Get Adobe Flash player

5 firm chętnych budować PCPN

Opublikowano: 29  Maja  2017

5 firm złożyło ofertę w ramach inwestycji dotyczącej utworzenia Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Na rozstrzygnięcie przetargu trzeba będzie jakiś czas poczekać...

- Zostały otwarte oferty, będziemy dostosowywać budżet do oferty, która wygra to rozstrzygnięcie. Na pewno rozstrzygnięcie tak dużego przetargu nie odbędzie się w przeciągu 2 tygodni, tylko troszeczkę czasu z tym zejdzie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

22 października ubiegłego roku doszło do podpisania umowy na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Na tę inwestycję miasto planuje wydać około 51,2 mln zł. Samorząd w ramach tej inwestycji otrzyma dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 15 mln zł. Gmina będzie mogła również pozyskać zwrot VAT-u (ok. 9,2 mln zł).

Do magistratu wpłynęło 5 ofert, w tym 3 od konsorcjum. Oferty nadesłali wykonawcy z: Dąbrowy Górniczej- Żywca- Katowic- Dusseldorfu, Skierniewic, Warszawy, Wrocławia- Jacerwa- Inowrocława oraz Warszawy - Bielska Białej.

4 Oferty oscylują między kwotą 43,7 mln zł a 58,4 mln zł. Najniższą ofertę złożyła warszawska firma, najwyższą natomiast konsorcjum Wrocław - Jacewo - Inowrocław. Wykonawcy oferują 60 miesięczną gwarancję i rękojmię na 60 miesięcy, natomiast jedno z konsorcjum zaproponowało gwarancję i rękojmię o miesiąc dłuższą.

Otwarcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli planowane jest na 2018 rok.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

@jazda
Dziś dzień dziecka, racja. Może zamiast pluć jadem na forum, weź swoje dziecko na lody, kino czy plac zabaw?
Dodano: 1  Czerwca  2017  14:08:42
~jazda
Manekin dzisiaj jest dzień dziecka. Więc wypad na lody za 2 zł. Przynajmniej zarobisz sobie pod stołem. Hhahaha. Twoja noga na PCPN nie postanie. Jesteś za głupi i skończ już gadać farmazony. Ja jak tam przyjdziesz, to zostaniesz wywalony na kopach.
Dodano: 1  Czerwca  2017  13:37:32
@marek
Kompromitujesz się, ale to już normalne. 120 mln długu to my przekroczymy już w przyszłym roku. Wszystko zostało zawarte w uchwale rady miejskiej dotyczącej wieloletniej prognozy finansowej gminy.

Nadbereżny rozpuści te 60 mln na projekty, które ładnie się prezentują w mediach, ale nie mają ekonomicznego uzasadnienia. Każdy projekt kosztuje, więc te wszystkie jego błyskotki będą generować wydatki co roku. Problem w tym, że nie są one równoważone przez dodatkowe wpływy.

Podwyżki podatków miały na celu jedynie zwiększenie możliwości kredytowej miasta. Dofinansowania obejmują jedynie budowę, nikt nie dopłaca do późniejszego utrzymania obiektów.

Na stadion zabrakło, bo po 2008 z powodu kryzysu firmy nie miały obrotów i nie były w stanie płacić podatku. Budowa stadionu miała być finansowana z nadwyżek finansowych. Nie ma nadwyżek - nie ma stadionu. Dopiero w 2013 poziom przychodów z podatku osiągnął ten z 2008.

Widzę, że należysz do ludzi, którzy wezmą kredyt i będą suchy chleb jeść, byleby mieć lepszy samochód od sąsiada. Bo kto to widział, żeby jeździć "syfem"...
Dodano: 1  Czerwca  2017  07:54:13
~marek
do vivo, w takie pobożne życzenia to tylko lemingi wierzą kiedy ty lemingu zejdziesz na ziemię i zrozumiesz że gdyby nie PIS to SZLĘZAK nigdy prezydentem naszego miasta by nie był. Co do zadłużania to PAN PREZYDENT L.N. owszem zrobi dług ale przynajmniej na coś wielkiego, na inwestycję której SZLĘZAK nigdy by się nie podjął bo wielkiego cykora do wielkich rzeczy. Nasz obecny PREZYDENT zlikwiduje ten skansen na ulicy HUTNICZEJ bo to największy wstyd dla SZLĘZAKA że administrował naszym miastem 12 lat a zostawił taki syf na tym stadionie.
Dodano: 31  Maja  2017  14:36:46
~VIVO
~marek - no ty tępa dzido. Szrek 60 milionów za 12 lat (bo 10 ma po przedniku). Lucek nawet niech będzie do 2026 (130 mln - 70 mln szreka = 60 mln). Czyli podsumuje, żebyś zrozumiał. Szrek w ciągu 12 lat zadłużył miasto na 60 mln. LN wg ciebie do 2026 zadłuży miasto na 60 mln - czyli obydwaj zadłużyli by miasto na taką samą kwotę.
Tylko, że niestety Lucek swoje 130 mln osiągnie gdzieś około 2019 roku jeśli będzie rządził. CZY WIESZ JAKIE JEST OBECNIE ZADŁUŻENIE MIASTA?
A jeśli nie będzie rządził do zostawi następcy kukułcze jajo w postaci podpisanych durnych umów np. na budowę PCPN. Man nadzieje, że ludzie zapamiętają te "dobrze rządy" i nikt z PIS w naszym mieście nie będzie już rządził.
Dodano: 31  Maja  2017  14:21:38
~marek
do vivo, kolejna twoja kompromitacja owszem może będzie 130 milionów długu ale do 2026 roku bo tyle czasu będzie rządził naszym miastem PAN PREZYDENT L.N. Ale 130 milionów odjąć 70 milionów długu zostawionego przez SZLĘZAKA,to daje tylko 60 milionów długu przez 12 lat . To się pytam ciebie trollu kto zrobił większe długi.
Dodano: 31  Maja  2017  12:20:49
~VIVO
~marek - 70 milionów a nie 100 i do tego za 12 lat urzędowania z czego 10 milionów odziedziczył po poprzedniku. A jakie będzie zadłużenie na koniec rządów LN ? Obstawiam, że jakieś 130 mln. Czyli wzrost w jedną kadencję o tyle ile Szlęzak zrobił w 3 kadencję. Tego na szczęście nie da się ukryć ani zakrzyczeć. Liczby same mówią za siebie. Przy tym, Szlęzak zwiększył dochody miasta a LN NIE. Ludzie wreszcie poznają się na "dobrym gospodarzu". Z samego PR miasto nie wyżyje.
Dodano: 31  Maja  2017  12:12:25
~VIVO
~marek - 70 milionów a nie za 12 lat urzędowania z czego 10 milionów odziedziczył po poprzedniku. A jakie będzie zadłużenie na koniec rządów LN ? Obstawiam, że jakieś 130 mln. Czyli wzrost w jedną kadencję o tyle ile Szlęzak zrobił w 3 kadencję. Tego na szczęście nie da się ukryć ani zakrzyczeć. Liczby same mówią za siebie. Przy tym, Szlęzak zwiększył dochody miasta a LN NIE. Ludzie wreszcie poznają się na "dobrym gospodarzu". Z samego PR miasto nie wyżyje.
Dodano: 31  Maja  2017  12:11:30
~marek
do gawęda, lemingu po co się kompromitujesz i ośmieszasz SZLĘZAK jedyne co zrobił dla naszego miasta to zostawił 100 milinów długu obecnemu prezydentowi i za to musimy SZLĘZAKA w przyszłości rozliczyć. Ostatnio jeździłem rowerem po strefie ekonomicznej i zauważyłem mnóstwo nowych hal budujących się albo już zbudowanych i dzięki naszemu prezydentowi naprawdę miasto zacznie podwajać pieniądze z podatków. Bo największe podatki właśnie płacą ci co prowadzą działalność gospodarczą.
Dodano: 31  Maja  2017  09:14:16
~sami swoi
już dluzej nie moglem wytrzymac.mam dla ciebie blaznie pomysł wyjdz z ta platformą obywatelską i kodem zjebanych zlodzieji puszek i rób manife . w internecie to ty jestes mocny na każdych portalach a w realu sraczkasmiech2
Dodano: 31  Maja  2017  02:42:16
@polo
Uznam te bluzgi za komplement.

Jak nie masz zamiaru zarobić na własne utrzymanie we własnym przedsiębiorstwie produkującym skomplikowane detale - to tak, inkubator jest dla Ciebie niepotrzebny. Idź pokrzycz na stadion, na pewno przybędzie pieniędzy. Pod warunkiem, że mama da na bilet.
Dodano: 31  Maja  2017  01:14:44
@Jazda
Nie chodzisz książek wypożyczać, a chcesz ludzi w bibliotece zobaczyć? 😂

Na bibliotece miasto zarobi. Jak minie okres ważności projektu unijnego, można ją sprzedać i odzyskać włożone pieniądze z nawiązką. Nowoczesny budynek w centrum miasta łatwo wynająć pod siedzibę firmy czy organizacji w przeciwieństwie do stadionu piłkarskiego.

Jacy ludzie się sprzeciwiali? Bo to kluczowe pytanie. Jak Starynkiewicz chciał budować wodociągi i kanalizację w Warszawie, mieszkańcy też krzyczeli. Nie słuchał tych głupot, tylko tłumaczył swoje racje i robił swoje.

Od początku projekt miał spowodować, że istniejące już księgozbiory - zwłaszcza akademickie - zostaną przeniesione pod jeden dach. Jakie nowe etaty? Chyba dozorcy i sprzątaczki.

Może udaj się do tej biblioteki i poczytaj o celach powstania tego budynku?
Dodano: 31  Maja  2017  01:08:25
@kiki
Liczby biorę z uchwał rady miejskiej publikowane przez prezydenta. Zarzucaj kłamstwo nie mi, tylko Nadbereżnemu. Wyliczono koszty budowy na ponad 50 mln, ministerstwo dało 15 mln. Proste odejmowanie i potrzeba dołożyć własnych środków 35 mln. Inna sprawa, że pismaki, np. z tego "wspaniałego" portalu robią taki zamęt w artykułach, że każdy ma problem z połapaniem się w tych liczbach.
Dodano: 31  Maja  2017  00:51:08
~Gawęda
5 firm chce budawać tylko kto zapłaci jak w kasie pusto ?
Pewnie wymyśla kolejne podatki o obecne podniosą No bo skąd niby wezmą więcej kasy ? PrEciez ten złoty chłopak tylko wydaje a jeszcze nic nie zgromadził więcej do budżetu ! Ma tyle ile Szlezak wypracował po 12 latach ( prawie potroił budżet) a złoty chłopaczek ile ? Wielkie zero, NUL umiech
A wy sie mieszkańcy cieszyć macie bo to dla was jest to wszystko wy za to płacicie !
Dodano: 30  Maja  2017  23:33:53
~Jazda
Manekin kłamco. Ile miasto dokłada do stworu jakim jest nikomu nie potrzebna biblioteka. Wywalił Ślezak nie licząc się z ludźmi, bo byli przeciwni temu bublowi. Jak by nie obecny prezydent, to by miasto zaplaciło karę przez ten bubel. Nawet ludzi tam nie ma. Miały być nowe miejsca pracy. Prawda jest taka, że nie byli. Została zlikwidowana biblioteka koło hali targowej i pracownicy przenieśli się do tego bubla koło zus. A potem chwalenie że , że powstały nowe miejsca pracy, Hahahaha. Jak taki obcykany jesteś w finansach miasta, Ti idź na doradcę prezydenta kmiocie.
Dodano: 30  Maja  2017  20:08:04
@stalówka
A kto się przejmuje bydłem stadionowym? Pieniędzy nie ma i nie będzie. Trzeba z budżetu dołożyć najmniej 35 mln, co przy obecnym jego stanie jest nierealne. No ale jak się nie potrafi budżetu przeczytać to się opowiada kocopoły w internecie. Lubisz robić z siebie błazna, czy obiecali stołek za wierność partii?
Dodano: 30  Maja  2017  16:25:10
~VIVO
~fakty - jeśli to prawda to rzeczywiście pierwsza dobra decyzja LN i może nawet jeśli by się tego trzymał to bym mógł na niego zagłosować. Może dojrzał trochę i widzi, że budżet miasta to nie dobry wujek, które weźmie kasę z "kosmosu". Oby. Przy poparciu Warszawki mógł by nawet coś pozytywnego dla miasta zrobić.
Dodano: 30  Maja  2017  16:20:46
~VIVO
~Mercia - 100%
Dodano: 30  Maja  2017  16:18:01
Mercia nic dodać nic ująć a te wstrętne komuchy, nie dość, że granatami oderwali od sochy, pod pałami MO doprowadzili prąd elektryczny do zagród, zapędzili jak jakie świnie do szkół żeby się liter uczyć, to jeszcze BUDOWALI FABRYKI A NIE KOŚCIOŁY
Dodano: 30  Maja  2017  13:59:51
~fakty
STALÓWKA - kolego zrób zdjęcie tej kasy z Ministerstwa która leży w Gminie umiech)

Możesz wyzywać mnie do woli. Czas boleśnie zakpi z Ciebie i Tobie podobnych. Centrum Piłki Nożnej to już na szczęście historia, aż nie mogę się doczekać, jak Prezydent z tego wybrnie umiech

A to, że nie chcę stadionu za publiczne pieniądze to moja sprawa i mam do tego prawo. Życzę miłego bujania w obłokach umiech
Dodano: 30  Maja  2017  12:45:10
~Mercia
Najlepiej zeby sie przypodobac to budowac stadiony i koscioly !!
Dodano: 30  Maja  2017  12:36:54
~STALÓWKA
do fakty, lemingu takie te twoje fakty jak ta bulwarówka, idioto po co wkur..wiasz kibiców wypisując idiotyzmy. Pieniądze 15 milionów z MINISTERSTWA SPORTU leżą na stole w URZĘDZIE MIASTA i te pieniądze będą zaliczką dla firmy która wygra przetarg. A resztę pieniędzy ta firma dostanie jak skończy cały ten projekt, tak ze ta budowa wystartuje zaraz po przetargu jeśli nie będzie skarg na przetarg.
Dodano: 30  Maja  2017  11:23:28
~fakty
Chciałbym wszystkich uspokoić. W budżecie na 2017 rok nie ma już na Centrum Piłki Nożnej nawet złotóweczki, więc o stadionie możecie sobie pomarzyć ;))) Jeśli czegoś nie ma w budżecie, to tego nie ma.

W imieniu wielu mieszkańców bardzo dziękuje Prezydentowi za rezygnację z tego projektu. To pierwsza naprawdę dobra decyzja.
Dodano: 30  Maja  2017  10:41:20
~STALÓWKA
do heniek, ty nie musisz głosować na PANA PREZYDENTA L.N.bo i bez ciebie obecny PREZYDENT podwoi wynik z poprzednich wyborów. Mądrzy kibice to się bardzo będą cieszyć jeżeli ta budowa ruszy w obecnej kadencji naszego PREZYDENTA.A dlaczego bo jeśli ta budowa ruszy to czy wcześniej czy później zostanie skończona. Najgorsze co by się mogło stać dla naszej STALÓWKI to jak by się z jakichś powodów zmienił prezydent w przyszłym roku chociaż ja w to nie wierzę. Kłamiesz lemingu że obecną trybunę budowano 3 lata bo budowano ją 10 lat , tylko te krzesełka dla gości i ten wjazd w tą strefę gości budowano 2 lata. A sztuczne boisko zaczęto budować w maju a skończono w październiku więc robiono go 5 miesięcy.
Dodano: 30  Maja  2017  09:29:16
Zrobią jak solary na MOSIRZE, które zamontowano na starych dachach na jeszcze starszych garażach. Dach blaszany, cały dziurawy. Tylko czekać jak solary wpadną do pomieszczeń niżej umiech
Dodano: 29  Maja  2017  19:35:27
~heniek
No to będzie naprawdę iście ekspresowe tempo budowy.W ciągu jednego roku wybudować taki ośrodek kiedy jedna trybunkę budowano 3 lata a sztuczne boisko dwa.Jeśli to sie naprawdę wybuduje w rok Nadberezny ma moj glos w wyborach i całej mojej rodziny.Obiecuje.I spełnię to kiedy Nadberezny tez te obietnice spełni.
Dodano: 29  Maja  2017  19:16:22
~qwerty
Rozwiązać tą organizację w Stalowej Woli , pieniądze ulokować w koszykówkę ,piłkę ręczną , siadkową ,łucznictwo.
Dodano: 29  Maja  2017  18:15:35
Czekamy...tylko sam nie wiem na co?Ale cóż znów udało mi się z oddziału na powietrze wyrwać...Jak sobie przypomne na co czekamy to mnie popamiętacie.
Dodano: 29  Maja  2017  17:33:00
~gutek
damy rade nie sraj Żarem hehe smiech2 STAL STALOWA WOLA
Dodano: 29  Maja  2017  16:53:07
CYTAT (Lucjusz Nadbereżny)
...Na pewno rozstrzygnięcie tak dużego przetargu nie odbędzie się w przeciągu 2 tygodni, tylko troszeczkę czasu z tym zejdzie

Kaska się skończyła i trzeba grać na zwłokę i w ten sposób robić uniki jak długo się da a później podniesie się podatki odwiedzi się zaprzyjaźniony bank i jakoś to będzie.
Dodano: 29  Maja  2017  16:17:43
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe