można siedzieć w kącie i mówić, że może nas zauważą. Kiedyś ta skromność była może i dobra, a dzisiaj trzeba potrafić się samemu zaprezentować i pokazać szerszej społeczności. Trzeba pokazać swoje możliwości, swój talent- mówił Janusz Zarzeczny.

W organizację konkursu zaangażowali się liczni sponsorzy: m.in. Nadsański Bank Spółdzielczy, Biuro Plus, Huta Stalowa Wola, Powiatowy Urząd Pracy.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ginger111
Ja pierdole ludzie. O czym wy marzycie??? Dno.
Dodano: 9  Czerwca  2017  22:19:56
~ginger111
Ja pierdole ludzie. O czym wy marzycie??? Dno.
Dodano: 9  Czerwca  2017  22:19:52
~emeryt
Jest to prawda, jeżeli masz pomysł i odwagę zacznij robić biznes ale nie w Polsce. Państwo jest tak pazerne , że czkawką odbije ci się biznes. Są tylko wielkie słowa o wsparciu a rzeczywistość idzie w drugą stronę.
Dodano: 8  Czerwca  2017  14:35:48
~WHO
Kochana młodzieży, gratuluję i radzę: zdobywajcie wiedzę a kształcimy najlepiej natomiast darujcie sobie wysiłek w tworzeniu firmy w Polsce no chyba, że tatuś lub mamusia prowadzą dobrze prosperującą firmę. Zarobicie się na śmierć, podatki was zeżrą a jak zaczniecie oszukiwać to stracicie wszystko co wam zostawią wasi rodzice. I nie wierzcie w świetlane gadki polityków, oszukiwali w latach 90tych i teraz jest tak samo...jak masz pomysł na biznes wyjedź, naucz się pracowitości i cierpliwości a dojdziesz do dużych pieniędzy.
Dodano: 8  Czerwca  2017  11:40:34
~Abewuu
Tak, krok w przyszłość. Nadsański zrobił już duży krok w przyszłość.
Dodano: 8  Czerwca  2017  10:02:15
~jasio
Oni już robią „Krok w przyszłość” a stali nad przepascia i dlatego tacy wysreaszeni na tych zdjeciach
Dodano: 7  Czerwca  2017  20:25:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe