Mistrzostwa w sporcie Pożarniczym

Opublikowano: 30  Maja  2017

We wtorek 30 maja w Stalowej Woli i Nisku rozgrywane są XVIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym...

Pierwszego dnia zawodów rozgrywane są konkurencje indywidualne. W Stalowej Woli strażacy rywalizowali w pożarniczym torze przeszkód na dystansie 100 metrów. W Nisku zawodnicy mierzyli się ze sobą w konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej.

W tegorocznej edycji mistrzostw wystartowali zawodnicy z KP PSP: Brzozów, Jarosław, Strzyżów, PSP Jasło, Lubaczów, Tarnobrzeg, Przemyśl, Ropczyce, Stalowa Wola, Krosno, Lesko, Nisko, Przeworsk, Mielec, Rzeszów, Łańcut, Sanok, Dębica, Leżajsk, Kolbuszowa, Ustrzyki Dolne.

Stalowowolscy strażacy na przestrzeni lat odnosili duże sukcesy w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym. Aż 17 razy byli mistrzami województwa. Również trzon kadry z Podkarpacia na mistrzostwa Polski stanowią zawodnicy ze Stalowej Woli.

- W tym roku mamy drużynę znacząco odmłodzoną, mamy dwóch nowych zawodników. Rywalizacja na pewno będzie bardzo ciekawa. Każdy start zawodnika jest na wagę złota. My cały rok pracujemy na siłowni, mamy zajęcia na stadionach, jeśli chodzi o sprawy kondycyjne, to dbamy o to cały rok, jeśli chodzi o sprawy techniczne, to tak bezpośrednio przed zawodami, że tak powiem zawodnicy dokonują takiego szlifu i trenują poszczególne elementy- mówi bryg. Krzysztof Cebulak z KP PSP w Stalowej Woli.

- Będziemy starać się trzymać równie dobry poziom, będziemy robić wszystko by nie odebrać sobie tytułu z zeszłego roku. Oczywiście presja jest, inne drużyny nie śpią. Koledzy, z którymi mam okazję spotykać się w reprezentacji województwa mobilizują swoje drużyny i depczą nam po palcach. W każdym roku chcą nam zabrać tytuł mistrza województwa, jednak do tej pory udaje nam się go utrzymać- Adam Kochanowicz z KP PSP w Stalowej Woli.

Jak podkreśla Damian Robak, który w tym roku dołączył do stalowowolskiej drużyny pokonanie każdego etapu toru przeszkód nie jest łatwe, największą trudność sprawia nowym zawodnikom równoważnia.

- Trzeba włożyć wiele wysiłku w przygotowanie się, potrzebna jest technika żeby pokonać tą ścianę, równoważnię i późnie spiąć węże. Ja w tym roku po raz pierwszy startuję. Myślę, że dobrze mi poszło, mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej- mówi Damian Robak z KP PSP w Stalowej Woli.

W niedzielę 4 czerwca odbędzie się kolejny dzień rywalizacji sportowej w sporcie pożarniczym. Na stadionie sportowym w Kolbuszowej drużyny będą startowały w 2 konkurencjach: sztafeta pożarnicza 4x 100 m z przeszkodami oraz pożarniczym ćwiczeniu bojowym.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~zenek
czemu taka slaba jakosc zdjec?
Dodano: 31  Maja  2017  20:19:04
Zawody odbyły się 30 czerwca, czyli wiemy co będzie za miesiąc. Portal przyszłościowy umiech
Dodano: 30  Maja  2017  17:17:50
~emde
Również zwróciłem uwagę na ochronę głowy umiech Te lepsze to Petzl Vertex.
Dodano: 30  Maja  2017  16:12:49
~Dendi
@gswiatek

Wydaje mi się, że ochrona głowy w tym przypadku to tylko kwestia "symboliczna".
Dodano: 30  Maja  2017  15:50:57
Ciekawy​ system doboru ochrony głowy 

Mamy i profesjonalnie (chyba Petzl jeśli dobrze widać) i kask rowerowy  i system "hełm-nocnik" (ostatnie zdjęcie)...
Dodano: 30  Maja  2017  14:28:56
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe