Tryumf Cross Duathlon

Opublikowano: 4  Czerwca  2017

W leśniczówce Ciemny kąt odbył się pierwszy Stalowowolski Cross Duathlon. Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono ją zorganizować również za rok.

Wystartowano o godz. 10.00 . Każdy zawodnik w kasku ochronnym. Trasa przewidziana była i dla biegaczy, którzy jadąc lasem pokonali 3 km, i dla rowerzystów, którzy przejechali rowerem 15 km.

W zawodach wzięły udział 52 osoby, 51 je ukończyło (w tym 14 kobiet, 22 panów w wieku od 16 do 39 lat i 16 od lat 40 wzwyż). I miejsce wśród kobiet zajęła Michalina Pokrywka, II- Paulina Cwanek, III- Magdalena Jargiło. Wśród panów w I kategorii laur zwycięstwa przypadł Łukaszowi Małaszowskiemu, II miejsce- Andrzejowi Kumikowi, a III Piotrowi Nienajadły. W kategorii powyżej 40- tki I miejsce zdobył Piotr Proszowski, II- Piotr Zając, III- Marcin Kasprzak.

Jedna z zawodniczek, która prowadziła w wyścigu i miała dużą szansę na zwycięstwo, podczas wyścigu wywróciła się. Została odwieziona do stalowowolskiego szpitala. Trasa nie należała do łatwych. W tamtym miejscu w lesie sporo jest piaszczystych dróżek, wystają również korzenie. Zaangażowany sportowiec, choćby najlepiej przygotowany, musiał się liczyć z niespodziankami i kontuzjami.

Najmłodsi zawodnicy Stalowowolskiego Cross Duathlon liczyli sobie po 16 lat, a byli to: Wiktoria Godecka i Hubert Bańka. Był także przedstawiciel seniorów- 70- letni Tadeusz Kasprzak. Osoby te otrzymały również nagrody dodatkowe.

Pierwszy na linię mety przybiegł Piotr Proszowski (I miejsce w kategorii powyżej lat 40).

Organizatorzy otrzymali już wiele sygnałów, że impreza była tak fantastyczna, że jej uczestnicy oczekują kolejnych. Stalowa Wola lubi biegać, lubi też jeździć rowerami, a rywalizację ma we krwi, dlatego też już możemy zapowiedzieć, że powtórka za rok na pewno będzie. Być może uda się pozyskać kolejnych sponsorów. Zapraszamy więc wszystkich za rok!

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Rowerzyści ze Stali”. Partnerem oraz głównym sponsorem imprezy był Tryumf Sp. z o. o. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~amator info było na FB, był artykuł na Stalowym mieście na tydzień przed zawodami. Były plakaty w sklepach rowerowych. Było info w kalendarzu wydarzeń Stalowego Miasta. Gdzie jeszcze wg Ciebie powinno być info o tej imprezie? Napisz dokładnie, w których miejscach powinny być informacje o takich imprezach a zapewne Rowerzyści ze Stali i inni organizatorzy w przyszłości to wykorzystają.
Dodano: 6  Czerwca  2017  18:15:39
~amator
Idea samych zawodów bardzo mi się podoba i chętnie bym się w nich sprawdził, niestety dowiedziałem sie o nich po fakcie. Wielkie brawa dla organizatorów, bo wg mnie takich imprez w naszych okolicach brakuje a jest spory potencjał (sporo rowerzystów i całkiem fajne trasy). Jedyna mała uwaga, w przyszłości warto troszkę bardziej próbować rozreklamować podobne zawody (trochę plakatów na mieście, informacje na lokalnych portalach informacyjnych), żeby trafić do szerszego grona. Pozdrawiam i życzę powodzenia przy organizowaniu kolejnych zawodów.
Dodano: 6  Czerwca  2017  13:18:24
~dario
Świetne zawody zorganizowane przez rowerzystów dla rowerzystów,chwała Stalowym Rowerzystom za nie niekomercyjne wpisowe, pomyślcie o większej liczbie kat.wiekowych ,przy trochę większym wpisowym nie będzie z problemu z kasą na puchary,pozdrawiam serdecznie organizatorów.
Dodano: 5  Czerwca  2017  16:48:22
Dlaczego admin wywala komentarz dotyczący analfabetyzmu artykułów pisanych przez swój portal. Do Wyborca: Dobrze piszesz że ciągle są błędy w ich artykułach.
Dodano: 5  Czerwca  2017  11:27:39
~rafa
Która Małgosia ? Ta z jednego z powyższych zdjęć ?
Dodano: 5  Czerwca  2017  09:23:59
~malina
Małgosia wracaj do zdrowia ! umiech

P.S. Impreza Super! Rodzinna atmosfera, zero napinki. Profeska !
Dodano: 4  Czerwca  2017  22:50:31
~Żurek
Super organizacja super rywalizacja!
Oby więcej takich zawodów w Stalowej Woli! Pozdrawiam! umiech
Dodano: 4  Czerwca  2017  22:22:01
Profesjonalna organizacja, fantastyczny klimat, świetna zabawa.

MDK powinien uczyć się od Rowerzystów ze Stali, jak organizować zawody. Nie było chaosu organizacyjnego jak na crossie, nikt nie pomieszał wyników (poradzili sobie bez czipów), a strzelcy na każdym skrzyżowaniu wskazywali właściwy kierunek zawodnikom. Mimo tego oznakowanie trasy nie budziło wątpliwości.

Ocena: 5+

Natomiast artykuł do poprawki.

„Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono ją zorganizować również za rok.”

Impreza będzie organizowana co rok.

„Wystartowano o godz. 10.00. Każdy zawodnik w kasku ochronnym. Trasa przewidziana była i dla biegaczy, którzy jadąc lasem pokonali 3 km, i dla rowerzystów, którzy przejechali rowerem 15 km.”

Zawodnicy nie biegali w kaskach. Każdy musiał przebiec 3 km i przejechać 15 km.

„W zawodach wzięły udział 52 osoby, 51 je ukończyło.”

1 dziewczyna nie ukończyła zawodów, bo miała wypadek.

„Jedna z zawodniczek, która prowadziła w wyścigu i miała dużą szansę na zwycięstwo, podczas wyścigu wywróciła się.”

Widziałem to. Karetka przyjechała dopiero po pół godzinie. Czy ktoś omyłkowo nie pomylił numeru i nie dodzwonił się na łódzkie pogotowie? Mimo wszystko życzymy dziewczynie powrotu do zdrowia. Na takiej imprezie obowiązkowo powinny czuwać służby medyczne. Widocznie ktoś uznał, że nic się nie stanie i nie ma takiej potrzeby. A jeśli zapewniono opiekę medyczną, to zwracam honor.

„Trasa nie należała do łatwych. W tamtym miejscu w lesie sporo jest piaszczystych dróżek, wystają również korzenie. Zaangażowany sportowiec, choćby najlepiej przygotowany, musiał się liczyć z niespodziankami i kontuzjami.”

Ja sobie z podjazdami i wystającymi korzeniami radzę, natomiast trasa była wyjątkowo piaszczysta. Na wysokim ciśnieniu nie dało się szybko jechać.

A może by tak zorganizować triathlon? xD
Dodano: 4  Czerwca  2017  21:44:44
~woju
film z zawodów jest już na Tubie .
Dodano: 4  Czerwca  2017  21:38:46
~poldix
Pierwsza tego typu impreza w Stalowej i uważam, że bardzo udana pod względem przygotowania jak i całej oprawy łącznie z kateringiem umiech ...atmosfera super. Oby więcej tego typu imprez. Szacuneczek dla stowarzyszenia " Rowerzyści ze Stali" i powodzenia w dalszej działalności umiech
Dodano: 4  Czerwca  2017  21:14:37
~eMS
Bardzo mi się podobało, dziękuję za dobrą zabawę! MS
Dodano: 4  Czerwca  2017  20:19:20
~uczestnik
Świetna impreza, dziękuje.
Dodano: 4  Czerwca  2017  19:46:15
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe